Hangi Burç Neden Terk Eder?

Sonsuza dek birliktelik yeminleri edenler, aşktan zerre anlamayanlar, ölesiye aşıklar, bağlanmaktan kaçarken evliliğe tutulanlar, aşktan dili yanıp üfürükçü olanlar… Kimler yok ki! Aşk dediğiniz tanımlanamaz cisim size çarptıktan sonra başlar hikaye. Başlamak kolay. Ya sonlar?  

Koç

O kadar “ben böyleyim”cisin ki sevgiline kendini açıklama gereği duymazsın. Daha dişli, mücadelesi bol bir sevgili ihtimali ile karşılaşınca apansız terk edersin, kimsenin ruhu duymaz. Heyecanını çabuk kaybeder, rutinden hemen sıkılırsın. Mücadele edip elde edebileceğin yeni bir ilişki ihtimali yakalamışsan hesap vermez, bitti der gidersin. Hızını alamaz, küçük bir kavga ile azıcık deşarj olmak isteyen yaralı sevgilinin kalbini fena kırarsın. Sevgilin tırnaklarını saklayıp uysal bir kedicik olursa Aslan avına çıkarsın. Yani canım Koç, gitmeyi kafana koyduysan duvarı da delersin, insanı da ezer geçersin.

Boğa

Divane aşık olur, bitmeyecek bir sevginin içinde sonsuz bir yaşam kurarsın. Devlerin aşkını düşlerken karşında cüce bir sempati bulursan, seni seveceği günü sabırla beklersin. Sen peşinen güvenir, boş kuruntu yapmazsın. İçime düşen kurdun vardır bir sebebi der, güvenini kaybedersin. Seksüel beklentilerin arzuyla karşılanmazsa yanar, yıkılırsın. Verdiğin milyonuncu şansın ardından, emeklerinin hesabını muhakkak sorar, mümkünse yıldırdığın sevgilin tarafından terk edilmeyi yeğlersin. Ve bu defteri sonsuza dek kapatırsın.

İkizler

Fazla bağlılığa, duygusal sorumluluğun yüklüsüne, derinliğin aşırısına gelemezsin. Kıskançlıklar, sorguya çekilmeler, fazla sahiplenilip biz olmak sana göre değildir. Yaşadığın bir ilişkiyi her zaman dürüst bir izahla sonlandırmak, sıkıldığın yerden vakitlice uzaklaşmak istersin. Katlanmak, boyun eğmek, sabır göstermek saçma, daha doğru bir insanla mutlu olmak en makul olandır. Sana kalsa bugün ayrıldığın sevgilinle, yeniden sahip olduğun özgürlüğün cebinde ertesi gün soğuk bir şeyler içmek istersin. Öyle de rahat, öyle de tatlısın.

Yengeç

Gönlün ister ki, ilişkiler bitmesin, hiç kimse ayrılmasın ama nefret ettiğin dramatik sonlar, gün gelir senin de kapını çalar. Ayrılmak için yanıp tutuşsan da arşivlediğin tüm kavga dosyalarını, tüm gönül kırıklıklarını bir günde çıkarıp hiç susmayacakmış gibi konuşsan da yüksek empati kabiliyetinle yüreğin parçalanır, için kıyılır. Neyse ki intikamcı değilsin. Kendini parçalar, sonunda Allaha havale edersin. Gerisi gam, gerisi keder!

Aslan

O çok düşkün olduğun egona zeval gelecek eleştirilerle karşılaşırsan mümkünü yok, o ilişkiyi devam ettiremezsin. Herkesin acil durum alarmına kulak verir ama yardım kabul etmez. Daha çok pohpohlanacağın bir sevgili, el üstünde olacağın bir ilişki ihtimali doğsun, derhal transfer olursun. İlişkini saygıyla bitirdiğini düşünürken bencil olmakla suçlanabilirsin. Ama seni bencillikle suçlayanlar, başı sıkışınca ilk sana koşarlar. Bu da unutulmasın!

