Hangi Burç Nasıl Bir Ruj Kullanmalı?

Makyaj birçok kadının vazgeçilmezi olabilir ama tüm makyaj malzemeleri içinde ruj bambaşka bir yere sahip, öyle ki bu ruj için özel bir gün bile var. Peki hangi burç nasıl bir ruj kullanmalı? Cevabı içeriğimizde!

Koç Burcu Hangi Ruju Kullanmalı?

Girişken, hemen harekete geçen Koç kadını, hayatta öncülük eden olmayı tercih eder. Bu özelliklerini konuşmadan anlatmak istediğinde dudaklarıyla öne çıkarır! Rujda renk tercihi ateş kırmızısından yana olabilir. Ten rengine göre nar çiçeği veya koyu kırmızıyı seçebilir. Fuşya ve mercan tonları da yaz aylarında tamamlayıcı olabilir. Güçlü Koç’lar ten makyajını doğal tutabilir, naturel tonlarla göz kapaklarına renk verebilir. Konturleme da cesur kişiliklerini yansıtmak için idealdir.

Boğa Burcu Hangi Ruju Kullanmalı?

Zarafete her zaman önem veren Boğa kadını, feminen bir stili benimser. Bakımlı olmak daima önceliğidir. Pastel pembe ve nude tonlardaki dudak makyajı onun için idealdir. Bej ve yavru ağzı tonları da özellikle yaz aylarında sıkça tercih edebilir. Göz makyajında dingin ve stabil ruh halini yansıtan mavi tonlarını tercih etmesi yerinde olur. Soğukkanlı ve kaliteyi seven Boğa kadını yanaklarında şeftali tonlarıyla makyajını tamamlayabilir.

İkizler Burcu Hangi Ruju Kullanmalı?

Esnek ve her daim çeşitlilik arayan İkizler kadını, makyajda da yeni şeyleri denemekten çok hoşlanır. Bu yerinde duramayan kadınının enerjisini değişken renkler olan gül kurusu ve turuncuya dönük pembe tonları başarılı bir biçimde yansıtır. Çok yönlü ve rasyonel İkizler kadını, işlevselliği önde tutar. Bu özelliğiyle ten makyajında strobing denen aydınlık etkiyi yakalamaktan çekinmemelidir. Yazları ise tercihini parlatıcıdan yana kullanabilir.

Yengeç Burcu Hangi Ruju Kullanmalı?

Empatik, genellikle hoşgörülü ve duyarlı bir imaj çizen Yengeç kadını, anaç ve gelenekseldir. Çoğunlukla etkileyici gözlere sahip olur ve gözlerinin iç köşelerine gümüş rengi far kullanarak ay ışığını stiline yansıtabilir. Dudaklarında pembe, şeftali ve mercan tonları ona çok yakışır. Allık olarak pembe rengi seçebilir. Elmacık kemiklerini öne çıkartacak renkler de kullanabilir. Bu hassas kadın, cildine özen göstermeyi ihmal etmemelidir.

Aslan Burcu Hangi Ruju Kullanmalı?

Aslan kadını gösterişli duruşuyla girdiği ortamda kendini hemen gösterir. Yüksek özgüveni, lider ruhlu tavırları ve neşeli duruşuyla onu fark etmemek imkansızdır. Güneş’in hayat dolu kadını Aslan, buna paralel olarak içi ısıtan bir gülüşe sahiptir. Bu etkileyici kadına ışıltılı dudak parlatıcıları çok yakışır. Bununla beraber kahve tonlarındaki rujlar onun için idealdir. Lüksü ve ihtişamı seven Aslan kadını altın tonlarındaki farları rahatlıkla kullanabilir.

Başak Burcu Hangi Ruju Kullanmalı?

Analitik bir kadın olan Başak, mükemmeliyetçi bir yapıya sahiptir.  Alçakgönüllü ve detaycı bir profil çizer. Bu özelliklerini makyajına da yansıtmak ister. Dudaklarında nude tonlar, toprak renkleri ve renksiz bir parlatıcı onun için idealdir. Göz makyajında nefti yeşil, kestane ve çikolata kahvesi tonlarını tercih edebilir. Gece makyajı için bordo ruj ona çok yakışır. Yazın ise hafif bir bronzlaştırıcı pudra seçebilir.

Terazi Burcu Hangi Ruju Kullanmalı?

Barışçıl, uyumlu ve her zaman zarif bir kadın olan Terazi, nasıl günlük yaşamında gri bölgelerde yer almayı tercih ediyorsa, göz makyajında da bu tonlara yönelebilir. Ayrıca şampanya tonları da çekici doğasına çok uygundur. Eyeliner zevkli ve sanata yatkın yönünü ortaya çıkarır. Gece makyajında siyah ve füme tonları onu öne çıkarır. Dudaklarında ise kahve ve bordo tonları hiç çekinmeden uygulayabilir.

Akrep Burcu Hangi Ruju Kullanmalı?

Gizem, Akrep kadının doğasında vardır! Son derece iyi bir gözlemci olan bu sezgisel kadın, okülte meraklı bir doğaya sahiptir. Buna paralel olarak siyah ve kırmızı renklerini makyajında da kullanmayı çok sever. Etkileyici gözleriyle tutkulu bir enerji yayan Akrep, duyguları yoğun doğasını kırmızı rujuyla ifade etmeyi seçebilir. Kullanacağı siyah tonlarının yanı sıra, koyu yeşil de gözlerini belirginleştirecek ve bakışlarının ifadesini güçlendirecektir.

Yay Burcu Hangi Ruju Kullanmalı?

Özgürlüğüne düşkün Yay kadını, maceraperest bir doğaya sahiptir.  Enerjik hallerini iyimserliği ve hoşgörülü oluşuyla tamamlar. Pozitif bir kadın olan Yay, özgüveni yüksek tavırlarıyla çevresini aydınlatır. Siyah veya koyu kahverengi göz kalemi ile göz şeklini ön plana çıkarması onu da daha parlatır. Yay kadının ruj seçimi ise bakır ve kahve tonlarından yana olabilir. Yay kadınlarının dudaklarına ateş kırmızısı, bordo ve parlak kırmızı çok yakışır.

Oğlak Burcu Hangi Ruju Kullanmalı?

Oğlak denince akla gelen ilk özelliklerden biri çalışkanlık diyebiliriz! Bu disiplinli kadına Pratik zekasına uygun, işlevsel renkler çok yakışır. Kiremit rengi rujlar, her daim kullanışlı olduğundan onun için idealdir. Kahverengi veya mor renkteki göz kalemleri de iyi birer tamamlayıcı öğe olabilirler. Dudaklarda bakır tonları da onların ölçülü doğasına çok uygundur. Profesyonelliği daima önde tutan bu disiplinli kadın, bazen de günü bir dudak bakım kreminin rahatlığıyla ya da nude görünümde bir ruj ile bitirebilir.

Kova Burcu Hangi Ruju Kullanmalı?

Kova kadını son derece özgür ruhlu, rasyonel ve bir o kadar da arkadaş canlısıdır. Sıradanlıktan hiç hoşlanmaz ve yenilikçi taraflarının görülmesini ister. Gözlerde maviden laciverte kadar mavi tonlarını kullanması tavsiye edilen Kova kadını, yanaklarda ise şeftali veya pembe tonlarıyla cildine hafif bir ışıltı katabilir. Dudaklarında fuşya, vişne çürüğü ya da renk geçişleri olan bir görünüm tercih edebilir.

Balık Burcu Hangi Ruju Kullanmalı?

Hayal gücü yüksek ve anlayışlı Balık burcu kadını, yaratıcı bir doğaya sahiptir. Balık burcuna mensup bu şefkatli kadına, doğası gibi yumuşak stilde bir makyaj önerebiliriz. Duygusal Balık kadınının bakışlarında kimi zaman hüzünlü ve derin bir ifade görülebilir. Bu anlamlı gözlere kahve tonlarındaki far ve kalem çok yakışır. Yüz hatlarını kahve tonlarındaki bir allıkla belirginleştirebilir. Dudaklarında ise şeftali tonlarında bir ruj ile sade bir görünüm elde edebilirler. Romantik yönünü ön plana çıkarmak isterse de tercihini pembe tonlarından yana kullanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.