Hangi Burca Nasıl Evlilik Teklifi Edilmeli?

Hizmet sektöründe faaliyet gösteren bir web site, geçtiğimiz yıl aldığı evlilik teklifi organizasyonu taleplerini bir araya getirdi ve “Türkiye’de evlilik teklifleri nasıl ediliyor” sorusunun yanıtını ilginç verilerle derledi. Romantik akşam yemekleri, boğaz turları, lazer gösterileri… Hepsi de Türk halkının başlıca tercihleri. Mevsimleri de hesaba katmak gerek tabii. Mesela yaz aylarında sahil organizasyonları revaçtayken, kış aylarında popüler mekan sinema salonları oluyor. Teklif sırasında da en sık keman ya da saksafon çalınması talep ediliyor. Kaçının sonu nikah masasında bitiyor ya da hangileri hayal kırıklığıyla noktalanıyor bilemiyoruz. Emin olduğumuz tek şey, “Evet” yanıtını alabilmek için kişinin karşısındakinin beklentilerine hitap etmesi büyük önem arz ediyor. Kafasında hâlâ soru işaretleri olanların imdadına ise partnerlerinin burçları yetişiyor!

Sürpriz Tekliflere Kapıları Açan Koç

Koçların hayatlarının her anı macera dolu. Spontane hareket etmek de her daim mottoları. Karar mekanizmalarında mantığın sesine kulak vermek, çevresindekilerin fikrini almak ya da olasılıkları değerlendirmek gibi uzun bir süreç de söz konusu değil. Dememiz o ki yeni bir hayata davet edecek her bir teklif onların heyecanlanması için yeterli. Evet yanıtını alabilmek için samimi ve doğrudan bir teklif yeterli olsa da onları hazırlıksız anlarında yakalayacak bir sürpriz nikah masasında bitebilir. Yeter ki onların gönlünü okşayacak doğru kelimeleri seçmeyi bil.

Romantik Atmosferin Büyüsüne Kapılmaya Meyilli Boğa

Bir şeyleri aceleye getirmek, sonunu göremediği yollara girmek ya da sil baştan yeni bir hayata adım atmak, Boğaların tarzı değil. Hatta güvenilirlik, istikrar ve sakinlik hayattan bekledikleri üç şey olabilir. Evlilik tekliflerinde de özellikle bu beklentilere hitap etmek gerekir. Unutulmaması gereken bir diğer nokta ise Boğaların romantik bir teklife kolay kolay karşı çıkamadıkları gerçeğidir. Mum ışığında bir yemek sırasında, baş başayken bir bahçede ya da müziğin büyüsüne kapıldıklarında, evlilik tekliflerinin yanıtı genelde evettir.

 

Kalbine Giden Yol Yaratıcılıktan Geçen İkizler

Bir İkizlerle hayatını birleştirmeye hazırlanan herkes bilir ki, onlarla yaşlanmak neredeyse imkansız. Bitmek bilmez enerjileri, renkli karakterleri ve normallikle taban tabana zıt görüşleri ile yaşamlarından aksiyon eksik olmaz. Hayatlarını düzene sokacak ve hareket alanlarını sınırlayacak bir kurum olarak gördükleri evlilik müessesi ise bu yüzden onları biraz gerebilir. Evet yanıtını almak gerçekten zor olsa da imkansız değildir. Kimseden görmedikleri bir şekilde, duyulmamış sözlerle ve eğlenceli bir dilde yapılacak teklifle girmeyi kabul edebilirler dünya evine.

Sıcak Bir Aile Arzusuyla Yanıp Tutuşan Yengeç

Yengeçler, çoklarının aksine kalbine herkesi almak konusunda pek de istekli değil. Kendilerini ve sevdiklerini var güçleriyle korumaya çalışırken hayatlarına dahil olacak kişiye sahiden güvenmek isterler. Hatta sevdiklerinin de onayından geçmesini beklerler. Böylelikle evlilik teklifinden olumlu geri dönüş alabilmek adına partnerlerine yol gösterirler. Yengeçlerle hayatlarını birleştirmek isteyenler, evlilik teklifi sırasında ailenin de dahil olduğu bir organizasyon düzenlemeyi ya da huzurlu bir yuva hayaline inandıracak samimi sözler kullanmayı tercih etmeliler.

Evlilik Teklifinde Tüm Dünyanın Dikkatini Çekmek İsteyen Aslan

Aslanların herkesin gözünde birer yıldız olma hayalini bilmeyen yok. Nereye giderlerse gitsinler gözler ona çevrilmeli, ağzından çıkan her bir sözcük can kulağıyla dinlenmeli ve attığı her adımda başkalarını kıskandırabilmeli. Evlilik de onların ne kadar sevilen ve el üstünde tutulan kimseler olduğunu çevrelerine duyurmanın en iyi yollarından biri. Evlilik tekliflerinin gururunu okşadığı bir gerçek ama evet demesi için çok daha fazlası gerekli. Mesela partneri onun önünde mutlaka diz çökmeli. Evlilik teklifi organizasyonu da halka açık bir alanda herkesin dikkatini çekebilmeli.

