Hangi Burçlar İlişkilerin Gizli Düşmanına Boyun Eğiyor?

İlk görüşte aşka inanır mısınız? Yoksa önce hoşlanır sonra alabora olup savrulur musunuz? Peki ya iş ayrılmaya geldiğinde… Arkanıza bakamadan ceketinizi alıp çıkar gider misiniz? Kalbinize söz geçiremeyip tekrar tekrar dener misiniz? Belki de yıllarca emek verdiğiniz ilişkinizi bir çırpıda kestirip atmayı yediremezsiniz. Hele ortada birlikte yaşadığınız bir ev, paylaştığınız bir hayat varsa…

Peki kaçırdığınız bir şey olabilir mi? Mesela bağımlılık gibi? Tek başınıza hiçbir şey yapamayacağınızı düşündüğünüz anda gelen çaresizlik hissi… Biraz da alışkanlık tabii… Beraber olduğunuz kişi olmadan bir hayat hayal edemez, ondan bağımsız bir adım atamazsınız. İlgiyi her an üstünüzde ister, aksi durumlarda yıkılırsınız. Peki nereden geliyor tüm bunlar? Öz güven desek… Kendiyle ilgili problemleri olan, öz güven sorunu yaşayan bu insanlar bizlere içe dönük, kırılgan ve her daim korunmak isteyen Yengeçleri hatırlatıyor. Duygularına kapılıp aşırı hassas davranmaları onları saplantılı hale getirerek geçmişleriyle yaşayan insanlar haline getiriyor.

Çocukluk zamanlarında sağlıklı ve güvenli ilişkiler kuramayan bu arkadaşlar, ilerleyen dönemlerde de aynı sorunlarla karşı karşıya kalıyor. Bu da ilk önce ilişkide ortaya çıkıyor. Partnerine odaklı yaşayarak, sevgiye olan açlığını doyurmaya çalışıyor. En küçük sorunda da yerle bir olup ayrılık acısını doruklarda yaşıyor. Kıskançlık, kaybetme korkusu ya da ilgi açlığına kapılıp, bırakın ceketini alıp çıkmayı, oturdukları yerden adım bile atamıyor, göz yaşlarında boğulup yüzmeyi dahi unutuyorlar! Kurtarabilene aşk olsun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.