Hangi Burçlar Eşinin Çalışmasını İstemiyor?

Evinin kadını, çocuklarının anası olma fikri nasıl hissettiyor? Her akşam yemeğimi yapayım, ayda bir altın günlerine katılayım, kaynanamla iki dedikodu yapayım, ayaklarımı uzatıp izdivaç programlarının keyfine varayım… Yoksa kariyer peşinden koşmak daha mı cazip geliyor? Plaza kadını olup topuklu ayakkabılarınızla ofisin tozunu attırmak, feminizmin bayraklarını balkonunuzdan sallandırıp özgürlüğünü elden bırakmamak… “Çocuk da yaparım kariyer de diyenler” de pek bir hamarat! Başarılarının devamını biliyor, hemen konuya geçiyoruz.

Türkiye genelinde yapılan bir araştırmaya göre, evlendikten sonra kadınların çalışmaması gerektiğini düşünen erkeklerin oranı yüzde 25. Bu yağız delikanlılar bize, “karım kariyer peşinde koşacağına çocuklarının peşinden koşsun” diyen, ailesine düşkün Yengeçleri hatırlatıyor, sıcak bir yuva kurmalarını temenni ediyoruz. Ayrıca hayatta hiçbir şeyin garantisinin olmadığını belirtiyor, ekonomik özgürlüğün anlamını araştırmaları gerektiğinin altını çiziyoruz.

“Çalışmak istiyorsa da önce bana sorsun” diyen erkeklerin oranı ise genelin yüzde 51’ine denk düşüyor. Bu arkadaşlar da bize egosundan asla taviz vermeyen Aslanları, başkalarının fikirleriyle pek alakadar olmayan, kendi bildiğini okuyan Koçları anımsatıyor. Sözlerimizi  tamamlarken tercihlerinizde önce kendinizi ön planda tutmanız gerektiğini, son pişmanlığın fayda etmeyeceğini belirtiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.