Hangi Burç Neye Kırılır?

Kimi megafon açar haykırır kırıldığını, kimi parmak uçlarında oturtur içine… Kızgınlığa dönüşen gürültü bir yana, çoğu zaman kırgınlığın çıtı çıkmaz. Dünyanın %70’i su olsun varsın, vücudu da %70 su sarsın, kalbin %90’ı su mu değil camdır. Taş kalplinin de vardır bir felaketi, yufka yüreklinin de. İnanmayın kırılmam diyene, gelin hangi burç kaç derecede kırılır onu bulalım.

Koç Burcu Neye Kırılır?

Yaşam amacı savaşmak olan Koç’un yüzlerce şampiyonluğunun arasında bir altın madalya parlar ki, dosdoğru düşünme şampiyonu! Kolay kırılmaz, aman kalbi taş sanılmasın, öyle katı yürekli değildir, apaçık, direkt, dolaysızdır. Aklının ermediği, kalbinin yetmediği şeye de malum kırılamaz. Koçun öfkesini tetiklemek kolaydır, mücadele denince zaman durur, Koç kendini sahalarda bulur. İşte çekişmenin doruklarında olan Koç kazanmaya çok yakınken haksız bir mağlubiyet olur da kapısını çalarsa kalbi en ağır balyoz darbesini alır ve Koç kırılır!

Boğa Burcu Neye Kırılır?

Yaşamı, sahip olma ve sahip olduklarını onları sonsuza dek koruma alanı olarak tanımlayan Boğa, hassasiyetlerini yanı başında taşır. Aşırı düşkün olduğu keyfi, canı ciğeri parası, sonsuza dek sabır ve sadakatle aşık kalacağı sevgilisi, Boğa’nın vazgeçilmezleridir. Yaşamda sahip olduğun ve dört elle sarıldığın bu kadar değer varsa, sert bir rüzgârda kırılman şaşırtıcı olmaz. İhanet, Boğa’yı derinden sarsar. Güvenini kır, huzurunu boz, sahip olduklarına el, dil uzat bir de sabır taşını çatlat, Boğa’nın kalbi kırılır.

İkizler Burcu Neye Kırılır?

Malum İkizler Zodyak’ın en hassas burcu olmaya biraz uzak, en incinmezi olmaya da yeteri kadar yakın. Fazla yıpranmadan, derinlere dalmadan, deniz seviyesinde gezmeyi seven İkizler kolay kolay kırılmaz. Umursamadan mutlu olmaya eğilimlidir. Ortamda bir mobbing varsa önce kalbi değil sinirleri etkilenir. Her konuda sık sık okuyan, bilgisine önem veren İkizler olur da cehaletle suçlanır, bilgisi güvensiz sularda horlanırsa olmaz denen olur, kalbi kırılır. İkizler için bilgisi gurur meselesidir.

Yengeç Burcu Neye Kırılır?

Kıyı şeridinin yufka yüreği, sert kabuğuyla çevrelediği hassas kalbin sahibi Yengeç, dokunsan ağlar, sussan incinir. Yengeç neye kırılmaz deseniz, bulup buluşturup bir iki şey söyleriz. Yanlış anlamaya, alınmaya pek meyilli olan Yengeç, kırılmasa şaşarız ama en çok kalbini ne kırar derseniz, sevilmediğini anlamak, aile bildiği bir ilişki ağından dışlanmak, köklerinden uzakta yalnızlaştırılmak ön sıralarda gelir. Yengeç yüreği bu; rüzgârın eser, gözün değer, burulur.

Aslan Burcu Neye Kırılır?

Kendinden emin narsist Kral-içe Aslan olanı biteni pek kendine yük etmez, duyduğunu üstüne almaz, gördüğüne takılmaz. Kırılır kırılmasına da kim bilir ne zaman! Ego’sunun zirve yaptığı zamanlarda, aslında o kadar da iyi olmadığını, dev kadar pankartlarla gözüne sokarsan, şaşkınlıkla karışık bir incinme yaşar.  Aslan kendini sevmeye gelir bu dünyaya ve bir fiil kendini severek, daha da severek, en çok severek yaşar. Bu sevgiye dil uzatanlar egosuna giden yolun yırtığını bulurlarsa, Aslan’ı kırabilirler. Yine de kendinden en emin tür, Aslan bu, kırgınlığı ufak bir çizikten hallice olur.

Başak Burcu Neye Kırılır?

