Hangi Burçların İçinde Birer Firdevs Yöreoğlu Gizli?

Televizyon ekranlarının efsanevi dizilerinden olan “Aşk-ı Memnu” hala kendini izlettirmeyi başarıyor. Dizinin önemli sahneleri ve fenomen karakterleri sosyal medyada geniş yer buluyor. En şahsına münhasır karakteri ise Firdevs Yöreoğlu oldu şüphesiz. Keskin zekası, soğukkanlılığı, aurası ve kriz yönetim kabiliyetiyle kendine hayran bıraktı. Her genç kızın annesi olarak sahip olmak isteyebileceği güçlü bir figürdü. Astroloji dünyasında bazı burçlarımız vardır ki içlerinde birer Firdevs Yöreoğlu gizlidir.

Strateji Ustası Akrepler

Parlak bir zihni olan Akrepler oldukça ketumdur. Özellikle kendileriyle ilgili konularda ser verip sır vermezler. Dolayısıyla karanlık yönlerini herkes bilmez. Kafalarından geçen planları tahmin bile edemezsiniz. Firdevs Hanım gibi en büyük kriz zamanlarında bile soğukkanlılıklarını korur, karşı tarafa koz olacak davranışlar sergilemezler. Pot kırdıklarına kolay kolay tanık olmazsınız. Nerede, nasıl davranmaları gerektiğini iyi bilirler. Rakiplerine karşı her zaman tetikte olurlar. Plansız hareket etmezler. Strateji onların işidir, başkalarına da bu anlamda kılavuzluk ederler. “Sen Bihter Ziyagilsin, aptallık etme” diyerek gün aşırı kızına akıl veren Firdevs Hanımı izlediklerinde kendilerini bulurlar. Manipülatif bir yönü de olan Akrep burçları, zaman zaman olayları kendi lehine çekmek için insanları etkilemeye çalışır. Firdevs Hanım da Bihter ve Behlül’ü ayırmak için Nihal’in az mı aklını karıştırmıştı.

Lükse Zaafı Olan Boğalar

Bu dünyaya adeta kontes olarak gelen Boğalar hayatın sadece zevk ve rahatlık öğelerinden faydalanmak isterler. Paraya, lükse, markalara inanılmaz bir zaafları vardır. Maddiyat onlar için ilk planda gelir, ilişkilerinde ve evliliklerinde bu kriter önemlidir. Venüs’ün verdiği etkiyle dış görünümlerini pahalı ürünlerle tamamlamaya çalışırlar. Kaliteli giysiler içinde boy göstermeyi severler. Firdevs Hanım gibi mücevherler, mülkler, pahalı saatlerle hava atmaya bayılırlar. Ultra zengin Sevgilisi Çetin Bey’in jestleri ve lüks hediyeleri karşısında evliliği hızlandırmak istemişti Firdevs Yöreoğlu. Sakin ve uyumlu görünümlerine karşın kıskanç burçlardandır Boğalar. Özellikle başkalarının zenginliğini çekemezler. Sevdiklerini paylaşamaz, onları çok fazla sahiplenirler. Flörtlerinin bir tek onları şımartmasını isterler. Ayrıca mecbur olmadıkça çalışmayı sevmezler.

Bakımlı ve Gösterişli Aslanlar

“Aşk-ı Memnu”nun fettan karakteri olan Firdevs Yöreoğlu en çok kendini severdi. Bihter’in yasak aşkına tepki gösterirken öncelikle kendisinin de sefalete düşeceğini öngörerek hareket etti. Bu vesileyle bir an önce evlenip kendini garantiye almak istedi. Zodyak’ın benmerkezci burcu olan Aslanların da bencil bir doğası vardır. Dünyanın kendi eksenleri etrafında döndüğünü düşünürler adeta. Egolarını tatmin ettikleri sürece mutludurlar. Olayların sonucunun kendi menfaatleriyle çakışıp çakışmadığını önemserler. Aslan burçlarının bir diğer dikkate değer özelliği de bakımlı olmaları ve ilgiden hoşlanmalarıdır. Dış görünümlerini korumak için her türlü zahmeti çekmeye hazırdırlar. Spor, diyet, botoks, dolgu ne gerekiyorsa yaparlar. Makyajsız dışarı çıkmaz, özensiz ve gösterişsiz giysilerle toplum içine çıkmazlar. İleri yaşlarda bile süslü ve son derece bakımlıdırlar. Firdevs Hanım’ın iki yetişkin kızı olmasına rağmen o derece genç ve güzel görünmesi tesadüf değildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.