Hangi Burç Tek Başına Tatil Yapmak İstiyor, Hangisi Sevgilisinden Ayrı Kalamıyor?

Yaz sezonu geldi çattı ancak izin gününüz kısıtlı. Zaten zamanınızın yarısını ofiste yarısını da sevgilinize harcıyorsunuz. Biraz kafa dinlemeyi hak etmediniz mi? Patronunuzun istekleri, ofistekilerin çeneleri, sevgilinizin alışveriş listesi, annenizin doktor reçetesi derken kafanız fermuarı kapanmayan valiz misali taştı taşacak, vakit bulduğu anda dikişlerinden patlayacak. Tamam tatil planları yapılacak da sevgiliniz yakanızı nasıl bırakacak? Bir haftalık tatil için otuz altı valiz taşınacak, aranılan hiçbir şey bulunamayacak! Ağız tadıyla yemek yemek isterken sevgiliniz makyaj masasında sabahlayacak. Bronzlaşmak için güneş altından kalkmayıp, akşam elinde yoğurtla peşinizde koşturacak. Yani ne size nefes aldıracak de göz açtıracak. Evde mi otursanız siz acaba? Hem daha hesaplı hem de klimalı!

Peki şimdi ne olacak? Yalnız tatile gitme istediğiniz nasıl dışa vurulacak? Sevgilinizin yapacağınız konuşma üstüne kaç ay trip atacak? Belki ayrılma kararı alacak. Belki geçmişe takılan Yengeçler gibi her sene aynı meseleyi açacak. Ya da şüpheci Akrepler gibi 7/24 Facetime’dan arayacak, otel odanıza kamera taktıracak, sürekli ensenizde olacak. Koçlar gibi kavga çıkaracak, Balıklar gibi iradesiz davranacak. Yalnız kalamayan Teraziler gibi bavulunuzda kendisine yer yapacak. Tek başına tatile gitmek fikri hayli bir kabus yaşatacak.

Halbuki herkesin arada bir nefes almaya, birbirinden uzak kalıp özlem duymaya ihtiyacı vardır. İlişkiye nefes aldırmak sünnet değil farzdır! Tamam aşk başka bir şey, konu tatil olunca kıskançlık da devreye girer. Fakat böyle ne sağlıklı bir ilişki sürer ne de koca bir ömür geçer. Biraz açık fikirli olmalı, allem edip kullem edip kırk takla atmamalı. Özgürlüğüne düşkün Kovalardan feyz alınarak sevgiliye gereken açıklama yapıldıktan sonra tek kişilik bir uçak bileti alınmalı. Şimdiden iyi tatiller!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.