Hangi Burç Nasıl Bir Düğün Hayal Eder?

İşte o gün! Ruh eşin kolunda, uzan toprağa. Bırak gökyüzü bu unutulmaz gecede yıldızlarla yarenlik etsin sana. Toprakla yoğrulan, sudan uzak kalamayan, ateşiyle ışıldayan, yakan, yanan, bir solukta havaya karışan… Hangi grubun burcuysan yaklaş kendi elementinin yamacına.

Koç

Biri eğlence mi dedi? Ne yani! Evlenmek çılgınlık mı? Ozaman ben varım der Koç. Vakit kaybetmeden gelinliğini çantasına atar ve macera başlar. Evlenmenin uçaktan atlamakla eşdeğer olduğu bilgisini bugün alan tüm Koçlar yarın havada atar imzayı. Koç’a heyecan olsun ?

Boğa

Bu dünyanın gam yükünü çekenler bir yana, Boğa en lezizi tatmak, en güzeli görmek, en rahatı bulmak, kaliteyi yaşamak, yaşatmak için vardır. Dip köşe tüm detayları tek tek düşünür, herkesin mutluluğunu garantiler, yemeğin en kalitelisini, içkinin en lezizini seçtiğine emin olur ve dört bir yanını mumlarla bezediği, loş, şık, romantik gecesinin tadını çıkarır.

İkizler

Çevresini geniş tutan çok yönlü İkizler düğün günü gelip çattığında, apayrı tellerden çalan bu çok çeşitli kalabalığı aynı kaba sığdırmak yerine, masrafını ikinci rahat gelinliğine yapar, After Party başlar. Madem küçük bir parti veriyorum, oldu olacak onu da şöyle güzel bir yerde yapayım eğlencenin tadına varayım, der. 

Yengeç

Sandıktan henüz çıkardığı naftalin kokulu, karpuz kollu gelinliğiyle, ayakları köklerine bassın ister Yengeç. Yeni bir ailenin kurucusu olma heyecanıyla, çocukluk anılarına, annesinin yamacına yakın manevi kıymeti şıklığından büyük, sadecik bir köy düğününde arz-ı endam etmeyi seçer.  Hele bir de anne yadigarı evinin samimi bahçesi yetiyorsa canı çekirdek akrabalarına, deymeyin Yengeç’in keyfine.

Aslan

Lüks delisi, ışıltı düşkünü, kalite avcısı, Show kadını Aslan düğün yapacak da yedi düvel, kırk gün konuşmayacak. Mümkün değil! Gösterişten budalaya dönmeden, kör eden ışıkların altında vurup vurup patlatmadan, çalıp oynatmadan uyku uyumaz Aslan’ı.

Başak

Elini korkak alıştırmaya bir kere alışmış Başak, bugün senin günün yap bir çılgınlık desen de kar etmez, en sade düğün planıyla hatayı minimuma indirir, sade bir törenle bu geceden sakince sıyrılır. Tertemiz, bembeyaz, nizami olsun, ayaklarım da yere bassın, biz bize yeteriz der, şehrin grisinden uzak, oksijenin ferahlığıyla, fazla patırtı çıkarmadan, usulca evleniverir.

Terazi

Kim bilir kaç kez hayalini kurmuştur bu gecenin. Yapıp yapıp bozmuş, eklemiş, çıkarmış, duyanlar duymayanlara duyursun demiş yedi cihanı misafir etmiştir. Hayatınızın o en kıymetli birkaç saatini, duygulu bir romantizm rüzgarında, sanatçı tarafınızın ellerine bırakın… herkesi düşünmeyi bırakın, tarihi, öyküsü, kokusu olan o mekanda unutulmaz gecenize ilk dansınızla başlayın.

Akrep

En beyaz gelinlikle geceye karışmak ister Akrep. Kırmızı spot ışıklar, iddialı gelinliğinin içindeki ruhuna dokunsun, içgüdüleri dekor olsun tüm davetlileri sarsın ister. Akrep için arzularının dev bir yansımasıdır düğünü, duvarlarda, ışıklarda, renklerde, sudaki yansımada dahi satır satır okunmak ister.

Yay

Geniş düzlüklerin, tepelerin, engin denizlerin kadını Yay. Şehrin salonlarına, otel çatılarına, konak avlularına, alçak tavanlara sıkışamaz, rüzgar duvağını alabildiğine uçurmadan bu düğünün de tadı çıkmaz. Bilindik mekanlar, tanıdık planlar ona göre değildir. İlklerin kadını Yay, farklı kültürlerde düğüncülük oynar, bir bakmışsınız alnının çatında bir kızmızı nokta, bir bakmışsınız başında mavi duvak üstünde yeşil tafta.

Oğlak

Gökyüzü dedik, yıldızlar dedik, romantizm, aşk, düğün dedik, Oğlak’ı makamında çıkarıp pembe panjurlu hayallere daldıramadık. Oğlak’ın derdi varsa yoksa saygınlık kazanmak, yahut kazandıkları saygın çevreye, daha da saygın bir düğün töreni hazırlamaktır. Dereceyle mezun olduğu üniversite bahçesi, onun muhafazakar tarafını okşayacak, davetlilerine şık bir gece sunacaktır.

Kova

Evlenmez ya, velev ki evlendi. Olmaz ya, farz edelim oldu. Evlendi. O düğün hayal gücünün sınırlarını zorlar, aykırılıktan geçilmez, belki de o bir düğün olmaz, ama sonucunda Kova evli bir Kova olur. Artık uçaktan nikah memuruyla mı atlar, at üstünde cirit yerine imza mı atar, orasını Kova kendi bilir.

Balık

Balık için düğün çanları çaldığına göre, beklenen masal kahramanı bulunmuş demektir. Romantik deyip geçmeyin, bir Balık dahi kendi hayal gücünün sınırlarını tahmin edemez. Bir kere şu danteller dört bir yanı kuşatsın, mavili morlu çiçekler aralıksız donansın, müzisyenler büyüleyici eşliklerine başlasın, gölün minicik dalgaları kıyıları usulca selamlarken, Balık düğünü başlasın.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.