Hangi Burç Neden Seyahat Etmeli?

Kabına sığamıyor musun? Evin duvarları artık üzerine üzerine mi geliyor? İçerisinde bulunduğun çevreden çok mu sıkıldın? Yeni anılar mı biriktirmek istiyorsun? Çözüm basit: Seyahat etmek! Biz söylemiyoruz, araştırmalar söylüyor. Kalp krizi riskini azaltmaktan tut da kortizol ile birlikte stres seviyesini minimuma düşürmeye kadar sayısız fayda sağlıyor. Kişi hele bir de arkadaşları ve ailesiyle birlikte yolculuğa çıktıysa! Kişisel bağlar hiç olmadığı kadar güçleniyor, mutlulukla dolu anılar zihinde yer ediniyor, çiftler arasındaki romantizm en üst seviyeye kadar çıkıyor. Bunlar benim için yeterli değil diye düşünebilirsin. Gayet doğal. Herkesin seyahat nedeni birbiriyle aynı olacak değil. Burcun ise yeni tatil rotanı çizmene yardımcı olabilir.

Koç: Macera İçin

Koçların içinde dünyayı keşfetme arzusuyla dolup taşan bir çocuk var. Kimsenin ayak basmadığı yerlere gitmek istiyor, için için kimsenin cesaret edemediği rotaları çizen kişi olmayı diliyor. Arzularına ket vurmak ona yakışmaz tabii. Kalbinin sesini dinleyerek maceradan maceraya atılacağı bir seyahate gözü kapalı gitmeli. Döndüğünde artık bambaşka biri olacağı garanti!

Boğa: Dinlenmek İçin

Boğalar için seyahat etmenin tek bir anlamı var, o da keyfine keyif katmak. Kısa bir zaman dilimi içerisinde oradan oraya koşturmaktan ziyade demir atıp dinleneceği bir liman aramak, onun için yegane seyahat etme sebebi denebilir. Yolculuğun sonunda evine adım attığında bütün stresinden arınmış, pamuk gibi biri olarak dönmüş olma ihtimali oldukça yüksek.

İkizler: Öğrenmek İçin

İkizlerin seyahat etmekten anladığı sadece gezip tozmak ya da havalı fotoğraflar çekilip Instagram’a atmak değil. Çok daha fazlası! Yepyeni yerlere ayak basmak, yepyeni kültürlerle tanışmak, hiç tatmadığı deneyimleri yaşamak… En önemlisi de hiç bilmediği dünyalara dair bilgileri yerinde ve muhatabından öğrenmek. Ancak bu sayede entelektüel yanını besleyebilir.

Yengeç: Spontane Yaşamak İçin

Yengeçler her ne kadar hoşlanmasalar da bir şekilde hayat onları bazı rutinlere mahkum ediyor. İşe gidiyor, eviyle ilgileniyor, kısıtlı vaktinde sevdikleriyle zaman geçirmeye çalışıyor. Fakat ne yaparsa yapsın hiçbir şeye yetişemiyor. Hep bir koşturma, hep bir yerlere yetişme gerekliliği. Böylesi bir kısır döngüden kurtulabilmesi içinse mutlaka bir seyahate çıkmalı. Hatta mümkünse hiçbir şeyi önceden ayarlamadan, anlık bir kararla. Spontane yaşamayı ne kadar özlediğini bu sayede görebilir.

Aslan: Kendini Şımartmak İçin

Aslanların çevrelerinde gönüllerini okşayan bir ton insan var. Güzel sözlerle el üstünde tutuluyorlar, hediyelere boğuluyorlar, sevgiyle kucaklanıyorlar… İlla ki “Daha ne olsun?” diyenler çıkacaktır ancak bazen kişi mutluluğunu kendi başına yaratmayı bilmeli. Alışık olduğu bir düzenin dışında, kendisini şımartarak. Mesela kendine bir seyahat hediye ederek!

