Hangi Burç Nasıl Sosyalleşiyor?

Yemek ve su gibi aslında hepimizin en çok ihtiyacı olan şeyler biri; sosyalleşmek. Kimisi kalabalık partilere gitmekten, kimisi bir aktivitenin yer aldığı etkinliklere katılmaktan, kimisi de arkadaşlarına evde yemek vermekten hoşlanıyor. Peki ya sen? Hemen yazımızı okumaya başla, burcuna göre ne kadar ve nasıl sosyalleştiğini öğren!

Rekabetten Sosyal Ortamlarda Bile Keyif Alan Koçlar

Bir partiye katıldığında anında göze çarpıyorsun. Akıllı ve komik birisin, herkesle çok rahat bir şekilde sohbet edebiliyorsun ve eğlenmeyi fazlasıyla seven bir yapın var. Herhangi bir etkinliğe katıldığında nasıl eğleneceğini çok iyi biliyorsun ve insanlar seninle vakit geçirmek istiyor. Rekabeti sevdiğin için, kimi zaman çevrendekilerin başka insanlarla daha çok eğlendiğini gördüğünde birazcık bile olsa hırslanıyor, seninle geçirdikleri vakitten daha fazla keyif almalarını sağlamaya çalışıyorsun.

Yalnız Vakit Geçirmekten de Hoşlanan Boğalar

Kendine has bir havan var ve bu sayede sosyal bir ortama girdiğinde anında gözler sana doğru dönüyor! Yalnız başına vakit geçirmeyi de seviyorsun, başkalarıyla olmayı da. O an canın nasıl istiyorsa öyle hareket ediyor, bazen evde yalnız başına saatlerce dizi izleyebiliyorsun. Sosyal hayatında senin için önemli olan tek şey, arkadaşlarına yapışık bir şekilde yaşamak istememen. Senin için herkesin özel bir hayatı olmalı ve herkes tek başına da keyifli vakit geçirebilmeli.

Zodyak’ın İletişim Burcu İkizler

Sosyalleşmeyi o kadar çok seviyorsun ki, bir adada yalnız başına kalsan isteyeceğin şeyleri sorsalar hiç düşünmeden arkadaşlarını seçersin. Aynı zamanda çok iyi bir ev sahibisin, bir davet düzenlediğin zaman herkes katılmak için can atıyor. İnsanlarla bağlantı kurmayı, onlardan yepyeni bilgiler öğrenmeyi seviyorsun. Hatta bir yabancıyla konuşurken kendini fazlasıyla rahat hissettiğin için dünyanın en ilginç insanlarından olabilirsin 🙂

Çekirdek Ekibiyle Rahat Hisseden Yengeçler

Kalabalık gruplardansa çekirdek ekibinle sosyalleşmeyi tercih ediyorsun. Dışarıda bir kafede toplanmak yerine evinde arkadaşlarınla görüşmek sana daha sıcak ve samimi geliyor. Kendini daha rahat ve güvende hissediyorsun. Akşam yemeği partileri, konsol oyunların için düzenlediğin turnuvalar ya da film geceleri… Tam anlamıyla bir misafirperversin, sağlıklı yiyecekler, bol baharatlı atıştırmalıklar ve birbirinden güzel tatlılar hazırlamakta üstüne yok.

Dikkatleri Üzerine Toplayan Aslanlar

Son derece sosyal birisin, sürekli olarak dışarıda olmak ve insanlarla sosyalleşmek istiyorsun. Konseptli partilere bayılıyorsun ve ortamın en dikkat çeken kişisi oluyorsun. Bazen sırf insanlar sana sorular sorsun, seninle iletişime geçsinler diye bu tarzdaki partilere hiç görülmemiş kıyafetlerle katılabiliyorsun. Ayrıca bazen hayır diyemediğin için programlarını sıkıştırıp birkaç saat içinde farklı farklı bir sürü insanla görüşebiliyorsun.

Zeka Küpü Başaklar

Sosyalleştiğin zaman kendini rahatsız hissettiğin durumlar olabiliyor. Ancak çevrende güvendiğin birilerini görmek seni gevşetiyor ve iyi hissetmeni sağlıyor. Zekan sayesinde farklı tarzdaki insanlarla sohbet etmekten çekinmiyor, ilginç konular bulabiliyorsun. Çok kalabalık ortamların ardından kendi kendine kalmayı seviyor, yalnız başına vakit geçirmeyi tercih ediyorsun.

