Hangi Burç Nasıl Bir Anne Olur?

Farklı özellikleri olsa da, bütün anneler çok özel ve yaşamları boyunca çocuklarının başarıya ulaşması için ellerinden gelen çabayı göstermeye hazırlar. Peki burçlar bize annelerimiz hakkında neler söylüyor?

Koç

Koç

Bir koç annesi çocuklarının inisiyatif almaları konusunda onlara destek olur. Bazı zamanlar çocuğuyla çocuk olabilir ve o şekilde iletişim kurabilir. Söylemleriyle çocuğunu cesaretlendirmekten büyük keyif duyar. Oldukça enerjiktir ve çocuğunun hızına yetişebilir.

Boğa

Boğa

Bir boğa annesi oldukça kararlı bir tavra sahiptir. Duygusal anlamda güçlüdür ve zorluklar karşısında kolay pes etmez. Söylemlerinde oldukça net ve kararlıdır. Güvenlik ve istikrar duyguları olan ve bu duyguları aktaran bir yapıya sahiptir. Çocuğunun hayat karşısında yeterli tecrübeyi edinmiş hale gelmesini destekler.

İkizler

İkizler

Bir ikizler annesi çocuğunu her konuda heveslendirmeyi başarır. Çocuğu ile entelektüel ilişkiler kurmayı ister. İkizler anneleri genelde Öğretmen olabilir. Çocuğunun öğrenme ve merak duygusunu kamçılar. Hayatın bilinmezliklerini küçük yaşta çocuğuna öğretmeye başlar.

Yengeç

Yengeç

Yengeç anneleri çocuklarını asla yalnız bırakmazlar. Duygusal olarak çok güçlüdürler. Çocukları için bin parçaya bölünebilirler. Çocuklarının mutluluğu onlar için çok önemlidir. Yengeç anneleri genelde çocuklarının neye ihtiyaç duyduğunu bilir. Yengeç anneleri çocuklarına kendi ayaklarının üstünde durmasını öğretmiş biri olarak öne çıkabilir.

Aslan

Aslan

Aslan annelerinin genelde çocuklarıyla olan ikili ilişkileri iyidir. Güçlü bir anne figürünü iyi yansıtırlar. Özgüvenleri oldukça yüksektir. Problemlere göğüs germe konusunda dayanıklı yapıları vardır. Aslan anneleri yaşam sevgisi aşılayan, içten, sıcak, cömert bir yapıları olabilir. Çocuğunun yeteneklerini kullanması noktasında çok destekleyen bir anne figürü olarak görülür.

Başak

Başak

Başak anneleri, çocuklarını mükemmel yetiştirmek ister. Bunun için ellerinden gelen bütün çabayı gösterirler. Alçak gönüllü, hünerli ve becerikli yapılarıyla ön plana çıkarlar. Çocuğunun sağlıklı olmasını, düzenli yaşamasını ve günlük işleri zorlanmadan yapabilmesini öğretir.

Terazi

Terazi

Terazi anneleri genelde sanat ve estetikle uğraşmayı sever. Çocuğuna uzlaşıyı, dengeyi, ölçüyü ve ikili ilişkilerde kendisi olmayı öğretebilir. Adaletli bir yapıları vardır. Yaşadığı yeri ve etrafını güzelleştirmeyi sever.

Akrep

Akrep

Akrep anneleri güçlü ve kontrolcü yapıya sahiptir. İradeli, istikrarlı ve gerçekçi yapılarını çocuklarına aktarırlar. Bu yapılarıyla, çocuklarına da iradeli ve istikrarlı olmaları gerektiğini öğretir.

Yay

Yay

Yay anneleri genelde hoşgörülü, bilgili ve inançlı yapılarıyla ön plana çıkarlar. Çocuklarına doğanın yasaları karşısında olumlu hareket etmeyi ve ahlaklı olmayı öğretirler. Güven ve inanç terimlerinin önemini çocuklarına aktarırlar. Çocuklarıyla birlikte vakit geçirmeyi severler.

Oğlak

Oğlak

Oğlak anneleri çocuklarına hedeflerini ve sınırlarını belirlemesi noktasında yardımcı olur. Oğlak anneleri, çocuklarına disiplinli olmalarını öğreterek çocuklarının ihtiyaçlarını dikkatle ve sorumluluk içinde karşılamış biri olarak öne çıkabilir.

Kova

Kova

Kova anneleri, çocuklarının kendilerini doğru ve kolay ifade etmeleri konusunda onları teşvik eder.

Balık

Balık

Çocuk büyütürken herkesin kendisine yardımcı olmasını ister. Çocuğuna sınırsız hayal gücü verir, ona sürekli masallar okur. Hayal gücünün gelişmesini destekler. Çocuğunu bunaltmaz, yeteri kadar sorumluluk vermesini bilir. Çocuğu ile çok yüksek empati kurabilir, onun her halini anlayışla karşılar ve eleştirmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir