Hangi Burçların İçinde Birer Sherlock Holmes Gizli?

Sherlock Holmes ismini mutlaka duymuşsunuzdur, katil kim ve daha birçok gizemli soruya verilebilecek en zekice cevapları hızlıca kestirebilen ve bu cevaplara giden yolda bizi keskin gözlem gücüyle büyüleyen bu karakter edebiyat tarihin en ünlü ve sansasyonel detektiflerinden biri. Neyse ki kendisine sadece kitaplarda ya da televizyonda değil günlük hayatta da rastlayabiliyoruz. İşte içinde birer Sherlock Holmes gizli olan o burçlar!

Başak

Her ne kadar günümüzde detektiflik işinin büyük bir kısmının internet üzerinden yapıldığını varsaysak bile bu işi hakkıyla yapabilecek çok az insan var. İşte tam da burada sahneye Başak insanı çıkıyor. Oldukça dikkatli oluşu, diğer insanların gözden kaçırdığı ipuçlarını şıp diye yakalamak ve en küçük ayrıntıyı bile fark etmek gibi yeteneklere sahip olan bu burç için detektiflikten daha iyi bir kariyer düşünülemezdi zaten. Mükemmele olan aşkıyla bilinen bu burcumuz için bir dava ne kadar zorluysa o kadar iyidir çünkü ne kadar gizem o kadar heyecan demektir. Hele ki olay bütün açıklığıyla ortaya çıkarıldığında Başak insanının duyduğu hazzı ne biz tarif edebiliriz ne siz anlayabilirsiniz. Dürüst yapıları dolayısıyla asla baştan savma iş yapmayacak ve olmadık varsayımlarda bulunmayacak, evinin hijyenine verdiği önemin aynısını davasına da uygulayacaktır. Sürekli olarak araştırmalarına devam edecek, kanıtları sürekli gözden geçirecek ve sonuç olarak tabi ki o davayı çözecektir.

Akrep

Akrepler doğuştan sezgisellerdir, mükemmel gözlem güçleriyle bir insanı nasıl okuyacaklarını çok iyi bilirler. Gizemin merkezinden geldikleri için de siz nasıl oldu da oldu demeye kalmadan o belirsiz kaynaklarından çoktan ihtiyacı olan bilgiyi toplamıştır bile. Detektifliğin en önemli özelliklerinden biri olan bir insanın yalan söyleyip söylemediğini anlama konusunda kendilerine verilmiş bu yeteneği sonuna kadar kullanırlar. Yalan detektörü testlerinin bile yanılma payı varken, Akrep insanı hata kabul etmez. Sır saklama konusunda bir profesyonel olduğu için araştırmayı mahvedecek bilgilerin dışarı sızmasına asla izin vermez. Araştırmalarını büyük bir titizlik içinde yürütür. Akrepler asla ilk izlenime kapılıp yanlış kararlar vermezler, aradığı gerçek her neyse ortaya çıkana kadar derine daha derine gider sadece.

İkizler

İkizler insanı, Zodyak aleminde iletişim gurusu olarak kabul edilir desek fazla abartmış olmayız herhâlde. Hal böyle olunca bir şüpheliye sorulacak doğru soruları bilir ne zaman üstüne gideceklerini ve ne zaman geri çekilip, kendiliğinden itiraf edeceklerine izin vermesini de. İkizler çok yönlülüğün kitabını yazmıştır ve rol yapma konusunda çok iyidir, bu yüzden de kendilerini belli etmeme konusunda hatırı sayılır bir yeteneğe sahiptir. Rol neyse ona kolayca girerler ve karşısındakinin herhangi bir şeyden şüphelenmesine kesinlikle izin vermezler. Ancak İkizler burcunu detektif olmaya iten şey kesinlikle şöhret, adalet duygusu ya da buna benzer bir şey değildir. İkizler insanı gizem ve bulmaca çözmekten hoşlanır sadece, parçalar bir araya geldikçe de zevkten dört köşe olurlar. Sürekli hareket halinde olan zihni de kendisinin en büyük yardımcısıdır.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.