Hangi Burç Zarların Büyüsüne Kapılıp Yüksek Risk Alıyor?

Herkesin bazı zaafları vardır. Kimilerinin dekolteye, kiminin alkole. Belki karşı cinse, belki paraya, güce. Ya da şans oyunlarına, at yarışlarına. Hatta yemeğe, çikolataya, kalamara, kokorece, midye tavaya. Buraya kadar pek bir sorun yok. Ancak zaaflarınız hayatınızı etkilemeye başladığında tehlike çanları bangır bangır her iki dakikada bir çalar. Bir şeylerin dozunu kaçırdığınız takdirde yaşamınızda sorunlar ortaya çıkar. Tabii fetişlerinizle zaaflarınızı birbirine karıştırmamakta fayda var. Yoksa içinden çıkılmaz bir döngü başlar.

Boğazınıza düşkünseniz en fazla midenize hasar verirsiniz. Karşı cinse zaaflarınız varsa flört yapıp geçer, belki biraz damgalanırsınız. Peki ya iş parayı ilgilendiren konulara geldiğinde? Düşünün, cebinizde bankadan yeni çektiğiniz sıcak paranız var, bu paranın içinde de ödenmesi gereken kiranız ve faturalarınız da epey bir yer kaplar. Aklınızda ise bin bir türlü düşünce sizi yolunuzdan çevirmeye can atar. Zaten sürekli çalışıyorsunuz, iki kuruşla geçiniyorsunuz. Enerjinizi sabahtan akşama kadar işlerinizle tüketiyorsunuz. Hal böyle olunca pek fazla direnmeden en kısa yoldan şeytanın konvoyuna bağlanıyorsunuz.

Belki bir an için kendinden geçmek; akışta sürüklenmek; gerçeklerden, sorumluluklardan kaçmak isteyen Balıklar gibi kendinizi alkole vuruyorsunuz. Belki bir koyup üç alma umuduyla tüm paranızı at yarışına, şans oyunlarına yatırıp kendinizi savruk, plansız Yaylar gibi hissediyor, iki gün sonrasını düşünmek istemiyorsunuz. Sonra avcunuzu bir güzel yaladığınızla kalıyorsunuz. Zaaflarınıza kurban gidiyor, kendinizi kontrol altında tutamıyorsunuz. Belki sonra kafanızı duvarlara vuruyor, kırk kere tövbe edip yine aynı şeyi yapıyorsunuz. Zarların büyüsüne kapılıp, boyunuzdan büyük riskler alıp karalara bağlıyorsunuz. Tekrar belinizi doğrultana kadar kırk takla atıp, kendinizi belki tefecide belki de banka kredisini ödediğiniz ATM’de buluyorsunuz. Sonuç olarak son pişmanlık işe yaramıyor, iş işten çoktan geçmiş oluyor. Bir anlık hevesle yaptığınız hatalar karşınızda dağ gibi birikiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.