Hangi Burç Nasıl Bir Baba Olur?

Çocuksu ya da ciddi, sevgi dolu ya da resmi… Özellikleri farklı olsa da, tüm babalar harika. ❤️ Belki tarzları farklı ama hepsi aslında tek bir şeyi istiyor; çocuğunun iyi olmasını… Peki burçlar, babalarımız hakkında neler söylüyor? Hangi burç nasıl bir baba olur, birlikte bakalım.

KOÇ

KOÇHareketli, aceleci ve bireysel Koçlar, baba olduklarında da bu özelliklerini korumaya devam eder. Koç burcu enerjik ve hareketlidir. Bu sayede çocuğu ile saatlerce oyun oynayabilir. Ama ondan çocuğunun zorlandığı konularda sabır göstermesini veya bir şeyi defalarca anlatmasını beklemeyin.Ayrıca bireyselliği nedeni ile çocuğuna ayıracağı zamanın kendi zamanından çalmasını istemez. Çocuğun bakımı konusunda annenin aktif olmasını bekler.

BOĞA

BOĞABoğalar için güven duygusu her şeyden önemlidir ve daha bebeği doğmadan onun geleceği için yatırım yapmaya başlar. Çocuğunun hem fiziksel hem de finansal güvenliğini sağlamak ister. Evin düzenini çocuk için tehdit yaratmayacak şekilde yeniler. Arkadaş tarzı bir ebeveyn değildir ama çocuğunu korumak için her şey yapar.

İKİZLER

İKİZLERİkizler iletişim odaklı, öğrenmeye açık ve entelektüel insanlardır. Çocuğuna daha çok arkadaşça yaklaşır. Onunla iyi bir iletişim kurmak ister. Çocuğunun arkadaş çevresini yakından tanır. Çocuğun eğitim ve öğretim hayatını çok önemser ve onun iyi bir eğitim alabilmesi için elinden gelen her şeyi yapar. Çocuğunu yeni şeyler öğrenmeye teşvik edecek ve entelektüel gelişimini desteleyecektir.

YENGEÇ

YENGEÇYengeçler genel olarak duyarlı, sevdiklerini koruyan ve kollayan, şefkatli insanlardır. Yengeç burcu babası da çocuğuna karşı oldukça hassas olacak, onu özellikle duygusal açıdan beslemek isteyecektir. Yengeç babaları, çocuklarına şefkatle yaklaşır ve onları sahiplenir. Zaman zaman fazla korumacı bir tavrı olabilir, bu nedenle çocuğunun hayatına fazla müdahale edebilir.

ASLAN

ASLANAslan burcu, genel olarak babacan tavırları ile tanınan cömert insanlardır. Aslan burcu babaları da çocuklarına karşı fazlasıyla cömerttir, onun fiziksel tüm ihtiyaçlarını karşılamak ve tüm isteklerini yerine getirmek isteyebilir. Bu nedenle çocuğunu şımartmaya meyillidir. Çocuğun bakımını anneye bıraksa da çocuğunun finansal sorumluluğunu tamamıyla üstlenir.

BAŞAK

BAŞAKBaşaklar, sevdikleri insanlara hizmet etmekten asla gocunmazlar. Bu sebeple başak babaları, çocuklarının bakımını eşleri ile paylaşmak isterler. Çocuğunun duygusal ihtiyaçlarını karşılamak konusunda çok yeterli olmayabilir ama çocuğunun fiziksel ihtiyaçları karşılamak için yoğun bir çaba gösterecektir. Ayrıca çocuğunun sağlığıyla ilgili konulara fazlasıyla duyarlıdır.

TERAZİ

TERAZİTeraziler iletişim ve insan ilişkileri konusunda oldukça başarılıdır. Bu yeteneklerini çocuklarına karşı da kullanırlar. Terazi babaları, çocukları ile sosyal bir ilişki kurar, onun düşüncelerine önem verir ve çocuğunu bir birey olarak yetiştirir. Otoriter bir baba değildir ama çocuklarına karşı objektif ve adildir. Çocuklarının arkadaşlarıyla ya da sosyal çevreleriyle ilişkilerinde doğru davranışlar sergilemesini önemser.

AKREP

AKREPAkrep burçları, oldukça sahiplenicidir ve ilişkilerinde derinlik olmasını ister. Akrep babaları da çocuklarını fazlasıyla sahiplenir ve hatta bazen eşi ile bu konuda yarışabilir. Çocuğu ile derin bir bağ kurar ancak onun kontrol etmek konusunda biraz aşırıya kaçabilir. Çocuğunu kendi istediği gibi yetiştirmek için ısrarcı davranabilir ve bu konuda eşine söz hakkı tanımayabilir.

YAY

YAYYaylar genel olarak iyimser insanlardır. Bu özellikler de çocuk sahibi olmakla ilgili kararlarına da yansır. Yay babaları, bir çocuk sahibi olmanın getireceği sorumlulukları etraflıca düşünmeyebilir. Sonrasında sorumluluk ona ağır gelebilir. Yay babaları, çocuğunun zihinsel gelişimi destekler ve eğitimle ilgili konuları önemser. Fakat çocuğu ile duygusal bağ kurmak konusunda çok başarılı olmayabilir.

OĞLAK

OĞLAKCiddi ve sorumluluk sahibi Oğlaklar, babalık söz konusu olduğunda bu tutumlarını devam ettirir. Entelektüel açıdan donanımlı olsalar da babalık anlayışları geleneksel olabilir. Çocuklarının hayatları üzerinde söz sahibi olmak ve disiplinli bir çocuk yetiştirmek isterler. Çocuklarının sorumluluklarını üstlenirler ancak çocukla mesafeli bir ilişki kurmayı tercih ederler.

KOVA

KOVAKova babaları, çocuklarıyla arkadaşça bir iletişimi tercih eder ancak ilişkilerinde mesafeli davranabilirler. Sosyal olaylara karşı duyarlı olan Kovalar, çocuklarının da bu duyarlılığı paylaşmasını ister ve çocuklarını bu açıdan besler. Onlarla toplumsal olaylar, siyaset, ülke ya da dünya gündemi üzerine sohbetler edebilir. Çocuklarının ilkeli ve kişilikli bireyler olmalarını isterler.

BALIK

BALIKBalıklar; hayal gücü gelişmiş, şefkatli ve anlayışlı insanlardır. Balık babaları da çocuklarına karşı şefkatle ve anlayışla yaklaşır. Çocuklarının hayal gücünün gelişmesine yardım eder. Bunaltıcı bir ebeveyn değildir ve çocuklarına eleştirel yaklaşmaz. Onların hareketlerini ve duygularını anlamaya çalışır. Ancak çocuğun tüm sorumluluğu üstlenmek istemez,bu konuda eşinin yardımına ihtiyaç duyar.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.