Hangi Burç Reese Witherspoon’un Hangi Karakteri?

Canlandırdığı karakterler ile birçok ödül alan Reese Witherspoon, gerek başarılarıyla, gerek güzelliği ile birçok kişiyi kendine hayran bırakan bir oyuncu. Peki bu zamana kadar canlandırdığı karakterler arasında burcuna göre sana en çok uyan hangisi biliyor musun?

Koç, Madeline Martha Mackenzie

Rol aldığı film ve diziler arasında en güçlü ve iddialı olan Big Little Lies’taki Madaline karakteri, tıpkı senin gibi kararlı, cesur, güçlü ve mücadeleci biri. Konu her ne olursa olsun herkese karşı dürüst olmayı tercih ediyorsun, öncülük etmeyi seviyorsun ve hayatında gerçekleşen her şeye karşı inanılmaz bir hevesin var. Tabii tüm bu iddialı özelliklerin kimilerinin seni çok sevmesini sağlıyorken, kimilerinin de seni tam anlamıyla bir rakip olarak görmelerine neden oluyor!

Boğa, Marlena Rosenbluth

Doğayı ve hayvanları çok seviyorsun. Yeşilliklerin arasında kendini tam anlamıyla bambaşka bir dünyada hissediyor, sürekli olarak çiçeklere, çimenlere dokunmak, onlarla birlikte yaşamak istiyorsun. Ayrıca Water for Elephants filmindeki Marlena Rosenbluth gibi hayvanları da tıpkı doğa gibi çok seviyorsun ve onların çok daha iyi bir yaşama sahip olabilmeleri için elinden geleni yapıyorsun.

İkizler, Jill Green

Gelmiş geçmiş en iyi komedi ve arkadaşlık dizilerinden olan Friends’in Jill Green’i iletişim yeteneği çok kuvvetli olan bir İkizler burcu! Tıpkı senin gibi tanıştığı herkesle çene çalmaya bayılıyor, neşesi ve geniş bilgi dağarcığı ile dikkat çekiyor. Özellikle özel hayatında bağlılıktan kaçıyor ve çok çabuk karar değiştiriyor. Ayrıca sen de Jill gibi öğrenmeye çok açık birisin ve meraklı, hareketli yapın ile hayata karşı enerjik duruyorsun!

Yengeç, June Carter

Dünyaca ünlü şarkıcı ve söz yazarı olan June Carter, Amerikan country müziğinin adeta kraliçesi! Duygu yüklü şarkıları, hassas yapısı ile tam anlamıyla bir Yengeç burcu olan June, Johnny Cash ile gözlerinin içine bakarak seslendirdikleri şarkılar ile bir dönemin efsaneleşen çiftleri arasındaydı. Walk the Line filminde June Carter’a hayat veren Reese Witherspoon, bir röportajında, canlandırdığı en hassas karakterin June Carter olduğunu belirtmişti.

Aslan, Jennifer

Güzelliği ile dikkat çeken, okulun en popüler kızlarından biri olan Pleasantville’deki Jennifer, herkeste hayranlık uyandıran bir enerjiye sahip. Sen de onun gibi gösterişli, görkemli ve hayat dolu karakterin ile dikkatleri üzerinde topluyor, eğlenceli, neşeli, sıcakkanlı ve içten birisin. İlginin üzerinde olmasını seviyorsun ve keyfine de bir o kadar düşkün birisin.

Başak, Melanie Smooter

Detaycı ve gerçekçi yapın sayesinde araştırman, keşfetmen gereken bir konu olduğu zaman öyle bir titizlikle çalışıyorsun ki o konuda senden daha uzman birini bulmak çok zor oluyor. Sweet Home Alabama filmindeki Melanie karakteri moda dünyasında adını başarılı bir şekilde duyurmuş bir tasarımcı. Detaycı ve dikkatli yapısı sayesinde kimi zaman ufak dokunuşlarla, kimi zaman da cesaretini ortaya koyarak gün geçtikçe daha da başarılı olan tam anlamıyla üretken biri!