Başak: Yatışmak İçin

Kimi zaman Başakların zihni öyle kalabalık ki… Şöyle rahat kafayla bir şeyler düşünmeleri bile çoğu kez mümkün değil. Hep bir sorun, hep bir karmaşa. Sıkça gerilen sinirlerinin sebebini çok da uzakta aramamak gerek yani! Onlara iyi gelecek reçete ise belli. Tüm sorumluluklarından arınarak gidecekleri bir seyahat çeki. Bu sayede gerek fiziksel gerekse mental olarak gönül rahatlığıyla kendini yatışabilir.

Terazi: Yeni İnsanlarla Tanışmak İçin

Teraziler, Zodyak’ın sosyal kelebekleri. Sosyal ortamları asla kaçırmazlar, yeni insanlarla tanışmaya can atarlar. Seyahatlerinde de başka bir amaç gütmeleri beklenmez tabii! Ziyaret ettiği yerlerde kendi çevresi dışından ve bambaşka bir hayat görüşüne sahip insanlarla arkadaşlık etmesi ise bu noktada ufkunu hiç olmadığı kadar genişletebilir. Böylesi anlarda hayattan hiç olmadığı kadar keyif alabilir.

Akrep: Tutkularının Peşinden Gitmek İçin

Akrepler, küllerinden yeni doğma potansiyelini içinde taşıyan kimseler. Yepyeni bir yerde yepyeni bir insana dönüşmeyi istemeleri de işte bu yüzden! Gerek zihniyeti, gerekse karakteri yeni bir kimliğe bürünebilir. Tabii bunun için seyahat tutkusunu tatmin etmeyi bilmeli. Durulmak istiyorsa sakinliğiyle meşhur bir yere, sınırlarını keşfetmek istiyorsa ekstrem sporların yapıldığı bir yere dönüşü olmayan bir bilet alabilir. Bu yolla kendi içine doğru da bir yolculuğa kapıları aralayabilir.

Yay: Keşfetmek İçin

İşin aslı Yayların seyahat etmek için bir nedene ihtiyaçları yok. Akıllarına estiği gibi kendini seyahat ederken bulabilirler. İster dünyanın öteki ucu olur, ister yaşadığı şehrin herhangi bir semti. Mühim olan daha önce görmediği bir yer olması. Keşfetme tutkusunun peşinden arkasına bile bakmadan ilerleyecektir. Bu da onun hayattan zevk alma şekli.

Oğlak: Enerji Toplamak İçin

Oğlaklara kalsa seyahat etmek, tembellerin işi. Yapılacak onca iş, yerine getirilmesi gereken onca sorumluluk varken işi gücü bırakıp gezmek de neyin nesi? Onlar için seyahatin tek bahanesi daha büyük işler başarmak adına biraz daha güç toplamak olabilir. Hepsi o! Daha fazla aylaklığa tahammül edebilmeleri çok da mümkün değil.

Kova: Kültürlenmek İçin

Kovaların Zodyak’ta genel kültürü en gelişkin burçlardan biri olması boşuna değil. Eline geçen her kitabı hatmeder, kendine yepyeni seyahat rotaları çizer, bambaşka dünyaya ait insanlarla arkadaşlık eder. Daha geniş bir ifadeyle herkes gibi sıradan biri olmamak adına ne gerekiyorsa yapar. Seyahat etmek de söz konusu hayat görüşlerinin bir parçası.

Balık: Kendi İçine Dönmek İçin

İçinde yaşadığımız dünyada her gün o kadar çok olay oluyor ki, insanın kendi hayatına adapte olabilmesi bile mümkün değil. Aksiyonun dinmek bilmediği bir atmosferde kişinin bir kenara çekilip kendi içine dönebilmesi ise lüks gibi! Balıkların en çok ihtiyaç duyduğu bu durum, seyahatlerinin asıl nedenini oluşturuyor olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.