Hangi Burç Nasıl Bir Gezgin?

Kim sevmez ki seyahat etmeyi? Yepyeni kültürler, yerel tatlar, farklı farklı insanlar… Sıkıntılardan uzaklaşıp deşarj olmamızı sağlar birçok zaman. Kimi çıktığı seyahatlerde birbirinden farklı festivallere, partilere katılmak ister, kimi de homini gırtlak sürekli yemek yemek ister! Peki ya sen? Burcuna göre nasıl bir gezgin olduğunu biliyor musun?

Koç Burcu Nasıl Bir Gezgin?

Yeni yerler keşfetmeyi seven ve son derece sosyal olan Koç, dünyayı oyun alanı olarak görür. Havaalanlarında ya da tren istasyonlarında uyumaya alışıksın ve lüks otellerde kalmak yerine Airbnb’den ev kiralamayı tercih edersin. Pasaportunun neredeyse her sayfası vize ve giriş çıkış damlarıyla dolu! Çoğu zaman başından sonuna kadar bir tatil planı yapmak yerine yola çıkıp kafana göre hareket etmek istiyorsun. Bir yerleri sadece ziyaret etmeyi değil, aynı zamanda kendini orada hissetmeyi seviyorsun. Ne kadar haraketli bir hayatın olursa o kadar dolu dolu yaşadığına inanıyorsun!

Boğa Burcu Nasıl Bir Gezgin?

Zaman zaman ne kadar tutumlu, bazen de ne kadar savruk olduğunu hepimiz biliyoruz! Müzeye gitmek için bir taksiye binmek yerine yürümeyi tercih edersin. Mesela hala Brezilya’ya gitmek istiyorsun, ancak uçak bileti bir türlü beklediğin indirimi gerçekleştirmedi, bu yüzden maliyeti iyice düşene kadar bekleyeceksin. Kısacası çevrendekilerin bir çift ayakkabıya harcadıkları para ile sen Güneydoğu Asya’ya gidip bir haftalık tatil yaparsın! Ne de olsa gezgin bir bilge olmak bunu gerektiriyor!

İkizler Burcu Nasıl Bir Gezgin?

Doğan gereği sosyal bir kelebek olduğun için tek olmak yerine, arkadaşlarınla seyahat etmeyi çok seviyorsun. Bir gün dünyanın en zenginlerinin kaldığı otelde konaklayabilir, diğer gün Afrika’da yoksul çocuklarla birlikte yemek yiyebilirsin. Dünyada var olan her şeyi deneyimlemek, herkesle tanışmak istiyorsun. Birçok seyahat rehberi okuyor, onlarla ilgili gösteriler izliyorsun. Her an harekete geçmeye hazır bir yapın var, bu sayede bir yolculuk için her an hazırlanabilirsin. Kimi zaman bir aylık lüks bir tatil, kimi zamanda bir sırt çantasıyla Airbnb’den ev. Hiç fark etmez!

Yengeç Burcu Nasıl Bir Gezgin?

Bir yere ilk defa gidiyorsan, uçaktan indiğin anda kendini kaybolmuş gibi hissediyorsun. Harita, pusula ya da rehber kitabın olmadan bir yere seyahat etmen imkânsız! Neyse ki güçlü bir hafızan var ve kaldığın otelin etrafındaki mağazaların isimlerini, yemek yediğin restoranın adını hatırlıyorsun. Ancak her ne olursa olsun bir seyahat arkadaşına ihtiyaç duymuyorsun, çünkü kaybolmadan gerçek bir gezgin olamayacağına inanıyorsun!

Aslan Burcu Nasıl Bir Gezgin?

Gittiğin her yerde eğlencenin peşinden koşan birisin. Senin için gerçekten büyük bir tatil, müzik festivallerine, farklı farklı partilere katılmak demek! Barselona, ​​Mykonos, Ibiza veya Utrecht sokaklarında uzun bir hafta sonu geçirebilirsin. Bol bol fotoğraf çekecek, gece gündüz demeden sürekli olarak eğlenecek, yorgun bir şekilde evine döneceksin!

Başak Burcu Nasıl Bir Gezgin?