Terazi, Elle Woods

Durmak bilmeyen iyimserliğin, vazgeçemediğin adalet duygun ve bunu etrafındaki herkese aşılamak istemen tam anlamıyla Legally Blonde filmindeki Elle Woods olduğunu gösteriyor. Elle gibi kendine yüksek hedefler koyuyor, gerçekten istediğin bir şey olduğu zaman mutlaka başarılı oluyorsun. Anlamsız olaylar karşısında bile iyimserliğini koruyorsun ve buna alışık olmayan insanların kafasında karmaşıklığa sebep olabiliyorsun 🙂

Akrep, Tracy Flick

Gizemin sebebiyle seni tanımayanların gözünü korkutuyor olabilirsin, ayrıca stratejik bir yapın olmasından dolayı zaman zaman acımasız biri olarak görünebiliyorsun. Election’daki Tracy Flick de senin gibi korkusuz, tutkulu ve gözlem yeteneği kuvvetli biri. Güvenini kıran biri olduğunda ondan intikam almak istiyorsun ve asla yıkılmayan, küllerinden doğacak kadar güçlü bir karaktere sahipsin.

Yay, Cheryl Strayed

Özgürlüğüne düşkün ve maceraperest yapın ile tanınıyor, kimi zaman arkadaşlarınla kimi zaman yalnız başına seyahat etmekten büyük bir keyif alıyorsun değil mi? Cheryl Strayed da Wild filminde tıpkı senin gibi tek başına geçirdiği zaman çok değerli olduğuna ve bunu başkalarının anlayamadığına inanıyor. Üstelik başkalarının fikirlerinin üzerinde çok durmuyor ve hayatı daha başına buyruk yaşamaya çalışıyor.

Oğlak, Annette Hargrove

Geleneklerine bağlı biri olarak senin için yüzyıllardır var olan inançları ve bağlılıkları devam ettirmek adeta doğuştan gelen bir görev niteliğinde. Cruel Intentions filmindeki Annette Hargrove, dini inanışlarına göre başkalarının oyununa gelmemek ve geleneklerini sürdürmek ister. Tabii âşık olduğu zaman bu konuda biraz zorlanabilir ama yine de kontrolü elden bırakmak istemez. Tipik bir Oğlak burcu olarak sen de geleneklerine çok düşkün birisin ve duygularına yenik düşmemek, mantıklı hareket etmek istiyorsun değil mi?

Kova, Mrs. Whatsit

İnsanlar alışılmışın dışında olan tipleri yani senin gibi kişileri anlamakta zorlanıyorlar. A Wrinkle In Time filminde Mrs. Whatsit’i bir türlü çözemeyenlerin kafasında sürekli aynı soru işaretleri vardı. Düşünceleri neler, nasıl hissediyor, duyguları var mı…Ne de olsa alışılmışın dışında biri ve tam anlamıyla bir poker face! Seni çevreleyen gizem sebebiyle zaman zaman tuhaf ve soğuk biri görünsen de aslında çok güçlü ve pozitif biri olduğun kesin.

Balık, Elizabeth Masterson

Bazen bu dünyada var olmak senin için epey zor olabiliyor, ne de olsa burası için fazla romantik birisin. O kadar iyimser ve umut dolu birisin ki, bu çevrendeki herkese bulaşıyor. Ayrıca naifliğin ile herkesin içini ısıtma yeteneğine sahipsin. Tıpkı Just Like Heaven’daki Elizabeth Masterson gibi. Senin için hayal etmek pek gerçek dışı olan bir şey değil, sonuçta hayal edeceksin ki onlar gerçek olsun, sen onlara tutunabil. Hayal etmedikten sonra neyin gerçek olabileceğini nereden bilesin ki?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.