Hangi Burç Partnerine İlk Öpücüğünü Ne Zaman Verir?

İnsanın içini kıpır kıpır eden bahar ayları geldi de geçiyor. Her şeyi unutup aşık olduğun kişiyle yeni maceralara yelken açmanın, sevdiğinin tenine heyecanla dokunmanın, bir anlık cesaretle sevdiğinin dudaklarına ilk öpücüğü kondurmanın tam zamanı! Üstelik, ilk öpücük aşkın kader anlarından biri. Taraflar sahiden birbirlerine ait mi, duyguların yoğunluğu gerçek mi… Hemen hepsi kelimelere gerek kalmaksızın ilk öpücükle cevaplanır. Herkesin ilk öpücüğü verme vakti farklı tabii. İkinci buluşmaya gerek duymayanlar da var Türkan Şoray kanunlarına başvuranlar da! Burçların partnerlerinin dudaklarına ilk buseyi ne zaman bırakacaklarını merak ediyorsan, yeni yazımıza göz atmak isteyebilirsin.

Koç: İlk Fırsatta

Koçlarda sabır ne gezer? İstedikleri her şey bir dakika bile gecikmeden yerine getirilmeli. Birinden mi hoşlandı? Hemen gidip tanışmalı. Birine kalbini mi kaptırdı? Doğrudan gidip hislerini açmalı. Hayat tarzları bu bir kere. Partnerinden çekinmek ya da hislerini dizginlemek onların nazarında kabul edilebilir bir şey değil. Doğru anın geldiğini hissettiğinde mutlaka partnerine ilk öpücüğünü verecektir. Tabii, doğru an onlar için ilk buluşma bile olabilir.

Boğa: Güvendiğinde

Boğalar, hangi konuda olursa olsun derince bir nefes alıp, sakin kalmaktan yana. Anlık duyguların ya da zevklerin tuzağına düşmek pek onlara göre değil. İlişkileri için de benzer bir durum söz konusu. Sırf birinden hoşlandı diye hemen kalbini açmaz. Sorar soruşturur, kalbini iyice bir yoklar ve yarınlarını bugünden hesaplar. Açılmak için dahi böyle bir süreci şart koşan biri ilk öpücüğü öyle hemen verir mi? İlişkinin oturması ve partnerinin güvenini kazanmış olması şart.

İkizler: Ne Zaman Olursa

Aşkın yazılı bir kuralı var mı? Seven şöyle olmalı, taraflar şöyle davranmalı, zamanlama böyle planlanmalı diye. Yok! İkizlerin hayata bakış açısı da aynen öyle! Her şey olacağına varır, olaylar akışına bırakılmalı… Seven insanı da böyle bulacağına ilk öpücüğü de böyle vereceğine şüphe yok. Doğru anın geldiğini zaten zamanı geldiğinde görecektir. Öyle bir anda zaman da mekan da fark etmez tabii!

Yengeç: Hislerinden Emin Olduğunda

Yengeçlere göre günümüz insanlarının en olumsuz tarafı, duyguların içinin tamamen boşaltılması. Eskiden bir ağırlığı vardı sevmenin, sevilmenin… Şimdiler aşk sadece zaman geçirme meselesi. Başkaları ne düşünürse düşünsün, onlar için aşk ağırlığıyla yaşanmalı. Gerekiyorsa eski Türk filmlerindeki gibi! İlk öpücüğün hayatında bir anlamı olması gerekli. İçten içe sevdiği kişiyi öpecektir tabii, alelade birini değil.

Aslan: Zamanı Geldiğinde

Aslanların öyle keskin kuralları yok. Özellikle de aşk söz konusuysa! Aklının ucundan bile geçirmez, aman sevdiğim böyle olsun, aman ilk öpücüğümü şu zaman vereyim diye. Tek isteği sevginin de öpücüğün de hakkını verebilmek. Başkalarına bakıp kıskanmak ya da el alemin yaptıklarına özenmek yerine sevdiğine öpücüğü zamanı geldiğinde verecektir… Altın vuruşla, aşkından kesin olarak emin olacağı söylenebilir.

