Hangi Burç Mutfakta Nasıldır?

Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır, derler. Mutfakta da her burcun kadınının kendine özgü bir tarzı vardır. Burçların kadınlarının mutfakta ne kadar hünerli olduğunu ve nasıl bir ev sahibi olduğunu senin için yazdık. 

Koç Burcu

Her zaman pratik olan Koç’lar, mutfakta da bu hünerini konuşturur. Ancak bir Koç mutfaktan çıktığında arkasından mutfağa girmeyin zira bir savaş alanı ile karşılaşmanız çok olası. Onun dağıttığını toparlamak epey vakit alacaktır, yani attığı taş ürküttüğü kurbağaya değmeyebilir. Mümkünse siz ona yemeğe gidin, eğer o size geldiyse de onu mutfağa sokmamaya çalışın. Hatta siz en iyisi mi dışarda yiyin, sorunu kökten çözün.

Boğa Burcu

Boğa, hünerli ve verimli elleriyle mutfakta harikalar yaratabilir. Yorulmadan, acele etmeden çalışır. Son derece lezzetli ve doyurucu yemekler yapar. Yemek hazır olduğunda da mutfak oldukça derli topludur. Sade ama kaliteli bir softa düzeniyle de beğenileri toplar. Sakın onun yaptığı herhangi bir yemek için “bu aslında, şöyle yapılsa daha lezzetli olur” diye bir fikir beyan etmeyin, asla kabul etmez ve kendi bildiğinden şaşmaz.

İkizler Burcu 

Eli işteyken bile aklı başka yerlerde olabilen İkizler, aynı performansı mutfakta da gösterir. Bir yandan yemek yaparken, bir yandan da kulaklık kulağında telefonla konuşur. Yemek yapması gerekiyor diye ofise / okula yeni gelen kız hakkında öğrenmesi gereken havadisler bekleyecek değil ya.

Yengeç Burcu

Yaptıkları her işe sevgisini katan Yengeç’ler yemek yaparken de bu davranışı sergiler. Giydiği desenli önlükler, renkli mutfak malzemeleri ona mutluluk verir. Davetteki kişi sayısına oranla değil, gönlünden geçen miktara oranla bolca yemek yapar. Büyük sofralar kurmayı sever. “Ellerine sağlık, çok güzel olmuş.” demeniz onun bütün yorgunluğunu alır.

Aslan Burcu

Aslan’ın mutfağa girmesi Aslan için küçük fakat insanlık için büyük bir olaydır. Şayet bunu kimin için yapıyorsa çok sevildiğini bilmeli. Hazırladığı yemek çeşitlerinden sofra düzenine, ışıklandırmadan, çalacak yemek müziğine kadar her şeyi organize eder. Sonunda krallara layık bir sofra hazırdır. Övgüleri toplamaya hazır bir şekilde masaya oturur ve yemeğin tadını çıkarır.

Başak Burcu

Her zaman titiz ve nizami olan Başak’lar mutfakta da aynı şekilde davranır. Eşit ölçüde kesilmiş ekmek dilimleri, orantısal kesilmiş salata malzemeleri, birbiriyle uyumlu sofra takımı, bembeyaz bir masa örtüsü ve peçeteler Başak’ın davetinin olmazsa olmazıdır. Mutfaktan çıktığında mutfak son derece derli toplu ve temiz olur. Yalnız lütfen o bembeyaz örtüye yemek dökmeyin zira o sevgili arkadaşınızın bir anda ne kadar değiştiğini görmek istemezsiniz.

Terazi Burcu

Estetik duygusunu hayatının her alanına yansıtan Terazi’ler mutfakta da bu davranışı sergiler. Yemek yemek onun için asla sadece karın doyurmak değildir. Sosyalleşmek, sohbet etmek için kullanılan bir zaman dilimidir. Herkesin hoşuna gidecek bir sofra kurar; keyifli bir alan, mumlar, çiçekler… Tabi Terazi bu kadar hazırlıktan sonra görevini tamamlamıştır ve gece boyunca ev sahibi sıfatını terk ederek tüm işleri, yemek ve içecek servisini vs. davetlilere yaptırabilir.

Akrep Burcu

Bir Akrep sizi yemeğe davet ettiyse, kendinizi özel hissedeceğiniz bir anbiansın içinde bulabilirsiniz. Özel soslarla, tarifi asla paylaşılmayan hoş lezzetlerle dolu şık bir sofra karşımıza çıkar. Her daim gizemli olan Akrep’ler mutfakta da tariflerini bir sır gibi saklarlar. Yardım etmek için dahi onun mutfağına girmeyin, muhtemelen tarif çalmaya çalıştığınızı ya da bir kusur bulmaya çalıştığınızı düşünecektir. Bu da sizin yemekten sonra anlamadığınız bir baş ağrısına yakalanmanıza neden olabilir. Bizden söylemesi.

Yay Burcu

Hayatı boyunca farklı yemeklere, farklı kültürlere meraklı Yay, bu merakını mutfağa da yansıtır. Karşınıza bir Hint yemeğiyle de çıkabilir veya kendinizi bir yer sofrasında Çin yemeği yerken de bulabilirsiniz. Siz yine de bu davete gitmeden önce bir şeyler atıştırıp gidin, zira yayın bu değişik tatlar merakı her damak zevkine uygun değildir. Sonra midenizin tadı kaçmasın.

Oğlak Burcu

Acil durumlarda çözüm odaklı olan Oğlak’lar mutfakta da benzer şekilde davranır. Bir Oğlak gönüllü olarak sizi yemeğe davet etmez. Ancak ani bir yemek organizasyonunda da hünerlerini gösterir. O anda elde olan malzemelerle hem lezzetli hem de kimseyi aç bırakmayacak mütevazi ama hoş bir sofra hazırlar. Bu davete giderken, elimiz boş gitmemek olmaz diye düşünmeyin. Getirdiğiniz şey ne olursa olsun kendi hazırladığı yemekleri yeterli göreceğinden, onu daha sonra başkasına ikram etmek için dolaba kaldırır.

Kova Burcu

Hayatı dolu dolu yaşayan Kova’lar mutfaklarına da bu bakış açısını yansıtırlar. Özel şaraplar, lezzetli salatalar, çeşitli peynirlerden oluşan şık bir peynir tabağı ve tüm bunlara uyumlu bir masa hazırlamayı tercih ederler. Davet vermek onlar için fikirlerini paylaşabileceği ve yeni görüşler edinebileceği bir aktivitedir. Kendinizi rahat hissedeceğiniz bir ortamda bulursunuz. Yalnız gecenin sonunda arkadaşınızı dünyayı kurtarmak için yapılması gereken eylemlerin bildirgesini verirken bulabilirsiniz.

Balık Burcu

Kararsız ve dalgın doğasıyla ünlü Balık’lar mutfakta da çok farklı değildir. Hangi yemeği yapacağına bir türlü karar veremez. Aklı her an başka yöne kayabildiğinden, yemek yapmayı bırakıp başka bir işe dalabilir. Sonra bir bakar ki vakit kalmamış, şansının da etkisiyle kendinden beklenmeyen bir şekilde güzel ve yaratıcı yemekler ortaya çıkartabilir. Romantik bir konsepte uygun kıyafetlerle giderseniz onu çok mutlu edersiniz.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.