Hangi Burç Mantık Evliliği Yapıyor, Hangisi Aşk Denizinde Kürek Çekiyor?

Dünyaya geliş amacınız nedir? İyi bir eğitim, önü açık bir kariyer ve emeklilik sonrası yerleşebileceğiniz küçük bir yer mi? Ya da hayatınızın aşkını bulup diyar diyar göç etmek mi? Yoksa yaşınızın geldiğini düşündüğünüz anda mutlu bir yuva kurup ileride çocuklarınızın hatta torunlarınızın mürvetlerini görmek mi? Herkesin hayali, ideali farklı tabii. Belki de plan yapmadan yavaş yavaş yaşayıp görmeli.

Konumuzun temelini aslında biraz önce lafını ettiğimiz mutlu yuva teması oluşturuyor. Nedir sizin için mutlu bir yuva kavramı? Sevdiğiniz insanla kuracağınız bir hayat? Yoksa uygun koşullar oluştuğu zaman, mantığınızla atacağınız adımların karşılığında yaşamdan alacağınız bir tat? Şimdi bu da ne demek? Çok mu şifreli oldu? Biraz daha açık olmak ya da soruyu başka bir türlü sormak gerekirse herhangi bir şey hissetmediğiniz biriyle birlikte olmanın nasıl bir duydu olduğunu hiç düşündünüz mü? Sırf size saygı duyuyor, çocuklarınıza iyi bir baba olma potansiyeli taşıyor, evine bakıyor, sorumluluklarınızı paylaşıyor, arada bir jest yapıp hediyeler alıyor diye biriyle aynı yatağı paylaştığınızı kafanızdan geçirdiniz mi?

Pek de ekstrem şeyler değil aslında. Kimi insan mantık evliliği yapar, ideal eş adayıyla Bebek’te üç beş tur atar, boğaza karşı bir daire tutar, üstüne birkaç çocuk yapıp birkaç seneye keyfine bakar. Bir yandan herkesten aşk evliliği yapmasını beklemek de biraz sakıncalı. Düşünsenize, aşık olduğunda kendini kaptırıp akışta sürüklenen, iki günde hayatını altüst edebilme becerisine sahip duygusal Balıklar, flört etmeye doyamayan, başladığı işin bir türlü sonunu getiremeyen kararsız ikizler gibi olduğunuzu? ilişkiler konusunda belki de ne istediğini bilen, gerçeklerle yaşamayı seçen ve biraz da fayda odaklı bir yol izleyen Başaklar gibi davranmalı. Ya da mesafeyi elden bırakmayan, temkinli tavrını her şeyde ön plana çıkaran ölçülü Oğlaklar gibi mantık evliliği yapmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.