Hangi Burçlar Birer Kedi İnsanı?

İki tip insan var. Kedi insanı ve köpek insanı. Köpek insanlarının genelde daha dışa dönük, sevecen ve hareketli kişiler olduğu görülürken kedi insanlarında durum tersi bir istikamete doğru ilerliyor. Bu insanlar çok daha içine kapanık, özgürlüğüne düşkün ve şahsına münhasır karakterlere sahipler. Tıpkı bir kedi gibi! Sahip olabilmek de istenen bir davranışı yaptırmak da uzun uzun sevebilmek de mümkün değil. Kişilik özellikleri tanıdık geliyor mu? Çevrende vardır illa ki böyleleri ya da bahsettiğimiz kişi belki de sensindir, kim bilebilir? Burcun ise kedi insanı olup olmadığını doğrudan söyleyebilir.

Kedi Kadar Miskin Boğa

Kedi insanları ile kediler arasında yakın bir bağ olduğu malum. Boğalarla ortak özelliklerine bakıldığında ise miskinlik ilk sırada. Ömrünün yüzde 66’sını uyuyarak geçiren kediler gibi Boğalar da uzun süreli uykuların müptelası. Sadece o da değil; kurdukları düzenlere düşkün olmaları, çok daha evcimen bir yapıya sahip olmaları ve anlaşılması kolay insanlar olmamaları da onları kedi insanı yapan özelliklerden yalnızca birkaçı.

Titizlikte Kedilerle Yarışan Başak

Yapılan bir araştırmaya göre kedi insanları anksiyete ve strese çok daha yatkın. Kediler gibi sürekli mır mır söylenen, üzerlerine gelindiğinde dayanamayıp tırnaklarını çıkaran kimseler. Daha şimdiden Başaklarla birçok ortak yanları çıktı bile! Gel gelelim, onları ruh ikizi yapan özelliklerine. Temizlik takıntılarında birbirleriyle yarışabilirler. Hemen her fırsatta tüylerini temizleyen ve pisliğini kimselere göstermeyen kediler, titizlikte dünya markası Başaklarla aynı evdeyse kıyasıya bir yarışa bile tutuşabilirler.

Ne Düşündüğünü Kimsenin Bilemediği Akrep

Kediler ve Akrepler arasındaki en güçlü bağ, şüphe yok ki gizemli ve içlerine kapanık hallerinde gizli. Ne düşündüklerini ya da ne istediklerini çözebilmek çok da mümkün değil. Sanki her şey sadece kendi kafalarında olup bitiyormuş gibi. O yüzden birbirlerini en iyi anlayacak olanlar, yine söz konusu ikiliden başkası değil.

Yalnızlığın Safında İlerleyen Kova

Hani bir kediyi kucağına alıp sevmek istersin de bir anda “Ne oluyor kardeşim?” der gibi miyavlayıp tırnaklarını gösterir ya… İşte tipik bir Kova hareketi! Onların düzenine müdahale etmek ya da bir başlarına kurdukları dünyalarına bodoslama giriş yapmak için deli olmak gerekir. Bireyselliklerinden fazlasıyla hoşnut olduklarından, onlar bir adım atmadan fiziksel temasa geçmemek en akılcı yol olabilir.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın
  1. Bence kesinlikle yay burcu olmalıydı bi yay burcu insanı doğa ile iç içedir ve hayvan dostudur özellikle kediler en sevdikleridir bence

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir