Hangi Burç Ne Renk Oje Sürmeli?

Eller ve tırnaklar kadınların doğal aksesuarı desek yanlış olmaz. Bu anlamda el bakımı ihmal edilmeye hiç gelmez diyebiliriz. Manikür senin de önem verdiğin konuların başında geliyorsa burcunun özelliklerinden yararlanarak seni en iyi yansıtan oje rengine karar verebilirsin.

Koç

Maceraperest Koç kadını, savaşçı ve inisiyatif almayı seven bir yapıdadır. Güçlü karakteriyle zaman zaman oldukça otoriter bir figür olarak öne çıkar. Tam bir ateş kadını olan Koç, süs püs konularında da iddialı olmayı çok sever! Ojede tercih ettiği renkler nar çiçeği, kan kırmızısı ve tonları olabilir. Bununla beraber, bordo ve siyah da varlığını belli etmeyi seven kişiliğine çok uygundur.

Boğa

Sakin ve durağan yapısıyla Boğa kadını, klasik detayları her zaman benimseyen bir profil çizer. Dişi enerjisini bakım konularına da yansıtan bu kararlı kadın, mensubu olduğu toprak grubunun renklerine manikürde de sempati besler. Sağduyulu ve sadık Boğa kadını, oje rengi tercihlerinde de doğayı seven biri olduğunu belli edebilir. Pembe ve tonları, mavi, lacivert ve French manikür dingin yapısını yansıtmak için idealdir.

İkizler

İkizler kadını çok yönlü ve zeki bir karakter olarak varlığını gösterir. Girdiği ortamlarda dil yeteneğiyle sivrilen bir insandır. El bakımında da yeni trendleri uygulamaktan kat’i suretle çekinmez. Hızlı düşünen bir kadın olan İkizler, hareketli yapısına uygun olarak ojede sarı ve tonlarını tercih edebilir. Gri, bebek mavisi, turkuaz tonları veya biraz çılgınlaşmak istediğinde renk blokları halinde uygulayabileceği manikür, onun değişken doğasına cuk oturur!

Yengeç

Zodyağın anaç çocuğu Yengeç, besleyen ve büyüten rollerini üstlenen, şefkatli bir kadındır. Geleneksellikten çok hoşlanır. Yönetici gezegeni olan Ay’ın enerjisini gözlerindeki hafif melankolik bakışlarda görmek mümkündür. Frapanlıktan asla ve katiyen haz etmeyen biri olarak, sade renklerdeki ojeleri seçebilir! Gümüş rengi, krem, bej, pudra pembesi gibi yumuşak doğasına uygun renklerin yanı sıra, mor ve tonları da bu merhametli kadının doğasına oldukça uygundur.

Aslan

Aslan kadını görkemli tarzıyla adım attığı yeri titretir! Sıcakkanlılığı sayesinde anında sohbet açabilir ve muhabbeti devam ettirmek konusunda eşi bulunmaz bir yeteneğe sahiptir! Bu cana yakın, hayat dolu kadın, aynı zamanda oldukça yaratıcıdır da. Yönetici gezegeni Güneş’in etkisiyle oje renklerinde sıcak tonları tercih edebilir. Turuncu, mercan rengi, nar çiçeği ve şarap tonlarındaki ojeler onun yaşam enerjisi yüksek hallerine tam tamına denktir!

Başak

Zodyağın çalışkan ve detaycı kadını Başak, pragmatik bir yapıya sahiptir. Bu yapısını stilinde sadeliği tercih ederek de belli eder. Mükemmeliyetçi yapısını dikkatle uyguladığı bakım ritüellerinde de görmek mümkündür. Tırnaklarında nude tonlar, haki ve krem rengini rahatlıkla kullanabilir. Sabit fikirliliği kaynaklı olarak trendlerden ve pek hoşlanmasa da senenin akımı yuvarlak kenarlı, hafif uzun tırnakları mora yakın bir bordo rengiyle kullanabilir.

Terazi

Sanat sever bir kadın olan Terazi, sosyal bir kadındır. Kibarlık ve zarafet, hayatında öne çıkan temalardandır. İş birlikçi özelliği sayesinde çevresi geniş olan bu kadının, bu kapsamda daima bir planı vardır. Tırnaklarını da bakımlı ve şık tutmaya özen gösterir. Oje rengi skalası açık maviden açık pembeye uzanan geniş bir aralıkta yer alabilir. Son zamanların trend rengi Milenyal Pembesi, hanımefendi görünümü için idealdir.

Akrep

Duyguları yoğun yaşayan Akrep kadını, kontrollü hareket etmeyi sever. Takipçilik doğasında bulunur! Karmaşık şeyleri rahatlıkla anlayabilen bir karakter olarak araştırabileceği konuların peşinden gitmekten çok hoşlanır. Bu özelliklerini renklerle ifade etmeye de bayılır! Bu anlamda oje seçimini siyah ve kırmızıdan yapmak isteyecektir. Hatta ikisini bir arada kullandığı, siyah üzerine kırmızı şeritlerden oluşan ‘Louboutin’ etkili bir French manikürü rahatlıkla tercih edebilir.

Yay

Yay kadını zodyağın en hareketli burçlarından biridir. Seyahat etmekten çok hoşlanan bir yapısı vardır. Coşkulu yapısını samimi halleriyle perçinleyerek dikkatleri üzerine toplar. Yay kadını özgürlüğüne de son derece düşkündür. Enerjik tavırlarıyla etrafına mutluluk verir. Böylesine pozitif bir kadına doğanın rengi olan yeşil, menekşe moru ve topaz mavisi ojeler yakışır. Sık seyahat eden biri olduğu için manikür randevusunu önceden almalı veya yanında oje şişelerini taşımalıdır.

Oğlak

Satürn’ün disiplinli kadını Oğlak, sorumluluk sahibi yapısıyla dikkat çeken bir karakterdir. Bu anlamda çalışkan ve kurallara uyan özelliklerini yaşamındaki aktivite seçimleriyle de doğrular. Yönetsel yeteneklerini gösterebileceği işlerde çoğunlukla başını kaşıyacak vakti olmaz. Toplantıdan toplantıya koşarken tırnaklarının hep bakımlı olmasını ister. Siyah ojeleriyle profesyonelliğini yansıtabilir. Bunun yanı sıra gri, koyu mor ve koyu kahve tonları da ciddiyetini göstermek için idealdir.

Kova

Açık fikirli ve görece havai Kova kadını, kendini sıra dışı aktiviteler ve işlerle anlatmayı çok sever. Hava grubunun idealist burcu, bağımsız olabileceği ortamlarda bol bol bulunur. Müzeden sinemaya pek çok entelektüel zevki vardır. Çok zamanı olmadığından tırnak bakımını haftanın belli bir gününde halledip yaşamına devam etmek ister. Yenilikçiliğini değişik oje renkleriyle ifade edebilir. Gök mavisi, topaz rengi, zümrüt yeşili gibi tonlar ona çok yakışır.

Balık

Hayatın akışına bırakmayı seven Balık kadını, artistik yönlerini gösterebileceği etkinliklerde bulunmayı sever. Anlayışlı doğasına uygun bir enerji alanı vardır. Duygusal ve yargılamayan yapısı sayesinde iyi bir dinleyicidir. Bundan mütevellit kuaförde dedikodu eşliğinde manikür yaptırmayı da pek sever! Sezgileri güçlü Balık kadınına en çok su yeşili, buz mavisi tonları ve yaratıcı yapısını yansıtan nail art tarzında ufak süslemeler yakışır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.