Hangi Burç Sevgisini Nasıl Gösterir?

Sevgini anlatmanın bin bir yolu, göstermenin çeşit çeşit hali, kalpteki duygunun dile geldiği türlü sözcük vardır! Sevginin zihne hüküm ediş, aşka geliş biçimine göre davranışın lisanı kişiye özel oluşur, duygular kalpten geçer dile gelir! Peki hangi burcun sevgisi ilişkide nasıl ifade bulur?

Koç       

Yaşamı sonsuz bir mücadele alanı, yenilikler kervanı olarak gören Koç sevince, enerjisi tavan yapar, duyguları tek yöne çağlar! Konsantrasyonu güçlenir, koruma iç güdüleri aşka gelir! Koç, kalkanlarını kuşanır! Hal böyle olunca Koç sevgilisini sonuna dek açtığı geniş kanatlarıyla korur, tüm dünyaya karşı her koşulda sevgilisini savunur! Aşık bir Koç, avukat kesilir, bodyguardlığa soyunur!

Boğa

Benim dedikleri elinin altında, dizinin dibindeyken huzura eren Boğa, en çok sahip olmak ister ve ancak sahip olduklarını garanti altına aldığında kendini güvende hisseder! Yaşamında serbest dolaşım izni olan, aidiyetinden sual olunmayan sevgilisinin her şeyiyle ona ait olmasını ister. Sevgisinin yüceliği sahiplenişinin gücünden belli olur!

İkizler  

Malumunuz İkizler iletişimin olmadığı yerde sessizce oturmaz, ilişkinin keyif vermeyeninde bağlasan durmaz! Sosyal ortamlarda boy gösteremiyor, ilişkinin içinde kapanıp kalıyorsa sabır edip, orta yerinden çatlamaz! Sohbetin en tatlısına vurur kendini çözer dilini! Sonsuz bilgisini paylaşmalara doyamayan İkizler; sevgilisini dinlemeye koyuluyorsa vardır bir sebebi! Konuşmanın keyfini, merakla dinlemenin hazzı alıyor, kulaklarını dört açıp sessizlik sağlıyorsa, sevgisinin gücünden!

Yengeç

Kalbi elinde, sevgisi dilinde, sevecenliği ilişkisinde Yengeç, en tatlı dilin, en duygulu sözcüklerin, manası en derin anlamlı ifadelerin yüce gönlüdür! Sevgisini bakışından taşırır, kalabalıklar içinden kaçırıp bir aşkına anlatır! Yengeç severse uzaktan gören anlar, yakından duyan imrenir! Kocaman yüreğini, sevgiyle atan kalbini en çok kocaman sarılmasıyla gösterir!

Aslan   

İlgi odağında bir ömür geçirebileceğine inanılan Aslan sevince; tahtını bırakıp, soluğu mutluluğa giden yolda, yani sevgilisinin yanında alır! O güne dek topladığı ilgileri bir bir paketler, sevgisine bezer, fiyonklarını elleriyle bağlayıp sevgilisine armağan eder! Aslan sevgisini yaptığı jestlerine serer, ilgi gösterirken ifadelerine bezer! Pohpohlar, şımartır, sever de sever!

Başak  

Tüm dünyanın yardım eli, sorumlulukların değişmez emekçisi Başak, kolayı sevmez, zoru da iş olsun diye üstlenmez, üstesinden gelemeyeceği iş varsa da henüz kimse tarafından tatbik edilip, bilinmez! Sorun çözme kabiliyeti ve analitik düşünüp detayları ayrıştırabilme yetisi sayesinde eksik gidermekte üstüne yoktur! Sevdiğinin yaşamını elinin sihriyle kolaylaştırır, çağrısız koştuğu yardımlarıyla sevgi gösterisinde bulunur!

Terazi  

İlişki uzmanı, sevdiğini mutlu etmenin piri Terazi, sevgi kelebeği olur uçuşur. Davranışları gözlenip, sözcükleri kurcalanıp, bakışları taranıp sevgi aranmaz, Terazi severse, o aşktan sual olunmaz! Hal böyle olunca sevgilisinin bir adım uzağına gitmeyen, elini bir an bırakmayan Terazi sevgisini varlığıyla gösterir. Her an yanında olur, tüm yaşamını birlikteliği üzerine kurar.

Akrep  

Akrep sevdiğinin tüm yaşamına hâkim olmak, derinlerini bilmek, gizemlerini çözmek ister. Kapalı kapılar ardında ne bir bilgi ne bir his bırakır! Aşık olduğu kişiyi zihinsel olarak kuşatır, sürprizlerin önünü bir güzel kapatır. Şüpheci yapısıyla bilinen Akrep, kuşkuya düşeceği herhangi bir karanlık nokta bırakmaz, ilişkide olduğu kişinin tüm yaşamını avizelerle süsler. Sevgisini de kıskanarak gösterir, kısıtlayıcı bir kıskançlık değildir bu, aşkının yüceliğinden beslenir!

Yay    

Yay merakını cezbeden, ona yeni ufuklar açan, bakış açıları kazandıran tüm felsefelere sevdalıdır! Sevgilisiyle birlikte kurguladığı, yeniliklerle dolu, rutin dışı bir birliktelik onun için paha biçilmez olur. Daima yeni bir güne uyanmak, her yeni deneyimde heyecanını katlamak, maceraya atılmak olmazsa olmazlarıdır! Sevgilisine birbirine benzemez günler yaşattığı bir ilişkide, sevgi gösterisini sürprizleri eşliğinde yapar!

Oğlak   

Oğlak yaşantısında aşk kendini gösterdi, sevgi uzaklardan yüreğin içlerine hücum ettiyse işler değişir. O ana dek kendini kariyerindeki başarılarıyla, işindeki özverisiyle var eden Oğlak, bir yeni varlık alanı keşfeder ve planlarında değişikliğe gider. Artık rutinleri bozulacak, yapılacaklar listesine duygu yüklü yeni deneyimler eklenecektir! Oğlak sevgilisine zaman ayırmak için zaman kırıntılarından mutlu dakikalar yaratıyorsa, devrede olan aklı değil kalbidir!

Kova    

Kova arkadaşlıkla sevgiliyi, aşkından ölse de pek birbirinden ayıramaz, sevgisi içine sığmaz olsa belli edip sesini duyuramaz! Yaşamı ele alışı rasyonel, insanlığa bakışı eşitlikçidir! Taraf tuttuğu, kişiye özel muamele gösterdiği, duygularına başrol verip mantığını devre dışı bıraktığı pek nadir görülür, o anların da şahidi yoktur! Kova’nın sevgisi çok küçük ayrıntılarda, gösterdiği müsamahalarda, göz yumduğu davranışlarda gösterir kendini, onun anlamak için de uzmanlık gerekir!

Balık    

Sevgisini saklamaz, davranışlarının aralarına iliştirip bulup çıkarılsın diye beklemez! Kainattaki tüm canlıyı sever, her şeyden önemlisi merhamet eder! Bir de aşık olursa hem yüzünden okunur hem gözünden! Şairane sözü, ilhamını kattığı sanata ilgisi de görülmeye değer! Balık sevgisini fedakârlık yaparak gösterir! Başlar kendinden önce düşünmeye, aç mı tok mu diye lokmasından bölüp sevdiğini beslemeye! Balık severse kendisinden çok şey verir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.