Hangi Burç Sevgilisinin Neyine Karışır?

İlişkinin adı konup, tatlı flört yerini sorumluluklarla dolu bir ilişkiye bırakınca sevgililer ani bir manevrayla birbirilerinin hayatına müdahil oluverir. Bu garip bir adaptasyondur! Normal şartlar altında kimselerin umurunda olmayacak, ilgi alanına girmeyecek konular birden görev bilinciyle üstlenilir. Şimdi sıra burçların sevgililerine müdahale ettiği konularda!

Koç Burcu Sevgilisinin Neyine Karışır?

Koç artık sevgilisinin kendine yetişmek için öğünlerinden proteini eksik etmeyip deli danalar gibi koşturmasını, gözlerini açmasıyla soluğu sokakta almasını, aceleyle yaşamasını ister! Bir de o ana kadar süt liman bir ilişkileri varken, sevgili olunduğu kimseyi ringe davet eder, sık sık dövüşmek ister. Çevresinde de yumruğunu masaya vurmasını, kimseleri idare etmeyip tüm ağızları paylamasını öğütler! Koç sevgilisini “Rocky Balboa” olması için itikler!

Boğa Burcu Sevgilisinin Neyine Karışır?

Flört günlerinde cüzdanın ağzı açılır, kaliteli restoranlarda geceler boyu yemekler yenip ortam sürekli tatlı hediyelerle şenlenirken, “paranın ne kıymeti var ki mühim olan sevgimiz” temalı hoş sözler alıp başını giderken bir de bakmışsınız sevgililik kapısından kaşla göz arasında girilmiş, beklenen Boğa hoş gelmiş. “Madem artık sevgiliyiz, sen ben kalmadı biz olduk, şu hâlde ortak bütçemizin kontrolü emin ellerde” deyip; bütçe yönetimini kemer sıkma politikası siftahıyla ele alır!

İkizler Burcu Sevgilisinin Neyine Karışır?

İkizler malumunuz değişken bir yapıdadır. Sevgilisinde flört ederken bayıldığı, sırf onun için sevgili olmaya cesaret bulduğu özelliklere tam tersi bir yaklaşımla gıcık olabilir. Yeterince doyduysa sıkılıp daha yolun başında su koyuverebilir. Sevgilisinin rutine dönüşen alışkanlıklarını tekrarlamasından bıkıp sürekli yenilenmesi yönünde terkinlerde bulunabilir. Birbirini tekrar eden her davranışa İkizler’in muhakkak itirazı olur!

Yengeç Burcu Sevgilisinin Neyine Karışır?

Yengeç flört günlerini uzatmayı, sevgililik müessesine gecikmeyi sevmez! Yola çıktığı anda hedefe kilitlenir, adını koymakta zorlanırsa, zamanını hiç harcamaz, çekip gidiverir. Madem ciddi düşünüyor sevgilisi de Yengeç gibi o halde aile olmanın sorumluluğunu taşıyabilmeli; bugünden evinin reisi ya da yuvayı inşa eden dişi kuş gibi davranabilmeli. Hal böyleyken Yengeç sevgilisinin ailesiyle tanışıp tüm ilişki biçimine karışır.

Aslan Burcu Sevgilisinin Neyine Karışır?   

Aslan sevgilim dediyse birine, insanlığın gözüne değen her şeyinden sorumlu hisseder kendini! Sonuçta sevgilisi bir nevi Aslan’ı temsil eder, bu yüzden mükemmel olması gerekir! Önce giyim kuşamını ele alır, saçına, duruşuna, konuşma tarzına, aksesuarlarının kalitesine, nerede nasıl davrandığına değin her şeyine karışır!

Başak Burcu Sevgilisinin Neyine Karışır? 

Başak neyine karışmaz ki? Sevgili demek Başak için sorumluluk demektir. Yerine getirmekle yükümlü olduğu sorumluluklarına bakışı, nasıl yaşadığı ne duyduğu ne söylediği, nasıl giyindiği, nasıl konuştuğu, nasıl yüzünü yıkadığı, çorabını nasıl giydiği, nasıl uyuduğu… Sevgilisi tüm detayları ve bütüncül varlığıyla Başak’ın eline düşmüş, sorumluluğu altına girmiştir. Artık onu Başak’ın eleştirilerinden, düzeltme girişimlerinden, uyarılarından koruyabilene aşk olur!

