Hangi Burçların İçinde Seri Katil Yatıyor? Hangileri Masumiyet Sertifikası Alıyor?

İçinizde bir seri katil yattığını hiç düşündünüz mü? Kendinizi kontrol etmediğiniz takdirde olacakları? Suç işlemeye olan yatkınlığınızı? Herkesin vardır bir potansiyeli. Kimi duygularının etrafına kalın bir duvar örer, kimi en küçük olayda ağzına geleni söyler. Bazı insan hak eder, bazısına ne desen de fark etmez. Kaz kafalıdır, işine gelmeyince deve kuşu gibi kafalarını toprağa batırır. Karşısındakini kışkırtır, verdiğiniz en küçük reaksiyonda suçu üzerinize atar, sonra yağ gibi sıvışır. Ortalığı bulandırıp hatayı sizde arar. Kendisinden asla ödün vermez, yaptığınız hiçbir açıklamayı kabul etmez. Tek kelime etmeye hakkınız yoktur, çünkü kabahatiniz çoktur! Tüm sabrınızı tüketir, enerjinizi kana kana içerek bitirir. Gözü doymaz, istediğini almadan caymaz. Koymuş ya kafaya bir kere, canınızı yakmadan vazgeçmeyecek, buharlaşıp gitmeyecek, sizi üzmeyi kendine amaç edinecek.

Tamam da ne yapmak gerek? Ya sabır dağlarında pusuya yatıp beklenecek, sonra intikam planları masaya soğuk servis edilecek. Ya da sizin üslubunuzdan anlamayan birine, onun anladığı dilden karşılık verilecek. Peki nasıl olacak? Mevlana’nın kapılarına mı sığınılacak, yoga yapıp nefes terapilerine mi başlanacak? Belki psikologların kapıları çalınacak, belki spor salonlarında stres atmak için at gibi koşturulacak. Hata kendinizde aranacak, sonu gelmeyen sorular sorulacak, cevapları bulmak için kırk takla atılacak. İyi de neden? Sizde miydi hata? Yoksa üzerinizde kurduğu bir psikoloji miydi sizi deviren? Baskı uygulayarak şüpheye düşüren, üstüne kendi krallığını ilan eden. Ne yapsanız haklısınız, sonuna kadar arkanızdayız.

Gelelim işin verilere dayanan kısmına, astrolojiyle bağdaşmasına, FBI’ın kayıtlarına. Suçlular üzerinde yapılan analizler neticesinde Stephen King’in romanlarında geçen karakterleri aratmayacak potansiyele sahip insanların burçları saptandı. Kimi burçlar masumiyet sertifikası aldı, kimileri taktıkları maskeyi kaldırıp fırlattı. Bazıları öfkesiyle yakıp yıktı, bazıları psikopatlar listesinde ilk sıraya çıktı. Arada kalanlar da oldu, bir çıkar yol bulamayanlar da. Kürkçü dükkanının yolunu tutanlar da!

FBI’ın kayıtlarına göre İkizler burcu, seri katil sıralamasında son sırada! Pek de inandırıcı gelmedi değil mi? Aykırı kovalar ise hemen İkizlerin altında. Şaşırtıcı fakat kibirli Aslanlar üçüncülük basamağında. E bir kupa kaldırıp şampanya patlatsınlar artık. Teraziler, Başaklar, Balıklar ortalarda, Oğlaklar, Koçlar ve Boğalar zirveye oynamakta. Şimdi gelelim sağ gösterip sol vuranlara! Cinayet eğilimine en yatkın, seri katil olma yolunda emin adımlarla yürüyen Yaylar, ilk üç gibi şaşırtan bir konumda. Akrepler ise hemen arkalarında. Pek tuhaf karşıladığımız söylenemez. İntikam ateşiyle yanıp tutuşan, atılan kazıkları bir kenara kaydeden, krizden beslenip küllerinden doğan Akrepler, görüldüğü gibi pek de dost canlısı değiller. Liderlik dendiğinde ise karşımızda Yengeçler! “Nasıl ama?” dediğinizi duyar gibiyiz. Duygularına göre hareket eden bu arkadaşların, otokontrol sorunları olduklarına adımız kadar eminiz. Bu arkadaşlarla yaşadığınız problemlerde iki kere düşünerek adım atmanızı, tehlikeli sulara ayak basmamanızı önerir, seri katil olma potansiyeli taşıyan burçlara kariyerlerinde başarılar dileriz.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.