Doğru Yeri ve Doğru Zamanı Şart Koşan Başak

Başaklara göre hayat anlık zevklere ya da sonu belirsiz hayallere feda edilemeyecek kadar değerli. Zaten onları Başak yapan temel özellikleri de her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünmeleri ve sonu belirsiz senaryolara hayır demekte gecikmemeleri. Evlilik teklifi de buna dahil tabii ki! Bir başka deyişle partneri evet cevabını almak istiyorsa evlilik teklifi organizasyonunun üzerinde iyice düşünmeli. En önemlisi de Başakların mantığına seslenebilmeli. Doğru ortam oluşturulduğunda sade ve samimi bir teklif çelebilir onların kalbini.

Romantik Komedi Filmlerine İlham Verecek Bir Teklif Bekleyen Terazi

Terazilerin kalplerinin en derinlerinde şüphe yok ki herkes tarafından sevilme isteği yatar. Girdiği her ortamda ya da karşılaştığı her insanda ilk önce bir parça da olsa sevgi arar. Zaten hayatlarına dahil olan herkes bilir ki zaten onların kalbi aşkla atar. Evlilik gibi büyük bir adım için ise en başta romantizmi şart koşar. Kırmızı güller, mumlar, ay ışığı, balonlar… Akla gelebilecek en romantik sahneler, onların hayallerini tanımlar. Tüm bunları bir araya getirmek de evet yanıtını alabilmek için yeter de artar.

Tutkularının Peşinden Giden Akrep

Sürpriz değil, Zodyak’ın en tutkulu aşıkları her zaman Akreplerden çıkar. Doğru kişiyi tek bakışta yakalar, aşkı bulduğuna ikna olduğunda da dört elle kendine sarar. Sonra ne bir başkasını görür gözü ne de karşısına aldıkları değiştirebilir fikrini. Aşkıyla iki kişilik bir dünya kurabilmek için evliliğe ihtiyaç duymasalar da tutkularına hitap eden özel bir teklife hayır demezler. Tabii mahremiyeti gözler önüne serilmiyorsa ya da klişe seçenekler değerlendirilmiyorsa! Bir başka deyişle Akreplerin ruhunu yansıtacak kadar ateşli ve cesur bir teklif, evlilik cüzdanı almak için kestirme yoldur denebilir.

Yeni Bir Hayata Dümen Kırmaya Hayır Demeyen Yaylar

Özgür ruhlu Yayların hayata geliş sebebi, ufkunu genişletecek yeni insanlar tanımak ya da yeni yerler görmek desek yeri. Aşk kapılarını çaldığında ne mantığının ikazlarına kulak asar ne de ayrıntılara takılıp o büyülü anı bozar. Evlilikten kaçmaya meyilli olsalar da evet dedirtmenin türlü türlü yolu var. En etkilisi ise dönüşü olmayan bir bilet alıp, romantik bir yolculuğa çıkmak. Gözlerini alamadıkları bir manzaraya bakarken edilen bir teklif, unutamayacakları anılar listesine bir yenisini ekleyebilir.

Geleneklerden Şaşmayan Oğlak

Oğlakların hayatlarını yönetme konusunda ne kadar titiz olduğu malum. Atılan bir taşın suda yarattığı dalgalar gibi, herhangi bir hareketin sonu nereye varacak iyi bilir. Denebilir ki geleceklerini bugünden yönetme noktasında fazlasıyla isteklidir. Hayatlarına dahil ettikleri kişiyle ne zaman evlenmeyi planladıkları bile akıllarının bir köşesindedir. Zamanında ve kuralına uygun bir şekilde evlilik teklifi onların olurunu çoğu zaman alabilir. Teklif sırasında aileye ve geleceğe vurgu yapmak da şansını arttırabilir.

Farklılığını Kanıtlayacak Özgün Bir Teklif Bekleyen Kova

Kovaların olmazsa olmaz özellikleri neler? Açık fikirlilikleri, entelektüellikleri, yenilikçilikleri… Görülebileceği üzere sıradan yaşamlarda bayağı rollerde oynamak pek onların tarzı değil. Klişe aşk hikayelerine meze olmak ya da ezberlenmiş sözler duymak ise hiç değil! Evlilik gibi görece soğuk kaldıkları bir müessese için tüm bunlardan fazlası gerekli. Onlar sadece hayal gücünü zorlayan, yaratıcı ve ilginç bir teklifle özel hissedebilir kendini. Bizden söylemesi.

Bir Aşk Masalına Dahil Olmak İsteyen Balık

Yüksek duygusal zekaları ve romantik yanları ile Balıklar, doğuştan aşk insanı. Bir kere sevdikten sonra ne olursa olsun karşısındakini her zaman sevgiyle kucaklar. Hatalar da yapılsa da yanlış sözler de söylense karşısındaki dürüstçe dönüp geldiyse bağrına basar. Evlilik gibi bir ömürlük macerada ise yanında yürekten güvenebileceği birinin varlığını arar. Partneri evet yanıtını almak istiyorsa şayet; masalsı bir atmosfer yaratması, onların korkularını gidermesi ya da değerli hissettirmesi şansını bir hayli arttırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.