Hangi Burçlar Verdiği Sözü Tutamıyor, Diline Kilit Vuramıyor?

İster plan yapmak deyin, ister yeni yıl dileklerinizi aklınıza getirin ya da her pazartesi diyete başlayıp çarşambaya kadar bozmamak için mücadele verin. Artık kendinize tutamayacağınız sözler vermekten vazgeçin. Yorulmadınız mı? Kendinizi şartlamaktan bıkmadınız mı? Başarısızlığa uğramaktan sıkılmadınız mı? Yıllardır aynı hikaye: Bu sene kesin evleneceğim bak görürsün! Sosyal medya kullanmayı bırakacağım, hah şuraya yazdım! O çocuk bana geri dönecek! Ağzıma Bir Daha İçki Sürmeyeceğim! Yaz gelmeden 0 beden olmazsam beni boğazın serin sularına bırakın. Görürsün, bir gün değişecek!

Sene Sonuna Kadar Evleneceğim!

Evlilik işi öyle aceleye gelmez. Önce biraz tanıyın, 30’unuza geldiniz diye vitesi 5 takıp ideal koca aramayı bırakın, mahalleye haber salmayın. Yalnız kalamayan Teraziler gibi her yeşil gözlü insana yeşil ışık yakmayın. Merak etmeyin ortalama insan ömrü 79 yıla kadar çıktı. Daha zamanınız var. Biraz kafanızı toplayın, kendinizle baş başa kalın, hazır olduğunuzda beyaz atlı prensiniz kapınızı çalacaktır.

Bütün Sosyal Medya Hesaplarımı Kapatacağım!

Zamana ayak uydurmayı abarttınız, aynaya bakmak yerine telefonunuzun kamerasını kullanmaya başladınız, selfielere doyamadınız. Gelen like’lar ile tatmin oldunuz, yeni sevgilinizi Tinder’dan buldunuz, gece yatmadan önce merak ettiğiniz insanların profilinde dolaştınız durdunuz. Sonra da kendinize engel olmaya çalıştınız. Yılların verdiği alışkanlığı bir kere de bırakmak için uğraştınız. 1 hafta sonra yine kendinizi profil resminizi seçerken buldunuz.  Cep telefonunu elinden düşürmeyen İkizler gibi sosyal medya bağımlısı oldunuz.

Alkolü Bırakacağım!

E zor tabii gündelik hayatın sorunlarıyla başa çıkmak. Belki de tek istediğiniz işten çıktığınız iki tek atmak. Fakat bunun her gün tekrarlandığınızı düşünsenize? İşe geç kalmalar, melankoli havuzunda boğulmalar, karaciğerde yağlanmalar, Balık gibi ortalıkta dolaşmalar, bitmek bilmeyen duygusal konuşmalar! “Ağzıma bir daha sürersem” diye başladınız lafınızı bitirmeden yine kendinizi fıçılara attınız. Belki de gerçekten haklıydınız ancak orta yolu bulmakta zorlandınız, işin cılkını çıkardınız.

Sıfır Beden Olacağım!

Sabah kahvaltısını bile 4 tane lahmacunla yapın, gece yatmadan önce uykuluk niyetine buzdolabını boşaltın, sonra da sıfır beden olmaya çalışın. Var mı öyle bir dünya? Bu kadar yemenin içmenin üstüne 10 kilometre depar atsanız ne fayda sayın Boğalar? Kararlı olsanız da sabırlı davransanız da boğazınızı tutmadığınız sürece sıfır beden olmayı unutun, tutamayacağınız sözler vermek yerine bir an önce işe koyulun.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.