Hangi Burç Maaşını Neye Harcıyor?

Astroloji dünyasında herkes para kazanmak için çalışır. Sosyal burçlar aktiviteler yapmak için hafta sonlarını ve maaş gününü iple çeker. Evcimen burçlar genel olarak maddiyatçıdır ve kazançlarını biriktirme taraftarıdır. İzin günlerini bile verimli geçirmek isterler. Alışverişe düşkün burçlar ise hesabını bilmez, kredi kartlarını şişirircesine harcama yaparlar.

Koç: Sportif Aktivitelere

Hayatın hiçbir aktivitesinden geri kalmaz Koçlar. Kariyerlerinde kendilerine bir hedef koyar ve ona ulaşmak için işlerine dört elle sarılırlar. Ay sonunda ise maaşlarını çatır çatır yerler. Sosyal ve aktif insanlar olarak hobilerine zaman ayırırlar izin günlerinde. Enerjilerini kanalize etmek için sportif aktivitelere yönelirler. Sevdikleri sporlarla ilgili kulüplere üye olurlar. Koşu, boks, kayak, basketbol Koçların aksiyon açlığını doyurur.

Boğa: Eli Cebine Gitmez

Maddi konularda Zodyak’ın en uyanık burçları arasındadır Boğalar. Lükse düşkün olsalar da maaşlarını har vurup harman savurmazlar. Ay sonunda cepleri boşalsın istemezler. Başkalarının harcamalarına ise karışmaz aksine lüks hediyeler verilmesinden çok hoşlanırlar. Paranın kolay kazanılmadığı düşüncesiyle gelirlerini harcamaktan ziyade yatırıma odaklanırlar. Doğuştan finansal yetenekleri vardır. Ev, araba gibi havalı lüksler için yatırım yapabilirler.

İkizler: Partilere Harcar

Çok savurgan olmasa da sosyal ve keyfi için para harcayabilecek burçlardır İkizler. Kalabalıklar halinde toplanıp sohbet etmek İkizlere göredir. Ay sonunda maaşlarını renkli partilere harcarlar. İş veya okul arkadaşlarını evde toplayıp eğlenceli akşamlar geçirirler. İkizler burçları gibi şeytan tüyü olan burçların davetlerine kimse hayır diyemez. İletişim kabiliyetleri ve çekicilikleriyle partinin popüler kişisi olurlar. Eğlence ve entelektüel sohbetlerin içe içe olduğu bir akşam geçirirler.

Yengeç: Evle İlgili ihtiyaçlara

Çalışkan ve yaptığı işlerden verim alan kişilerdir Yengeçler. Tutumlu ve evcimen yaşam tarzlarıyla dışarıdaki aktivitelere harcamazlar maaşlarını. Mümkün olduğunca lazım olan giderler içine kesenin ağzını açarlar. Genelde evin ihtiyaçlarına para verirler. Faturalar veya kira günü gelmişse öncelikle onlara yatırırlar. Mutfak masrafları için gıda alışverişi yaparlar. Kırılan, bozulan veya eksik bir ev eşyası varsa taksitlere girer veya ürünü peşin alırlar. Artan paraları da bir kenara atarlar.

Aslan: Arkadaşlarıyla Harcar

Para konusunda en savurgan burçlar arasındadır Aslanlar. Zevk ve eğlence için hiçbir masraftan kaçınmazlar. Çalışmaktan çok haz etmeyip hafta sonunu iple çekerler. İzin günleri ve ay sonunda ellerine geçen maaş onları sevindirir. Yüce gönüllü ve cömert kişiler olarak maaşlarını arkadaşlarıyla harcamaktan çekinmezler. Alışveriş yaparken onlara da çok sayıda hediye alırlar. Yemeğe gidince hesabı da üstlenir Aslanlar. Bu onlar için itibar göstergesidir.

Başak: Mesleki Kurslara

Toprak grubu üyesi olarak çok çalışır ama az para harcar Başaklar. Eğlenmeyi, lüks harcamaları ve partileri anlamsız bulurlar. Onlar için önemli olan faydalı ve gerekli yerlere harcama yapmaktır. Maaşlarını kariyerleri için kendilerine yatırım yaparak kullanmayı akıllıca görürler. Mesleki kurslara katılır, iş yaşamları için cv’lerini doldururlar. Eksik sertifikaları varsa terfi etmek için tamamlamaya çalışırlar. Yabancı dillerini ilerletip birden fazla lisan öğrenirler.

