Hangi Burca Milyonlar Verseniz Yine de Mutlu Olmaz?

Para para para! Napolyon’un bu sözlerini bilmeyen yoktur. Yıllar geçtikçe, dünya değiştikçe maddiyatın önemi de kat be kat artıyor değil mi? Önceden insanlığın sadece barınma, giyinme, yeme gibi ihtiyaçları varken bir de günümüzü düşünsenize. İnterneti, arabası, son model akıllı telefonu, Starbucks’ı, modası, ayakkabısı, birası, saçı, makyajı, manikür pedikür masrafı… Tabii ortalama hayatlar süren insanlardan bahsediyoruz burada. Yoksa eminiz ki 34 metrelik teknesi için geniş bir limana, tatile gittiğinde helikopteri için park alanına ihtiyacı olanlar da vardır.

Peki ihtiyaçlarımızı bir kenara bırakalım, biraz işin mutlu olma kısmına odaklanalım. Çok paranız olsun ister miydiniz? Bu da soru mu şimdi ama! Tabii ki isterdiniz. Her şeye sahip olmak, ayaklarınızı uzatıp kafanıza göre takılmak, patron tantanası çekmek yerine hobilerinize zaman harcamak. Her geceyi başka bir şehirde geçirip Şeyma Subaşı’ya rakip olmak, en iyi doktorların kapısını çalıp bedeninizi estetikle yeniden yaratmak, Bebek’te Range Rover’ınız ile üç beş tur atmak, 10 bin dolara Louis Vuitton çanta almak, ayakkabı koleksiyonunuza Christian Louboutin’ler koymak…

Konuyu bağlayacağımız yer ise şurası: Kaç paraya mutlu olurdunuz? Purdue Üniversitesi Psikoloji Bölümü tarafından yapılan bir araştırma, mutlu olmak için gereken para konusunda bir sınır olmadığını fakat insanların yaşamlarından tatmin olması için yıllık 95 bin dolar, psikolojik açıdan ise 75 bin dolara ihtiyaçları olduğunu söylüyor. Tabii bu durum nerede yaşadığınıza, nasıl bir hayat sürdüğünüze bağlı olarak değişiyor. Yuvarlanmış rakamlardan bahsediyoruz sonuçta.

Şimdi ise gelelim işin astroloji kısmına: Hangi burca milyonlar verseniz de gözü doymaz, hangi burç mutluluğu maddiyatta aramaz? Lükse düşkün, kaliteyi seven, paraya pula fazla önem veren Boğalar, listemizde ilk sıradalar. Önüne bir para dolu çanta koysanız, önce dolar mı lira mı diye sorarlar, mutluluğu banka hesaplarında ararlar. Fakat bakın bir de Balıklara. Hiç parayla maddiyatla işleri güçleri var mı? Koyun kendisini uygun bir akvaryuma, dolaşsın dursun kendi ruhsal dünyasında.

Bir Yorum Bırakın
  1. Valla ben balık burcuyum maneviyattan o kadar kazık yedim ki bundan sonra her şey para benim için 🙂 Gitsin eski aşık olduğum sevgili, gelsin Christian Dior çantalar. :))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir