Hangi Burçlar Seyahatte Bayram, Hangileri İllallah Eder?

Çalar saat çalmaya başladığında göz yaşlarıyla bırakılan yataklar, cevap beklenen diyaloglarda karşı tarafa boş boş bakmalar, tatilden dönenlerin anılarına kulak kapatmalar ve sosyal medyada arkadaş engellemeye başlamalar… Bunların hepsi tek bir şeye ihtiyacın olduğunu gösteriyor: Kafanı boşaltacağın bir seyahate! Tatil için gerekli planlamalar yapılmalı, en uygun koşullarda rezervasyonlar yapılmalı ve bavullar özene bezene hazırlanmalı. Tüm bu senaryo içerisinde güle oynaya yola çıkanlar da var, yolda sinir harbi geçirip geri dönmeyi planlayanlar da.  E o zaman hangi burç, hangi tarafta? Bayram edeninden illallah edenine burçlar sırasıyla yeni yazımızda.

Yay

Seyahatler, Zodyak’ın ele avuca sığmaz çocukları Yaylar için mutlu bir yaşamın olmazsa olmazı. Valizini sürüyerek evden çıkıp, yeni yerler keşfetmek gibisi var mı? Onlar için ne bitmek bilmez otobüs yolculukları ne de korkutucu, türbülansı bol uçak yolculukları fark etmez. Hedefe ulaşana kadar göğsünü gere gere cefasını çeker, ardında da bir güzel tatilinin sefasını sürer. Eve dönüşünde ise süngüsünü hiç düşürmez, laptopunu kucağını alır, yeni seyahat planlarını düzenler.

Koç

Koçlar için yolculuklar adeta macera dolu bir Amerika! Tatile gideceği adresleri yeni keşfedilecek kıtalarmışçasına karış karış gezmek isteyen Koçlar; valizlerini hızlıca hazırlar, kapıdan koşar adım çıkar. Hava alanına vardığında yerinde duramaz, dakikalar geçerken sabırsızca ayaklarını sallar. Uçak hareket ettiğinde de sırtını arkasına yaslar, ilk günkü hevesinden kalma gülümsemesiyle indikten sonra yapacaklarını planlar.

Kova

Kovalar uzun süre aynı yere kazık çakmaz, vakti geldiğinde de bağlasan durmaz. Yeni olana bitmez bağlılığı ve farklı alanlara merakı ile önüne bir seyahat fırsatı çıktığında “Nereye” demez. Çantasını kaptığı gibi yollara düşer, geride bıraktıklarını bir dakika düşünmez. İnsanı az huzuru bol bir yerde günlerini geçirir, geri dönmek için hiç mi hiç acele etmez.

Yengeç

Yengeçler seyahat etmeyi sevse de evden çıkarken derinden iç çekmeden de edemezler. Her odayı tekrar tekrar kolaçan eder, bavullarına evlerini hatırlayacak bir şeyler ekler. Tatillerinde birkaç gün kafa dinlese de bir süre sonra komşusunu arayıp evin durumundan haberdar olmak ister. Döndüğünde “Evceğizim evceğizim, sen anlarsın halceğizim” der, kendini huzurla yatağına bırakıverir.

Akrep

Günlük hayatın kaosuna kısa bir mola verip arınmak adına gözlerini yeni ufuklara diken Akrepler, seyahat etmeyi fazlasıyla sever ancak olmazsa olmaz aksilikler de tüylerini diken diken eder. Sorunları arkada bıraktığını düşünürken tekeri bozulan valizler, durmayan taksiler, geciken seferler ve uçakta bardak kıracak desibelde ağlayan bebekler, seyahatlerini zehir zıkkım eder.

Başak

Hayatlarının her alanını ayrıntılı bir şekilde düzenleyen Başaklar, seyahatlerini dibi görünmez bir ihtimaller denizi olarak görür. Otel rezervasyonu için her yorumu okur öyle karar verir, çantasını her detayı düşünerek düzenler, otele yerleşene kadar her aşamayı günler öncesinden organize eder. Çıkacak bir aksilik ise tüm planlarını alt üst eder. Ne ardı ardında rötar yapan uçaklar onların hayal ettiği gibidir ne de otel odası fotoğraflarda göründüğü gibidir. Bu yüzden seyahatlerinin büyük kısmı şikayet etmekle geçer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.