Hangi Burçların İçinde Birer Behlül Haznedar Gizli?

“Aşk-ı Memnu”nun çapkın esas oğlanı Behlül Haznedar, ne çektiyse don juan kişiliğinden çekmişti. Amcasının eşi Bihter’e kur yaptıktan sonra işler tehlikeli bir yakınlaşmaya doğru gitmişti. Yasak elmaya uzanmasının herkesi uçuruma sürükleyeceğini düşünememişti bile. Seyirci ise bu karakterin tutumunu hatalı bulmakla birlikte, Bihter’le olan tutkulu aşklarından etkilenmişti. Bazen eğlenceli, bazense tam bir üçkağıtçı olan Behlül, tutkularına karşı koyamayışıyla da biliniyordu. Onun tüm özellikleri analiz edildiğinde, Zodyak’taki bazı burçların içinde birer Behlül Haznedar gizli olduğu fark edilir.

Don Juan İkizler

Çapkın kişiliğiyle etrafında kur yapmadığı kadın kalmayan Behlül, bunu adeta bir oyuna, eğlenceye çevirir. Karşısındakinin yanlış anlayacağını veya umutlanacağını düşünmeden olur olmaz kişilerin aklını çeler. Hevesi çabuk geçtiği için ilişkilerini de çabucak bitirir. İkizler burçları da Behlül gibi çapkınlığı sanat inceliğinde yürütür. Çok iyi aşık taklidi yaparak, çekiciliklerinin de yardımıyla istedikleri kişileri kolayca cezbederler. Ahlaki sınırlamaları genelde umursamazlar. Dizide yerinde duramayan tavırlarına aşina olduğumuz Behlül, sık sık yurt dışında alır soluğu. “Behlül Kaçar” repliğiyle İkizler burçlarının enerjik halet-i ruhiyesine sık sık ışık tutmaktan da geri durmaz.

İhtiraslı Akrepler

Tutkunun aşkla birleşip ateşten bir sarmala dönüştüğüne tanık olmuştuk “Aşk-ı Memnu”da. Sarmal büyüdükçe başkalarını da içine almaya başlamıştı. Böylesine bir ateşe düşünmeden yaklaşmak, romantizm ve tutkunun dışa vurumuydu dizide. Güçlü ihtiras Behlül’ün arka plandaki benliğini yansıtıyordu. Serseri don juan, gerçekten sevmeye başlayınca, Bihter’e sahiplenici ve kıskanç bir ifadeyle bakmaya başlamıştı. Akrepler de net ve yoğun duygularıyla Behlül kadar yakıcı ve arzulu sever. Aşkın hakkını verir, sevdiklerini herkesten kıskanırlar. Cazibeleri su götürmez bir gerçektir ve bir şekilde sizi kendilerine bağlarlar. Bihter de Behlül’ün bu karşı konulmaz çekimine direnememişti.

Yaşama Bağlı Aslanlar

Behlül karakterinin ilk bakışta göze çarpan özelliği olarak hayata bağlılığını gösterebiliriz. Eğlenceli ve her konuyu mizaha dönüştürme huyuyla yakın çevresine de pozitif enerji saçıyordu. Kendisi gibi fırlama olan arkadaş grubuyla alaycı ve megaloman bir ortamları vardır. Birlikte gezip tozuyor, başkalarını imrendirecek kadar sosyal hayatın içine dalıyorlardı. Aslan burçlarını yansıtan bu özellikler, herkesin özeneceği kadar pozitif bir bakış açısı içerir. Bu burçlar Behlül gibi hızlı ve hareketli bir hayat yaşarlar. Kalabalık ve renkli bir arkadaş çevreleri olup eğlencenin dibine vururlar.

Havalı Kovalar

Behlül’ün dikkat çeken bir yönü de insanlarla ilişkilerinde mesafe oluşturmasıydı. Aile üyelerine yakın davransa da hizmetlilerle ve diğer kişilerle samimi diyaloglarına denk gelmedik. Rahat yetişme tarzının da etkisiyle havalı bir kişiliği ve sınırlı insanlarla oluşturduğu bir çevresi vardı. Kovalar da onun gibi, insanlarla ilişkilerinde belli bir seviyenin ötesine geçmeyi tercih etmez. Özellikle avam buldukları kişilerle bir araya gelmekten çok sıkılırlar. Ayrıca dizide kısıtlanmayı ve denetlenmeyi sevmediğini ifade eden sözlerine tanıdık olduk Behlül’ün. Özgürlüğüne düşkün Kovaları da birilerinin boyunduruğu altına girerken veya davranışlarından ötürü hesap verirken göremezsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.