Hangi Burca Dünyaları Verseniz Yine de Memnun Olmaz?

Yıllar geçtikçe hayat standartlarımız artıyor. Sahip olduklarımızın hep daha fazlasını, daha iyisini, daha yenisi istiyor, tüketmeye doyamıyoruz. Seçenek çok olunca da öküz altında buzağı arıyor her şeyi eleştirmekten kendimizi alıkoyamıyoruz. Hiçbir şekilde memnun olmuyor, detaylarla kayboluyor, en küçük ayrıntıya bile bir kulp bulmaya kalkıyoruz. Acaba çok mu Başak burçlarına benzemeye başlıyoruz?

Tabii her şeyin en iyisini seçmek, kriterlerimizi, standartlarımızı belirlemenin kötü bir tarafı yok. Fakat işin ayarını kaçırınca, iş hastalık boyutuna varınca, hayata geliş amacımızı unutup huzursuzluk denizinde boğulunca, takıntılı olmak konusunda Akreplerle yarışan Başak burçları gibi nefes almaya başlayınca durumun biraz kontrol altına alınması gerekiyor. Peki ne yapıyor bu Başaklar? Neyi beğenmiyor? Kimlere burun kıvırıyor? Hangi durumlarda hem çevresindekileri hem de kendisini yıpratıyor?

Aslında tüm olumsuzlukların altında iyi özellikler yatıyor. Biraz farklı gelebilir ancak şöyle açıklayalım. Analitik düşünen Başak burcu insanı rasyonel davranıyor, olaylara pragmatik bir bakış açısıyla yaklaşıyor. Düzeni, titizliği elden bırakmıyor, herkesin kendi kadar üretken ve verimli olmasını bekliyor. Bütün her şeyin mükemmel olmasını, işlerin tıkırında ilerlemesi gerektiğini düşünüyor. Tembellikten hoşlanmıyor, yeri geldiğinde kendini eleştiriyor. İşte tüm bu bahsettiğimiz durumlar beklentinin artmasına sebep oluyor. Aslında kötü bir niyetleri olmayan Başak burçları da “hastalık hastası” bir burç olarak tabloda yerini alıyor. Sorsanız dünyaları verseniz yine de mutlu olmuyor, yüzleri ne yapsanız bir türlü gülmüyor. Belki de herkes onları yanlış tanıyor.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.