Hangi Burç Ser Verip Sır Vermeyip Öğrenmek İstediğini Alır?

Sizin de çevrenizde böyle arkadaşlarınız vardır. Dedikodu yapmak için içiniz içinizi yer. Eliniz hemen arkadaşlarınızın numaralarına gider. En uygun zamanda ve ortamda hemen bir buluşma ayarlarsınız. Gelsin pastalar, börekler. Yavaştan ısınma turları atarsınız. Bazen komşunuzdan, bazen eski sevgilinizden, bazen de ofisteki arkadaşlarınızdan konuşmaya başlarsınız. Anlatmaya doyamaz, dilinize hakim olamazsınız. Bir bakmışsınız eteğinizdeki bütün taşları dökmüş, bakkal Naciye Teyze bile hızınıza yetişemeyip yarı yoldan geri dönmüş.

Fakat bir sorun yok mu ortada? Dedikodu dediğin iki kişiyle yapılır sonuçta. Siz eski erkek arkadaşınızın yeni sevgilisinin kimlik numarasına kadar tüm bilgileri verdiniz, eve elleriniz boş döndünüz. Peki muhabbet esnasında neden farkına varamadınız? Hemen söyleyelim: Kimseye güvenmeyen, krizden beslenen, ser verip sır vermeyen, sadece ihtiyacı olan şeyi alıp giden Akrep bir arkadaşınızın kapanına yakalandınız. Belki de karşınızdakini ağzında bakla ıslanmayan ikizler burcu sandınız. Aklınıza ne gelirse hiçbirini sakınmadınız, anlatmaya doyamadınız. E bunu da öğrenmiş oldunuz. Bir dahaki sefere ağzınıza koli bandı yapıştırırsınız.

Farklı bir doğası var Akreplerin. İzini belli etmez, çok konuştuğunu zannetseniz de sırrını asla kimseye vermez. Sizin anlatırken fark edemediğiniz şeyleri, onlar akıllarına not düşer. Her şeyden şüphe eder, kafasına taktığı şeyin peşinden gider. İstediğini alana kadar da asla vazgeçmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir