Hangi Burç Nasıl Kaygı Bozukluğu Yaşıyor?

Sinirlilik, korku, endişe ve endişeye neden olan çeşitli duygu bozuklukları, yani anksiyete! Hafif hissedilen kaygı, nasıl ortaya çıktığı belirsiz ama huzursuz edici oluyor, şiddetli anksiyete ise günlük yaşamı ciddi şekilde etkiliyor! Aslında hepimizde görülüyor, sadece zaman zaman farkında varmayabiliyoruz. Peki burcuna göre sen nasıl bir kaygı bozukluğu yaşıyorsun biliyor musun?

Koç

Biliyorsun, yanlış giden bir şeyler var, bu yüzden derinden endişeleniyorsun, ama ne olduğu hakkında hiçbir fikrin yok! Üstelik bu kaygı bozukluğunu daha da kötü yapan şu hissettiğin belirsizlik. İçten içe tehlikeyi hissediyorsun, ancak nereden geldiğini ya da kendini nasıl koruyacağını hiç bilmiyorsun! Kafanı dağıtacak, seni bu düşüncelerden uzaklaştıracak şeyler bulmalısın kendine!

Boğa

Senin için değişim demek anksiyete demek! İş, ev, spor, arkadaşlar, aile… Aklına ne gelirse! Hayatında hiçbir şey değişmesin, nasıl başladıysa öyle devam etsin istiyorsun. Sabit fikirli olmandan mı yoksa keyfine düşkün olduğun için mi bilinmez, tekrardan bir şeye adapte olmak sana çok zor geliyor. Negatifleşiyor, huysuzlaşıyor, resmen hayattan soğuyorsun. Elinden geldiğince değişimlerden kaçmak istiyorsun ama bazen yüzleşmek zorunda kalıyorsun.

İkizler

Neredeyse iki günde bir kitap alıyor, bir gün sergiye, diğer gün botanik bahçesine gidiyorsun. Ertesi gün evde dinleneyim derken bir arkadaşın arıyor, telefonda konuşurken bir anda buluşma teklifine tamam diyorsun ama kararsızlığın had safhada! Hem yorgunsun hem de canın pek dışarı çıkmak istemiyor, mesaj atıp arkadaşını ekiyorsun. Hatta sonrasında sana kimse ulaşamasın diye telefonunu kapatıp herkesle iletişimi kesiyorsun!

Yengeç

Her şeyden kendini geri çekiyorsun! Yemek yemiyorsun, telefonlara cevap vermiyor mesajlara dönmüyorsun, uykudan bile mahrum bırakıyorsun kendini! Hatta elinden gelse o an nefes almak bile istemeyeceksin. Anksiyete resmen seni felç ediyor, farkında mısın? Tüm bunları yaşamak yerine ilk etapta senin bu duyguya girmene sebep olan problemi çözmen gerekiyor!

Aslan

En yakın arkadaşların, hatta belki de hoşlandığın kişi hepiniz bir masada, kakara kikiri sohbet, muhabbet. Ortamda inanılmaz bir enerji var, herkes seni dinliyor, heyecanlı heyecanlı bir şeyler anlatıyorsun. Ta ki o ana kadar! Arkadaşlarından birinin üniversiteden başka bir arkadaşı gelip sizin masaya katılıyor. Ama bir anda tüm gözler ona dönüyor ve resmen tüm ipleri eline alıyor. İkinci planda kaldığın anda huysuzlaşıyorsun çünkü daha anlatacağın olaylar vardı, aylardır devam eden projeni bugün teslim ettin ve resmen bayıldılar! İşte tam da bu sırada masadan kalkıp gidecek gibi oluyorsun, ama yenilgiyi de kabul etmek istemediğin için onun gitmesini bekliyorsun…

Başak

Telefonunu veya anahtarlarını bulamadığında hissettiğin şey ne biliyor musun? Ya da evden çıkarken ocağı kontrol edip etmediği hatırlamadığın zaman? Ya da kuzeninin doğum gününü unuttuğunu üç gün sonra fark ettiğin an? İşte tüm bunlarda bir endişe hali, bir kaygı bozukluğu seni vurup geçiyor! Belirsizlik ve detayları hatırlamamak seni çok yoruyor, ama biraz akışına bırakmayı öğrenmen gerekiyor!

Terazi

Kaygı bozukluğu yaşadığın an gözlerinden damlalar akıyor, tutamıyorsun! Üstelik sadece o anki olaya değil, geçmişte yaşadığın travmalara, tüm adaletsizliklere isyan ediyor, hepsine ağlıyorsun! Havanın sıcak, giymek istediğin kıyafetinin kirli, akşamki programında değişiklik olması… Kendini çaresiz ve bitkin hissediyorsun. Ama en güzel yönün ne biliyor musun? Bu ağlamaların arkasından yenilendiğini hissediyor, çoğu zaman hayatına hiçbir şey olmamış gibi devam ediyorsun!

Akrep

Güven demek, senin için her şey demek! İster yakın arkadaşlarından biri ister biricik sevgilin hiç fark etmez. Birinin sana kazık attığını, kandırıldığını ya da aldatıldığını öğrendiğin anda bütün güveninin boşa gittiğini hissediyor ve tam anlamıyla kaygı bozukluğu yaşıyorsun. Paranoyaya bağlıyor, belki de en dibe vuruyorsun. Fakat sen o kadar güçlüsün ki, küllerinden doğma özelliğine sahipsin, bu yüzden uzun sürse bile kendini toparlamayı çok iyi biliyorsun. Ayrıca bol bol egzersiz yaparak ve daha sağlıklı beslenerek bu duygunun üstesinden gelebilir, böyle anlarda kendini motive edecek şeyler bularak da rahatlatabilirsin!

Yay

Endişeli hissettiğin ya da kaygı bozukluğunu yaşadığın an kasların alarma geçiyor! Her yerin kaskatı kesiliyor, kasların adeta bir tuğlaya dönüyor! Sanki o an bir yere çarpsan orayı yıkacakmışsın gibi hissediyorsun. Neden bunu yapıyorsun ki? Sadece kendine zarar veriyor, üzerinde düşündükçe daha da canını yakıyorsun. Endişeli olduğun anlarda bir sonraki tatil rotanı düşün, emin ol iyi gelecek 🙂

Oğlak

Kaygı bozukluğu hissi o kadar derinden ve sessizce geliyor ki, ne zaman olacağını hiç anlamıyorsun! Sessiz bir şekilde işini usulüne uygun bir halde yapıyorsun ve gereksiz herhangi bir dikkat çekmekten olabildiğince kaçınmaya çalışıyorsun, çünkü stresli olduğun zamanlarda insanlar işlerini didik didik etmeye kalktıkları zaman içinden sessizce çığlık atmak geliyor! Böyle hissettiğin zamanlarda şunu düşün: Sen zaten fazlasıyla sorumluluk sahibi, disiplinli ve çalışkan birisin, işini en iyi şekilde yapmaya çalışıyorsun. O yüzden kendine güven!

Kova

İçinde patlamak üzere bir volkanın var olduğunu hissediyorsun ve böyle anlarda aklına tek bir şey geliyor: Herhalde hayatın sonuna geldin! Hiç de değil sevgili Kova! Derin bir nefes al, zihnini boşaltmana yardımcı olan insanlarla görüş ya da idealistliğini hissedebileceğin bir amaç için yardımseverliğini konuştur. Hayatta olduğunu hissedecek, boşu boşuna bu endişelere girdiğini fark edeceksin!

Balık

Aniden derin düşüncelere dalıp, hayatının rüya gibi geçtiğini hissettiğin an kötü bir şeylerin olabileceği hissiyatına kapılıyorsun! Kendini cimcikleyerek rüyada olmadığını fark ediyorsun ama sanki bir şeyler ters gidecek gibi geliyor. “Ne olacak acaba, niye böyle bir hissim var ki?” diye düşünürken panik oluyor, içinden sanki hiç çıkamayacağın bir duygu buhranına giriyorsun! Sakin ol, tamamen senin hüsnü kuruntun 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir