Hangi Burçlar Çocuk da Yapar Kariyer de?

İlk tanıştığında belki çok saygılıydı, üzerine titrerdi. Birkaç ay sonra bazı şeyler değişti. Konu bir ara evliliğe geldi, işin içine çocuklar girdi. Kadının ekonomik özgürlüğü kuş gibi avucunun içinden usulca uçup gitti. Haber bile vermedi. O kadar yani! Sen ne olduğunu bile anlamadan bir bakmışsın biricik eşin harcamalarına karışıyor, evin yükünü tek başına sırtlandığını sanıyor. Sonra kendine maço bir erkek imajı çizip bir güzel rolünü oynuyor. Tabii ütüyü, bulaşığı, yemeği sanki o yapıyor, bebeğin altını o temizliyor. Beyimiz kontrolü tamamen eline almadan artık bir şeyler yapmak gerekiyor. Çanlar kadının ayağa kalma vaktinin geldiğini işaret ediyor. Hadi bakalım, kim tutar seni!

Azimli Oğlaklar!

Disiplinli, gerçekçi, hedef odaklı ve tutarlı! Kariyerini tırnaklarıyla kazıyarak yapan, parasını alnının teriyle kazanan, işi için gerekirse sabahlara kadar çalışan Oğlak kadını, iki çocuğa mı bakamayacak? O hırsla hepsinin üstesinden gelir evelallah! Kendisini asla ezdirmez, eşinin üzerinde egemen olmasını sindiremez! Hem çocuğuna bakar hem toplantıdan toplantıya koşar! Kariyer basamaklarını ikişer ikişer çıkar! İmkansız diye bir şey yok değil mi sonuçta! Sen yeter ki iste!

Çalışkan Başaklar

Bir Başak kadınının elinden gelmeyen iş var mı ki çocuk bakamayacak, bakıcıların peşinden koşacak, işini bırakıp kocasına teslim olacak! Tanımasak inanırdık vallahi! Becerikli Başak kadını, titiz çalışır; rasyonel düşünür, üretkendir. Gerçekleri görür, pragmatist davranır. Hem çocuk hem de kariyer yapma kapasitesine fazlasıyla sahiptir. Kendi kurallarını koyar, düzenini oluşturur. Gerekirse home office çalışır, yine de çocuğuna başkasının bakmasını istemez. Her şeyin kontrolünü elinde tutar, ipleri kimseye vermez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.