Senin için seyahat önceden her detayı planlamak anlamına geliyor. Müzeler, katedraller, parklar, kısacası gezilecek yerler listesi olmadan kapının dışına adım bile atmazsın. Çok fazla macera ve aksiyon dolu anlar yaşamak yerine sana yeni bilgiler kazandıracak, ufkunu genişletecek kültürel faaliyetleri tercih ediyorsun. Gittiğin her yeni yerde yeni şeyler öğrenmeye açıksın.

Terazi Burcu Nasıl Bir Gezgin?

Barışçıl, zarif ve adil olan Terazi, endişesiz gezgin olarak tanınır. O sanat galerisi senin, bu sergi benim derken, tüm tiyatro ve müzikallerin de tadını çıkarıyorsun. Tüm tatilini plajda boş boş yatarak geçirmektense tarihi yerleri gezmeyi tercih edersin. Bazı şehirlere bayılıyor, tekrar tekrar aynı yerlere gitmek istiyorsun. Üstelik bir de gittiğin yerlerde favori romantik filmlerinde yer alan mekanlar varsa onları gezmeden dönmezsin! Tam anlamıyla romantik bir gezginsin!

Akrep Burcu Nasıl Bir Gezgin?

Tutkulu ve iddialı Akrep, seyahatinin her dakikasını değerlendirmek ister, bu yüzden rötarlı uçuşlardan tam anlamıyla nefret eder! Telefonunda seyahatin için ihtiyacın olabilecek her türlü uygulamayı zaten çoktan indirmişsindir. Yeter ki bir yerlerde Wi-Fi bulabil! Yalnız geçirebileceğin bir seyahat senin için harika bir deşarj olma yöntemi. Sadece hafta sonu için bir yere gidiyor olsan bile büyük bir valizden vazgeçemezsin!

Yay Burcu Nasıl Bir Gezgin?

Maceraperest Yay, seyahat etmeye bayılır evet, ama bunu sevmesinin en büyük nedenlerinden biri de farklı tatları deneyecek olmasıdır! #Foodporn ve #Foodgasm özellikle Instagram hesabında en çok kullandığın hashtag’lerden. Nereye gidersen git, gitmeden önce mutlaka mutfaklarını araştırıyor, bilgi sahibi oluyorsun. Usta şefleri, dünyaca ünlü restoranları, yerel lezzetleri deneyimlemeden evine dönmen tam anlamıyla imkansız!

Oğlak Burcu Nasıl Bir Gezgin?

Nostaljiyi sever, ama bir o kadar da kendini yeniliklere adapte etmek ister Oğlak. Köpek balıklarıyla yüzmek, paraşüt yapmak, metrelerce derinliğe dalmak senin favori seyahat aktivitelerin arasında yer alıyor. Sürekli olarak nereye gideceğinin hayallerini kuruyor, yolculuğunun ne kadar şaşırtıcı olabileceğini düşünüyorsun. Kararlı kişiliğin sayesinde kafanda kurduğun seyahat planlarını er ya da geç mutlaka gerçekleştiriyorsun.

Kova Burcu Nasıl Bir Gezgin?

Gittiği her ülkeden, her şehirden mutlaka bir magnet alır, evine döner dönmez buzdolabına yapıştırır! Her seyahat senin için yeni bir deneyimdir! Doyasıya özgürlüğünü yaşayabileceğin, sıra dışı, fazla kişi tarafından bilinmeyen yerler senin için ideal seyahat rotaları olabilir. Kolayca sıkılabilme potansiyelin olduğu için bir yerde çok uzun süre kalamazsın, ne kadar çok hareket edersen seyahatin o kadar verimli oluyor senin için!

Balık Burcu Nasıl Bir Gezgin?

Görselliğe önem verdiği için gördüğü her şeyin fotoğrafını çekmek ister Balık. Seyahat ettiğin her an sosyal medyayı aktif olarak kullanıyor, bol bol fotoğraf paylaşıyorsun. Binalar, yiyecekler, hayvanlar, trenler, manzara… Aklına gelen her şey! Sadece kendisine değil, dostlarına da o kareler ilham versin ister!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.