Hangi Burçların İçinde Birer Gülben Ergen Gizli?

“Bana unutmayın ki hiçbir şey olmaz. Şimdi de gülüyorum, sonra da gülerim. Bu oyun hep böyle oldu. 22 senedir bu böyle oldu. Ben yine gülerim!” Farkındayız, sen de sözleri Gülben Ergen’in o efsaneleşen açıklamasındaki ses tonuyla bire bir tekrar ettin. Zaten o meşhur açıklama hangimizin zihnine kazınmadı ki? Kaçımız böyle davranabilir, orası ayrı tabii! Peki, sen bir sorun karşısında kabuğuna çekilenlerden misin yoksa pençelerini çıkarıp “Bana hiçbir şey olmaz” diyerek meydan okuyan biri mi? Cevap tabii ki burcunda gizli!

Haşmetinden Sual Olunmayan Aslan

Aslanların isteyip de yola getiremediği bir kişi bile olmadı bugüne kadar. Ona karşı çıkma cesareti gösterecek birileri olmadı ya, orası ayrı bir hikâye. Hoş, karşı çıksalar kaç yazar? Öyle kuru gürültüye pabuç bırakacak kişiler değiller sonuçta. Gülben Ergen’in Merkür’ünün Aslan olması bu noktada sürpriz değil. Sonsuz özgüveni ve kendini ifade ediş biçimi, düşmanlarını korkudan tir tir titretir.

Asla Alt Edilemeyen Başak

Bir köşesine çekilip hüsranla başarısızlığına üzülen bir Başak gören olmuş mudur bugüne kadar? Hiç sanmıyoruz! Her şeyi en ince ayrıntısına kadar planlayan, cebinde her zaman bir B planı bulunan, başarısızlıklarının ardından bile güvenle ayağa kalkan bir burçtan söz ediyoruz. Gülben Ergen’in hem Güneş hem de Mars burcunun Başak olması aslında hayat çizgisindeki sayısız güçlüğü önceden öngörebildiği ve buna uygun olarak bir yol haritası çizebildiğinin de göstergesi. Bu noktada “Kin tutmuyorum, avukat tutuyorum” tam da onlardan beklenebilecek sözlerden biri.

Dosta Güven Düşmana Korku Veren Koç

Hayatında Koç olanlar iyi bilir, insan onların yanında her zaman kendini güvende hissedebilir. Enerjileri, cesaretleri ve güçleri kimsenin ne ona ne de yakınlarına el uzatmasına müsaade etmez ki… Hayata karşı bu kadar gözü pek bir burca yan gözle bakmak için zaten deli olmak gerekir. El uzatsa ne fark eder? Dersini misliyle alacağı nasılsa garanti!

Yıkılıp Yeniden Ayağa Kalkan Yengeç

Yengeçler kadar kim dost kazığı yemiştir bilinmez ama bu konuda onlar kadar güçlüsü çıkmaz denebilir rahatlıkla. Bir diğer deyişle, onlara hiçbir şey olmaz! Acısını içine gömer, hayatına kaldığı yerden devam eder. Ergen’in Venüs’ünün Yengeç olması da bir bakıma yaşamında karşılaştığı zorluklara karşı direncinin de kaynağı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.