Çağının düzen bekçileri Başak’lar rasyonel insanlardır, sık kırılmazlar. Takıntıları olmadan gün geçirmeyen Başak’ların kalpleri kolay kırılmasa da sinirlerini bozmak oldukça kolaydır. Rutinleşmek, kontrolü tamamen ele almak ve beklenmedik sürprizleri bir an önce tüm alanlarından def etmek üzere mücadele veren Başak’lar, başkalarının karma karışık dünyalarını ayıklamaktan da çekinmezler. Kimi zaman emeklerinin karşılığının boş küme oluşu onları incitebilir.

Terazi Burcu Neye Kırılır?

Malum hassas terazinin dengesi derin bir nefesle bozulur. Siyahla beyazın arasında ince bir çizgide gezinen, iki uca eşit mesafede konumlanan bu ilişki insanını kırmak biraz kolaydır.  Yalnız başına geceler zindan, bir sevgilisi varsa hayat bayram Terazi, kendi kimliğini var edebilmek için başkalarının onayına muhtaçtır. Hevesle başladığı bir düşüncede onaylanmazsa, hayal kırıklığına uğrar ve kırılır. Uyumluluğuyla öne çıkan Terazi, bolca onaylanmak için çoğu zaman nabza göre şerbet verir, kırılmaktan saklanır. Ama sobeler gecikmez, hayatının baş köşesine oturttuğu sevgilisi kolayca kalbini kırabilir.

Akrep Burcu Neye Kırılır?

Bakmayın öyle ketum durduğuna, Akrep’in karanlığının, dillere destan intikam yeminlerinin temelinde kırgın bir kedicik yatar. Akrep kırgınlıklarını el çabukluğuyla bantlar, acılarını sandıklara kitler, dilini mühürler, gerisi intikam yeminleri, antlar… Yalan, ihanet, sır, Akrep’in alerjik konularıdır, bunlarla karşılaşırsa, kırıldığının fazlasını kırar, acıdığından çok acıtır. Tüm yaşamını derinlemesine nüfuz etmek üzerine inşa eden Akrep, kırılırsa anlarsın!

Yay Burcu Neye Kırılır?

Keşfetmeye tutkuyla aç, derinlemesine bilmeye aşık, araştırmak en büyük hobisi olan Yay’lar elbette peşinden bu denli arzuyla gittikleri bilgiye, eşyaya, insana fanatikleşirler. Ateşgillerden olan Yay, takdir edersiniz ki zor kırılır ama onca yolu da kolay gitmez. Zor elde ettiği, sonunda saplanıp kaldığı bilgisinin önemiyle ilgili edilecek bir laf, yapılacak ima Yay’ın kalbini fena kırar. Esasen vurdumduymaz denecek kadar umursamaz olan Yay, fikirleriyle dalga geçilirse bambaşka birine dönüşebilir. Uyuyan devi uyandırmayı kim ister?

Oğlak Burcu Neye Kırılır?

Doğuştan yetersiz olma fobisi taşıyan Oğlak’ın gece gündüz demeden, aşk meşk bilmeden, kendini unutup çalışması bu yüzdendir. Hep daha fazlası olmak, yaşamı boyunca sürekli yol almak için didinir durur. E ömrünü verdiği, en büyükler listesinin başına tırnaklarıyla yazdığı, başarılarını en yükseklere koyup her gün baktığı kariyerine gelecek densiz bir eleştiri, itibarında bir küçük zede Oğlak’ın kalbinin kırıklarına giden yolu açar. Yetmiyormuş gibi, yeni kırıklar ekler.

Kova Burcu Neye Kırılır?

İdeal bir toplumda, tüm ülke vatandaşlarıyla aynı mesafede konumlanacağı bir ütopya içinde yaşamak hayaliyle kavrulan Kova, hiyerarşiyle karşılaşınca, ezmeye zorlanıp, aşağılanınca kırılır. Egosu şu çok bilindik kalkanlardan değil zaaf noktasıdır. Fikirleri beğenilmediğinde, hor görüldüğünde, özellikle toplumsal olana geliştirdiği yüksek hassasiyeti anlaşılmadığında Kova kalbi dayanmaz, ikiye ayrılır.

Balık Burcu Neye Kırılır?

Sözcüklerin, dokunmanın, görmenin yani duyuların ötesinde, sınırların üstünde olmak ister Balık. Ayakları yere mümkün mertebe temas etmesin, kulakları başka müziklerle şenlensin, zihni bol bol düşlesin ister. Balık mutluluktan uçuşurken bir hamlede çakılmasına yol açmak, kahrından ölürken tek elle dansa kaldırmak mümkündür. Canı ciğeri, en kıymetlisi hayallerinin küçümsenmesi, uyanıkken gördüğü rüyalarla alay edilmesi, doğa üstü yaşantısına uzanan diller kalbini kırar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.