Başak: İlişki Rayına Oturduğunda

Başaklara göre zamane ilişkilerini anlamak bir hayli zor. Kimin eli kimin cebinde belli değil! Herkes herkesle kol kola, dudak dudağa… Her şey vaktiyle güzel. Kişi daha kendini tanımadan, partnerini tanımadan nedir bu haller Allah aşkına? Bırak bir ilişki rayına otursun, öpüşmenin de vakti gelir sonuçta. Yoksa ne anlamı kaldı ki birini sevmenin ya da ilk öpücüğü vermenin…

Terazi: Romantik Bir Gecede

Terazilerin ilk öpüştükleri anı bir türlü unutamamaları boşuna değil. Sadece tamamen hazır ya da büyülü bir an oluştuysa partneriyle dudak dudağa gelecektir. Önce mum ışığında bir yemek, romantik bir müzik, sıcak bir dokunuş, içten bir gülümseme… Tüm şartlar yerine getirildiyse ilk öpücüğünü partnerinin dudaklarına konduruverecektir. Sonra ne kendisi unutabilir böylesi bir geceyi ne de sevdiği.

Akrep: Ayakları Yerden Kesildiğinde

Akrepler için duygu ve tutku arasındaki çizginin fazlasıyla ince olduğu malum. Birinin büyüsüne karşı koyamadığı bir şekilde kapıldıysa aşk kapıyı çalmıştır bile. Biraz zaman geçtiğinde sevdiğine iyiden iyiye güvenmiş ve aşkın hazzıyla ayakları yerden kesilmişse ilk öpücüğü vermek için beklemeye gerek görmez bile. Tabii ayakları ilk buluşma öncesinde mi yoksa sonrasında mı kesilir, orası ona kalmış!

Yay: Kafasına Estiğinde

Yaylar malum, kural tanımazlıklarıyla meşhurlar. Ne günlük yaşamlarında ne de aşk hayatlarında öyle toplumsal normlarla sınırlandırılamazlar. Kaldı ki hiçbirinin de hayatı daha zor bir hale getirmekten başka bir işlevi yok. Sonuçta kişi, nasıl mutlu olacağını herkesten çok daha iyi bilir. Aşık olurken de partnerine ilk öpücüğü verirken de paşa gönülleri bilir. Başkaları ne demiş, ne düşünmüş, zerre umurlarında değil.

Oğlak: Nikah Masasında

Oğlaklar için geleneklerini yaşatmak, adeta hayat memat meselesi. Sevgi de ilk öpücük de bu kadar ele ayağa düşmemeli. En nihayetinde böyle görmedi, annesinden babasından! Birini sevdiyse aşkını adabıyla yaşar, bir müddet sonra da soluğu evlendirme dairesinde alır. Partnerine ilk öpücüğünü vereceği yer orası, nikah masası. Adabı muaşeret bunu gerektirir.

Kova: Duvarlarını İndirdiğinde

Yakın çevresi iyi bilir, Kovaların çevrelerine ördükleri kocaman duvarları var. Sadece en yakınları için duvarlarını biraz olsun indirmeye ikna olabilir. Zaten bu bir bakıma, gönülden sevdiğinin de işareti. İlk öpücükle de bu iş tasdiklenir! Duygularını kolay kolay açığa vuramasa bile partnerini ilk kez kollarına alıp, dudaklarını öpüyorsa duvarlarını tamamen indirmiştir. Sağlam bir ilişkinin startı da böyle verilir.

Balık: Aklına Geldiğinde

Balıkların aşklarında bir hülya denizinde gezdiklerini sanıyoruz söylemeye gerek yok. Bulutların üzerindeymişçesine mutlulukla arşa yükselir. Geride kalan her şey zamanla silikleşir. Ne kurallar kalır ne de kenarda durup bir şeyler söyleyenler… Aşkıyla kurduğu yeni dünyasında her şey onun kontrolü altında. Partnerine ilk öpücüğü de aklına geldiğinde verecektir… Başkalarının ya da toplumun kurallarına göre değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.