Hangi Burç Sevgilisinden Ayrılınca Demet Akalın’a Bağlar?

Önce hayatının aşkını bulduğunu sandın, destursuz davranıp ani kararlar aldın. Sonra aradan zaman geçti, ilişkinin durumu epey bir değişti. Acaba umduğunu mu bulamadın, yoksa aldatılıp boynuzları mı taktın? Ana temamızı herkes anladıysa şimdi gelelim asıl meseleye: Peki sonra ne yaptın? Üzerine bir bardak su içip yoluna devam mı ettin, intikam almak için kendi kendine yeminler mi ettin? Yoksa Demet Akalın’a bağlayan Yengeçler gibi hayatının geri kalan kısmında sürekli giderli şarkılar mı dinledin?

Evet evet! Demet Akalın! Eski sevgili için söylenen atarlı parçaların elçisi, pop dünyasının asabi kraliçesi! Haydi önce birkaç örnek verelim, ex aşklara gönderme yapma sanatını inceleyelim: Tak şu sepeti koluna herkes, kendi yoluna! Dönen sen gibi alçak olsun! Kalbini mi kırdım, affedersin! Herkes hak ettiğini gibi yaşıyor, senin gibiler çabuk unutuluyor! Bu kadarı yeter, bende bitti mi biter! Eğer diğerlerinden farklı olsaydın, e o zaman seni terk etmek zorunda kalmazdım! Sana yer yok kalbimde dışarıdan kapıyı kapat! İyisinden seç kınalarını, münasip bir yerine yak! Bir kibrit çakacağım, geceleri yakacağım, seni de unutacağım! Gördüğün gibi hepsi altın değerinde! Resmen okul müfredatına al, çocuklara kitap niyetine okut! Neyse biz konuya dönelim.

Geçmişi unutma konusunda sınıfta kalan Yengeçlerin en büyük travmalarının eski sevgilisinden kaynaklı olduğu su götürmez bir gerçek. Haklılar tabii. Sen o kadar sev, ellerinle besle, sonra çapkın karga gelsin oysun gözünü. Oldu mu şimdi? Olmadı. Yengeç burcu, hassastır; kırılgan, alıngandır. Aldatılma gibi bir durum karşısında resmen dünyası başına yıkılır. Önce gider saçlarını boyatır, sonra biraz Tinder’a sarılır. Bazen acısını meze yapıp şişe şişe rakılar açtırır, bazen barda dans ederken yerlerde yuvarlanır. Sabah uyandığında kendisini klozetin başında bulur. Mesaj kutusunu açtığında ise eski sevgilisine attığı atarlı sözlerle karşılaşır, Demet Akalın’ın giderli şarkılarından o da kendine düşen payı alır!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.