Terazi: Kıyafete, Ayakkabıya

Para harcamaktan büyük haz duyan burçlar arasındadır Teraziler. Evle ilgili ihtiyaçlardan ziyade bireysel masrafları için para harcarlar. Maaşların yatmasını hevesle beklerken neler alacakları belli olmuştur. Vitrinde görüp çok beğendikleri bir ayakkabıyı almazlarsa içleri gider. Sezon indirimi başlamışsa kıyafet mağazalarını tavaf ederler. Sadece bunlarla kalmaz kremler, parfümler, kozmetikler azalmışsa onları da temin etmeyi ihmal etmezler. Alışverişlerden sonra yüzlerinde güller açar.

Akrep: Lüks Otellere

İş yaşamında hırslı ve tuttuğunu koparan burçlardır Akrepler. Hedefe yönelirken basamakları azimle tırmanıp, istedikleri yerlere gelmeyi başarırlar. Kariyer konusundaki tutkuları özel hayatlarında da kendini gösterir. Seks, yaşamlarında önemli bir yer kaplar ve düzenli, eğlenceli bir cinsel hayat arzularlar. Maaşlarını da partnerleriyle geçirecekleri ateşli bir hafta sonuna harcayabilirler. Lüks bir otelde yer ayırtıp keyifli bir gece geçirirler.

Yay: Gezilere, Kamplara

Onların hayat mottosu “gitmek” üzerine kuruludur. Değişken bir hayata ve macera dozu yüksek gezilere bayılırlar. Ay başında maaşlarını tüketmek için sabırsızlanırlar. İlkbahar ve yaz aylarında kültürel gezilere katılır, imkanları yettiğince gezerler. Sonbahar ve yaz aylarında ise daha çok doğayla ilgili turlara para harcarlar. Mesela arkadaşlarıyla doğada bisiklet turu veya kamp yapabilirler. Müzik ve sohbetin iç içe olduğu eğlenceli günler geçirirler.

Oğlak: Bankaya Yatırır

Çalışmaktan, kazanmaktan haz duyan burçlardandır Oğlaklar. İzin günleri veya hafta sonları onları fazla heyecanlandırmaz. Cebinde akrep besleyen burçların başını çekerler. Tamamen fayda odaklı düşünüp ihtiyaç dışı masraflara para savurmak istemezler. Arada çıkıp gezip tozduklarında maddi olarak suçluluk hissederler. Ay başında ise zorunlu ihtiyaçları dışında gelirlerini bankaya koyarlar. Kazandıkları her kuruşu gelecek için yatırım olarak planlarlar.

Kova: Teknolojik Cihazlara

Kazancı ne olursa olsun sevdikleri ve huzurla çalıştıkları işleri yapar Kovalar. Dolayısıyla çalışmayı ambargo olarak görmez ve maaşlarını kafalarına göre harcarlar. Teknolojiye ayrı bir zaafları vardır. Gösterişi sevmeseler de son model telefonlar ilgilerini çeker. Yeni sürüm telefonlara acımadan para verir Kova burçları. Yine ihtiyaçları veya hevesleri doğrultusunda diğer teknolojik ürünleri de satın alırlar. Ürünün fiyatına değil kalitesine bakarlar.

Balık: Sevgilisiyle Yer

Aşk için yaşayan burçlardan olan Balıkların sevdikleri için yapmayacağı şey yoktur. İş yerinde aybaşında sevgilileriyle yapacakları aktivitelerin hayalini kurarlar. Maddiyatı önemsemeyip flörtleri için kesenin ağzını sonuna kadar açarlar. Doğum günü veya diğer özel günlerde sevgilileri için değerli bir hediye alırlar. Ayrıca maaşlarını romantik yemekler veya sinema, tiyatro gibi sanatsal etkinlikler için de harcarlar. Sonrasında bakmışlar ki maaşlarının tamamı kısa sürede tükenmiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir