Hangi Burçların İçinde Birer Vedat Milor Gizli    

Türkiye’de daha önce benzerleri yapılmayan bir yemek programıyla tanıdık Vedat Milor’u. O aslında bir ekonomi profesörü. Gençlik yıllarında yemek kültürüne ilgi duymaya başladıktan sonra yurt dışında gastronomi eğitimi almış. Dünyanın en iyi yemek ve şarap lokantalarını öğrenmiş. Akademik kariyerini ilerletirken 2007’de başlayan yemek programını sürdürmüş. Kibarlığı, Avrupai tarzı, gurmeliği ve entelektüel birikimiyle zamanla bugünkü popülaritesine ulaştı. Açık sözlü, esprili ve modern tarzı çok sevilen Vedat Bey, bazı burçların belli özelliklerini yansıtıyor. İçinde birer Vedat Milor gizli olan burçları listeledik.

Gurme Otoritesi Boğalar

Son yıllarda sık dillendirilen kavramlardan gurmeliğe ilişkin burç deyince akla Boğalar gelir. Onlar gelişmiş damak zevkleriyle leziz yemeklerden, kaliteli içeceklerden çok iyi anlar. Gastronomi bilgileri iyidir. Aşçı önlüğü giyip yemek pişirmekle uğraşmazlar. Asıl ilgilendikleri yemeklerin tadına bakıp, lezzet ve kalite puanlarını vermektir.  Dışarıya çıktıkları zaman mümkün olduğunca lüks restoranlarda yemeklerini yerler. Vedat Milor da gurmelik kavramıyla Türk insanının yemek kültürü anlayışını üst seviyelere taşımıştır. Dünyaca ünlü mutfakları yorumlama biçimiyle ülkemize yeni perspektifler kazandırmıştır. Damak zevkine düşkündür. Şaşıracaksınız ama Vedat Bey de birçok Boğa burcu gibi yemek yapmayı bilmiyor.

Medeni Tavırlı Teraziler

Son derece kibar ve medeni olan Teraziler, bu pozitif tavırlarıyla kendilerini sevdirirler. Avrupai bakış açılarıyla modernizmin öncüsü kişilerdir. İnsanların fikirlerine saygı duyar, farklılıklara hoşgörüyle yaklaşırlar. Vedat Milor gibi beyefendiliğin adeta kitabını yazar, görgülü tavırlarıyla kendilerine hayran bıraktırırlar. Ünlü profesörün ılımlı tavrını Terazi burçlarının sosyal medya hesaplarında da sezeriz. Kalp kırmadan ve polemiklere bulaşmadan sempatik bir dille görüşlerini ifade ederler. 900 bin takipçisi olan Vedat Bey’in bu derece etkin biri olmasında sadece gurme yönü değil modern ve kibar kişiliği de etkili oldu.

Lafını Esirgemeyen Başaklar

 

Eleştirel ve gerçekçi olan bu burçlar, görüşlerini dolandırmadan sıralarlar. İş ve özel yaşamlarında onlara herhangi bir şeyi beğendirmek kolay değildir. Kılı kırk yararken çok sayıda kusur bulurlar. Gerçekçi kişilikleriyle meselelere duygusal yaklaşan insanlara anlam veremezler. Yedikleri, içtikleri, giydikleri ürünlere ilişkin kusurları net bir şekilde ifade ederken karşı tarafı şoke edebilirler. Bir restoran ne kadar lüks olursa olsun veya hizmet kusursuz olsun fark etmez. Vedat Milor gibi damak zevklerine uymayan veya belli kriterleri taşımadığını düşündükleri yemekleri eleştirmekte hiçbir sakınca görmezler.

Entelektüel Kovalar

Entelektüel tavırlarıyla Kova burçları Zodyak’ın en farklı kişileridir. Hayata bambaşka pencerelerden bakar, gördükleri detayları mizah malzemesi yapabilirler. Kendilerine gelen eleştirileri olduğu gibi karşı tarafa fırlatırlar. İnce zekalarıyla sosyal medyada nokta vuruşu tespitler yaparlar. Vedat Milor’un Twitter’da gelen ilginç yorumlara verdiği mizahi cevapları okuduklarında Kova burçları muhtemelen kendilerini görüyorlar. Milor de gurme gündemle ilişkili yemek tespitlerini absürt-komedi niteliğinde sunuyor. Ayrıca farklı kültürlere dair bilgi edinmeyi ve paylaşmayı seven Kovalar, Milor gibi entelektüel birikimlerini gurme bakışıyla harmanlamakta ustadır diyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.