Hangi Burçların İçinde Birer Dr. Nowzaradan Gizli?

Pazartesi başladığı diyeti salıya gelmeden bozanlar, fütursuzca önüne konan her şeyi silip süpürenler, yiyip içtiklerine aldırmadan tartılara bahane bulanlar… Savulun! Karşınızda altın stetoskopuyla fazla kiloların amansız düşmanı Dr. Nowzaradan! Külyutmaz bakışlarından da iğneleyen sözlerinden de kaçış yok! Bakmayın, böyle korkutucu bir şekilde sunduğumuza… Büyük bir ilgiyle izlediğimiz “Ağır Yaşamlar” programında tanıştığımız Dr. Nowzaradan’u ya da hastalarının seslendiği şekliyle Dr. Now’u hipnotize olmuşçasına izliyoruz. Tıp alanındaki başarısı gibi hastalarıyla kurduğu iletişime ve sivri dilli hallerine de hayran olmamak elde değil. ABD’de olduğu gibi Türkiye’de de fırtınalar estiren programıyla sempatik doktorumuzun milyonlarca seveni var. Ağır başlı görünümünün ardındaki lafını daldan budaktan esirgemeyen tavırlarının özellikle 3 burcu andırdığı söylenebilir. Tahmin et bakalım, sence içinde birer Dr. Now saklı burçlar hangileri?

Kendine Has Üslubuyla Başak

Eleştiri oklarını her daim sırtında taşıyan Başaklar, aman birileri kırılmasın aman benim hakkımda kimse yanlış bir şey düşünmesin diye çevresindekilerden laflarını sakınacak karakterde biri değil. İnsanların görmezden geldiği ya da kulaklarını tıkadığı sorunlarına anında tepkisini gösterebilir. Ona çok kırıcısın diyen de var, üslubun yanlış diyen de… Neden? Sırf insanların gözünü boyayacak sululuklardan uzak duruyor diye! Kimse kusura bakmasın, Başağın tavrı oldum olası böyle. Külyutmaz halleriyle de kimsenin onu pembe yalanlarla kandırabilmesi mümkün değil! Dr. Now’ın bir hastasına söylediği gibi, “Tartılar değil, insanlar yalan söyler!”

Kimseye Eyvallahı Olmayan Oğlak

Oğlaklar için hayat siyah ve beyaz denebilir. Bir çözülmesi gereken sorunlar var bir de bunun için yapılması gerekenler. Her şey bu kadar basit! Gerçeklere ayak diremenin ya da bahanelere sığınmanın bir manası yok. Çözüm için hiçbir adım atmadığı halde karşısına geçip, kendini acındıran dertli insanlar gördüğünde hele, hiç acımadan paylayabilir. Dr. Nowzaradan’ın kulaklara küpe edilmesi gereken bir sözünde açık ve net bir şekilde söylediği gibi: “Eğer çözümün parçası değilsen sorunun parçasısındır.” Oğlaklar her zaman asabi kişilikler gibi anılmasın, tavırları armut piş ağzıma düş diyen tembellere.

Pembe Gözlüklerle Gezenlere İnat Gerçeklerle Yaşayan Kova

Kovalar da tıpkı Dr. Nowzaradan gibi. Zor durumdaki insanlara yardımcı olabilecekken, elinden geleni ardına koyacak biri değil. Tabii ilk etapta, kendisinin de karşısındakilerin de gerçeklerin farkına varması gerekir. Zira hayat felsefeleri bunu gerektirir. İçi boş hayallerin ya da manasız beklentilerin lüzumu yok sonuçta. Dr. Now’ın hastalarına ısrarla ameliyatın bir sihirli değnek olmadığını vurgulaması gibi onlar da sorunlara da çözümlere de gerçekçi bir şekilde yaklaşmayı kendilerine bir borç bilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.