Hangi Burç Sarkazm Dağlarından Zehirli Oklarını Fırlatıyor?

Eleştiri kaldırabillir misiniz? Yoksa alıngan biri misiniz? Çevrenizdekilerin söylediklerini fazlasıyla önemsiyor, en küçük şakaya alınıyor, yalnız kaldığınızda hüngür hüngür ağlıyor musunuz? Acaba siz mi çok kuruntu yapıyorsunuz, yoksa onlar mı çok sarkastik? Evet, evet sarkastik! Belki size göre zeka kavramından bir haber bu insanlar, yapılan son araştırmalara göre yaratıcılık ve akıl kavramlarının ortasında buluşuyor, kıvrak beyinleriyle iğnelerini en acısız yöntemle batırıyorlar. Kelimeleri cımbızla seçip kinayenin alasını yapıyor, espri yetenekleriyle cümlelerin altında yatan gerçek anlamları ortaya çıkarıyor, siz göz açıp kapayıncaya kadar o etrafında dört tur atıp rövaşatayla gol atıyor. Peki nedir sarkazmın etkileri? Hangi burç taşıyor özelliklerini?

Düşünce tarzlarını anlamak biraz zor, hızlarına yetişmek için ise elinizi çabuk tutmanız gerekiyor. Yaptıkları ironiyi anlamak isterken, “Acaba bu adam ne demek istedi” derken beyninizi otomatikten zorluyor, daha fazla düşünmeye başlıyorsunuz. Yani farkında olmadan sarkastik insanlar size aslında yardımcı oluyor. Kendilerini asla kurban konumuna sokmuyor, öfke ve kıskançlık gibi duyguları asla mantıklarının ötesine geçemiyor. Hem sağlam kalpleri hem de güçlü beyinleri bulunuyor. İkisini de gözünü kırpmadan sonuna kadar kullanıyorlar.

Olaylara farklı açıdan bakabiliyorlar. Aklınızı okuyabilmek gibi tuhaf yanları var! E tabii dikkat etmekte de fayda… Aksi taktirde zayıf yönlerinizi fark edip üstünüze gelebilirler. Entelektüel birikimlerini sonuna kadar kullanır, kaleyi içten fethederler. Yenilikçi Kovalar gibi alternatif çözümler üretir, sıra dışı yanlarını rasyonel yapılarıyla birleştirirler. Bazen dillerinin kemiğini fırlatıp atsalar da söyledikleri her söz derin bir anlam içerir. Nokta atışı yaparak farkındalığınızı geliştirir. Önceleri epey itici gelseler de objektif taraflarıyla hayatınızda çok farklı bir yer edinirler.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.