Terazi Burcu Sevgilisinin Neyine Karışır? 

Terazi aklınıza gelebilecek her şeyini onaylayabilir, sevgilisine sıkça katılıp uyum sağlayabilir bir şey hariç! Güzellik ve bakım! Terazi sevgilisinin güzelliğine hayran olmuş, ilişkisine koşar adım başlamıştır. Terazi için estetik kaygı çok önemlidir, güzellik takıntısı ise herkesten fazla gelişmiştir. Bir de Terazi’nin simetri hassasiyeti vardır, denge sever! Hal böyle olunca sevgilisinin dış görüntüsüne kendinden çok özenir, hoşa gitmeyen bir görüntüyle karşılaşırsa vakit kaybetmeden uyarır.

Akrep Burcu Sevgilisinin Neyine Karışır?

Akrep sevgilisinin dış dünyaya açılan tüm kapılarına karışır! Telefonunda kiminle konuştuğuna, öyle gizli gizli kiminle mesajlaştığına, pencereden kime baktığına, kiminle buluşmak için hazırlandığına, kime mail attığına, ocağı yakarken tüten dumanla kime haber göndermeye çalıştığına! Görüldüğü üzere Akrep şüpheyi de biraz abartınca, sevgilisini dış dünyaya kapatır, sadece kendine ayırır! zira başkalarıyla paylaştığı her şeye engelleyici bir tutumla karışır!

Yay Burcu Sevgilisinin Neyine Karışır?  

Yay için önemli olan bir şey varsa o da insanın kendi içinde yapılandırdığı, davranışlarına kaynaklık eden, aslında kim olduğunu özetleyen değerler sistemidir. Bu konuda bildiklerini paylaşırken biraz da fanatikleşip ısrarla savunmaya geçebilir, kendi inançlarını sevgilisine çaktırmadan dayatabilir. Aslında yapmak istediği tüm insanların geleneklerin dogmalarına bağlanıp gözlerini kör etmeden, kendi inançlarına karar verebilmesidir. Ancak bazen sahip olduğu inançlar konusunda ısrarcı davranabilir.

Oğlak Burcu Sevgilisinin Neyine Karışır?

Sevgilisi Oğlak olan yan gelip yapamaz, var olan başarılarını riske edecek davranışlarda bulunamaz, kendinin dolayısıyla Oğlak’ın itibarına zeval getirecek herhangi bir tavır takınamaz! Oğlak sevgilisinin kaytarmalarına göz yummaz, derhal eline kâğıdı kalemi, karşısına sevgilisini alır başlar birlikte çıktıkları bu yeni yolun rotasını hesaplamaya. Kendi kadar sevgilisine de görevler düşen bu ilişki boyunca, Oğlak disiplini elden bırakmaz! Bir baş öğretmen edasıyla sevgilisini uyarmalara doymaz!

Kova Burcu Sevgilisinin Neyine Karışır?

Kova sevgilisini arkadaşından pek ayırmaz, adı yeterince konmayan bu ilişkide kendini söz sahibi hissedip kimseye karışmaz! Ama yine de ortada bir duygusal bağ vardır ve kendini sevgilisinin bilgisizliğinden mesul hisseder! İzlediği filme, okuduğu kitaba, takip ettiği diziye karışır! Yenilerini öğrenmesi için kendi bildiklerini sohbetlerine bir güzel katıştırır. Kova rencide etmek istemese de bazı uyarılarında kalplerin kırılmasına sebep olur.

Balık Burcu Sevgilisinin Neyine Karışır?

Balık arkadaşlarına sevgilisinden bir bahseder, zannedersiniz şu masallarla meşhur beyaz atlı prens bir zaman yarığı bulup gelmiş, Balık’ı kolundan tutup kalbinin baş köşesine koymuş! Sonra gün gelir dillere destan sevgiliyle tanışırsınız; bir de bakarsınız ki ya anlatılan başka biri ya gördüğünüz! Balık aşkını görmek istediği gibi görür! Haliyle gerçeğin çok uzağında yaşayan Balık değiştirecek, düzeltmek isteyecek, hoşuna gitmeyecek bir şey göremediği için, sevgilisine bir gün olsun karışmaz. Ancak gerçekle düş birbirinden ayrılır, Balık tatlı uykusundan uyanırsa; ilişkisini sona erdirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.