Herkesi Mutlu Etmeye Çalışan Teraziler

Katılman gereken bir etkinlik olduğunda bazen insanlarla sosyalleşmek istemediğini, bu yüzden gitmeyeceğini belirtebiliyorsun. Fakat bir kere dışarı çıktığın zaman eve dönmek bilmiyor, yaşadığın andan fazlasıyla keyif alıyorsun. Bu yüzden senin için kritik olan kısım evinden dışarı ilk adımı atmak. İster 40 yıllık dostun olsun, ister yeni tanıştığın biri, kim olursa olsun insanları eğlendirmeyi seviyorsun, onların yüzünde gülümsemeyi gördüğün zaman ekstra mutlu oluyorsun. İşte sırf bu yüzden bile harika bir ev sahibisin!

Ortamların Gizemli Akrepleri

Bowling ya da şarap tadımı gibi sohbet üzerinden ilerleyecek aktiviteler tam sana göre! Biraz gizemli bir yapın olmasından dolayı çevrendekiler için seni tanımak biraz zaman alabiliyor. Yaşadığın bazı güven kırıcı olaylar sebebiyle zaman zaman şüpheci olabiliyor, insanlara kendini çok fazla açmaktan hoşlanmıyorsun. Bu yüzden konser ya da doğum günü partisi gibi tamamen sosyal içerikli etkinlikleri pek tercih etmiyorsun.

Her Gün Yeni Bir Deneyim Diyen Yaylar

Yeni insanlarla tanışmayı, yepyeni deneyimlere sahip olmayı çok seviyorsun ve bunlar sayesinde fazlasıyla sosyal birisin. Sürekli olarak aynı kişilerle görüşmektense, çevreni genişletmeyi tercih ediyor, farklı farklı birçok insanla arkadaş oluyorsun. Arkadaşların tarafından bu konuda biraz tepki çeksen de bir şekilde herkesin gönlünü almayı başarıyorsun. Sosyal ortamlarda hiçbir zaman kendini birileriyle konuşmak zorunda hissetmiyorsun ancak eğer o an havandaysan zaten saatler su gibi akıp geçiyor!

Mesafeli Görünen Oğlaklar

Sosyalleşmeyi seviyorsun ama yeni tanıştığın insanlara ısınman biraz zaman alabiliyor. Gecenin başında telefonuyla haşır neşir olan biriyken, kendini rahat hissettiğin ilerleyen saatlerde en koyu sohbetlere bile dalabiliyorsun. Dışarıdan olgun, işkolik ve fazla profesyonel görünsen de zaman zaman sende partilere katılmayı, vur patlasın çal oynasın demeyi seviyor, hatta bundan fazlasıyla keyif alıyorsun.

Olaylara Mantıksal Yaklaşan Kovalar

Sosyalleşmeyi ne kadar seviyorsan, yalnız kalmaktan da o kadar keyif alıyorsun. İnsanların ne hakkında konuşmaktan, neler yapmaktan keyif aldığını çok iyi gözlemliyorsun ve bu sayede arkadaşların senin yanındayken hiç sıkılmıyor. Fakat sosyalleşmenin ardından biraz da kendine vakit ayırmak istiyor, tam anlamıyla kafanı dinliyorsun. Ayrıca duygusal bir etkinliğe katıldığın zaman bir an önce bulunduğun ortamdan ayrılmak istiyorsun, çünkü mantığının ağır bastığını hissediyorsun.

Duygularıyla Yaşayan Balıklar

Kalabalık ekiplerdense birebir sosyalleşebileceğin ortamlara girmeyi tercih ediyorsun. Katılman gereken bir yemek daveti ya da doğum günü partisi varsa kaçırmıyorsun, fakat özel durumlar haricinde dışarıda bir program yapmak yerine evde hobilerinle vakit geçirmek istiyorsun. Tabii katıldığın doğum günü partisindeki en iyi düşünülmüş hediyenin de seninki olacağını söylemeden geçemeyeceğiz. Ne de olsa artistik ruhun çok gelişmiş ve insanları nasıl büyüleyeceğini çok iyi biliyorsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.