Hangi Burçların İçinde Birer Canan Karatay Gizli

Canan Karatay, Türkiye’nin en iyi kardiyologlarından biri olması bir yana sağlıklı beslenme konusundaki ezber bozan açıklamaları ile ülkenin en çok konuşulan doktorlarından biri. Yıkılmaz sandığımız tabuları teker teker alt etti, ardı ardına gelen karalama kampanyalarına karşı da doğrularını savunmaktan bir an olsun vazgeçmedi. Adeta ekmeği, şekeri ve glüteni sofralardan kaldırmaya ant içti! Sıkça boy gösterdiği televizyon programlarında ise açık sözlülüğü ve farklı üslubuyla sayısız capse malzeme olmayı başardı. Tabii Karatay’ı çok daha iyi anlayabilmek için doğum haritasındaki gezegenlere şöyle bir göz atmakta var. Nitekim onu en iyi tanımlayan özellikleri biraz da Merkür, Venüs ve Ay burcunun ne olduğuna bağlı. Sen de doğum haritandaki gezegenleri ve ne anlama geldiklerini merak ediyorsan, aşağıdaki linklere tıklaman ya da Moyra uygulamasını indirmen yeterli.

Venüs burcunu öğrenmek için tıkla!
Merkür burcunu öğrenmek için tıkla!
Ay burcunu öğrenmek için tıkla!

Canan Karatay’ın Doğum Haritasında Neler Var?

Canan Karatay’ın doğum haritasında ilk göze çarpan özellik, Merkür’ünün Kova burcunda olması. Dış dünyaya karşı kendimizi ifade etme biçimimiz olarak da ifade edebileceğimiz Merkür’ün Kova’da olması ise kişiye önyargıları kırmaktan keyif almak ve olayları farklı açılardan değerlendirmek gibi özellikler kazandırıyor. Karatay’ın ezber bozan açıklamalarının payını Merkür’e borçlu olduğunu söylemeye gerek bile yok. Sosyal ve romantik ilişkilerdeki tavrı belirleyen Venüs’ünün Koçta olması ise kendini ezdirmeyen ve mücadele etmekten zevk alan kişilik tipinin habercisi. Son olarak Karatay’ın kişilik üzerinde kayda değer bir etki sahibi Ay burcunun Oğlak olması ise kariyerini ve saygınlığını adeta bir yaşam tarzı haline getirmesinin açık bir sebebi.

Açık Sözlülüğünden Herkesin Payına Düşeni Aldığı Kova

Aykırılık ve doğruculuk, Kova burcunun kanında var. Herkesle aynı fikirde olmayı kendine yakıştırmaz, iki dünya bir araya gelse dilinin ucuna kadar gelen kelimeleri geri yutmaz. Başkaları alınmış, kırılmış… Ne gam! Kaldı ki başkalarının sandığı gibi patavatsızlık ve dobralık arasındaki çizgi hiç de öyle ince falan değil. Mertçe ağızdan çıkan her sözcük, ancak muhatabının yararına olabilir. Bir televizyon programında Şişman Adam Hakan’ın Canan Karatay’a “Sizce ben şişman mıyım?” sorusu sonrası aldığı “Siz yağ tulumusunuz!” yanıtı gibi. Hakikat yalnızca açık sözlülükte gizli.

Tüm Dünyayı Karşısına Alabilecek Mertlikteki Koç

Koçlar, ne olursa olsun kendi yolundan dönmeyen burçlardan biri. Ne karşılaştığı bir engel sonrası hedefinden vazgeçer ne de gelen bir tehdide boyun eğer. Aksine tüm bunlar içlerindeki ateşi daha da körükler. Bir de bakarsın tüm dünyayı karşısına almış ama kendi doğrularını savunmaktan bir an olsun yılmamış. Çoğu zaman da başarılarının sırrı bu mücadeleci yanları ve inatları. Bugün çok sayıda tıp otoritesini karşısına alan ve sık sık meslekten men edilme tehdidiyle karşılaşan Karatay’ın doğru bildiğini söylemekten çekinmemesi, tipik bir Koç hareketi.

Eleştiri Okları Cebinde Gezen Başak

Kaç yaşında olurlarsa olsun Başaklar, söyleyeceklerini zihninde şöyle bir düşünüp tartar, belli bir mantık düzlemine oturtur, ondan sonra açıklar. Haliyle karşısındakinden de benzer bir tavır bekler. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmuş kimselerse tüylerini diken diken eder. Cebinde hazır tuttuğu eleştiri oklarını itinayla çıkarır, çok geçmeden de yerine ulaştırır. Doğrusunu bildikten sonra kimseden sakınacak bir sözü yok nasılsa. Tıpkı Karatay’ın yeri geldiğinde boş boş konuşanlara ağzının payını vermesi, yeri geldiğinde ise kimsenin ne diyeceğini umursamadan verdiği demeçlerindeki gibi.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.