Başak

Kişisel bakımda bir özensizlik, gündelikte bir düzensizlik yakalarsan sen bu kişiyle yapamazsın. Hayatında akıllı bir insan ister, çocuksu ve mantıksız kişilere tahammül edemezsin. Bunca huzursuzluğa rağmen nasıl başarıyorsan yine de kendini suçlu çıkarır, yetersizlik hissine kapılır, hayıflanırsın. Her ilişkide ben seni hak etmiyorum der, ayrılığın yükünü omuzlanır gidersin. Tamam! Bazen kendi kendine kuruntu yaptığın oluyor. Ama unutma zannettiğin gibi her zaman mükemmel olman gerekmez.

Terazi

En az kavgacı, en az problemli en rahat ilişki yaşayan burçsun desek abartmayız. Sen ilişkiyi seviyorsun. Her bahar âşık olur, her kış yine yeni yeniden sevebilirsin. Buluşmalara kolunda sevgilinle gitmeye, sohbetlerde aşkını konuşmaya, ben değil biz olmaya bayılırsın. Dantelli bahar gecesi romantiği değilsen de beklentilerin karşılansın istersin. Sen ilişki olmadan yaşayamaz, ilişkide yalnız bırakılırsan orada duramazsın. Ayrılır, bir sonraki aşkına yelken açarsın.

Akrep

Sevgilin hayatına bir şey katmıyor, her gün bir diğerinin aynı oluyorsa, beklentilerin karşılanmıyorsa, acımasız olacak kadar salt bir dürüstlükle ayrılırsın. Gizemli olana karşı hep daha arzulu olsan da kuşkucu yanın kimi zaman aldatıldığın fikrine çabuk kapılmana sebep olur. Terk ettiğin ilişkilerine gölgeni bırakmanla ünlüsün. Karda yürür iz bırakmaz, takip eder çaktırmazsın. Senden sonra neler yapar, gözünü ayırmaz ama geri dönüp sarılmazsın, henüz alınmamış bir intikamın yoksa!

Yay

Uzun ilişkilerden boğulur, macera dolu Amerika varken, buralarda duramam der mecburen sık sık ilişki değiştirirsin. Sen seyahat planlarını yapar, haritadan bahtına çıkan kasabada bir yıl yaşamaya karar verir, hattını yurt dışına açtırır, sevgilini öper gidersin. Bu ilişki de orada biter. Heyecanına, hareketine uyum sağlamayan, spontane planlarına yavaş adımları yetişemeyen, evinden çıkmayan kimseyle ilişki kuramazsın. Kursan da mutlu olamazsın.

Oğlak

Sevgilin ilişkinizi senin kadar ciddiye almadığında, hayran olduğun harika kariyeri talihsizce sonlandığında ayrılık çanları çalar. Yıllık takvimini çoktan duvarına astığın, tüm toplantıları özenle atadığın, özel günleri işaretlemekle kalmayıp tebrik kartlarını hazırladığın hayatına giren sevgilin koyduğun yerde mum gibi durmazsa, huzursuz olursun. İlişkinize sağladığı önemli katkılarından dolayı teşekkür eder, başarılar diler ve bir kopyasını bulundurduğun sözleşmenizi uygun bir dilekçeyle feshedersin.

Kova

Sevgilinle arkadaşın arasındaki yedi farkı soran olsa bulup buluşturup belki iki tane sayarsın. Kıskanç sevgiliyi asla anlamaz, kısıtlama, hesap sorma gibi sevgililik müessesesinin gereklerine mümkün değil uymazsın. Sevgilin kavga etmek isterse köşe bucak kaçar, barışçıl ve özgür bir ilişki yaşamak için elinden geleni yaparsın. Ayrılık vakti gelip çatınca, neden arkadaş kalmadık ki sanki der hayıflanırsın. Eski sevgili yeni arkadaşınla hafta sonu için program yapmaya kalkar, üzgünüm ama havanı alırsın.

Balık

Kendi kendine yaşayabildiğin muazzam platonik aşklarını zorlayacak bir büyüsü varsa müstakbel sevgilinin ne mutlu. Duygu dünyana gereğince hitap etmiyor, romantik duygularına karşılık vermiyorsa, kolayca ayrılır, arkanı döner gidersin. Ama seviyorsan ve terkedildiysen melankoli galaksisine dalar, ilhamını cebine koyar, sanat için sanat yaparsın. Gelsin şiirler, şarkılar, resimler… Ayrılık acısının seni beslediği, gizli bir mutluluk verdiği dahi söylenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.