Hangi Burç Kışa Nasıl Hazırlanır?

Dört mevsim içinde en zorlu geçeni kıştır. Soğuk havalarda yapılacak işler sınırlanır ve güçleşir. Dolayısıyla yaz öncesine göre hazırlık kısmı daha teferruatlıdır kış aylarının. Burçlar dünyası da yaşam tarzları, zevkleri ve ihtiyaçlarına göre belli başlı hazırlıklara girişir.

Koç: Kayak Takımı Alır

Her mevsimi aynı hevesle kucaklar Koç burçları. Yazı coşkulu ve eğlenceli aktivitelerle doldurup uğurlarlar. Sonbahardan itibaren kış hazırlıklarına başlarlar. Bu mevsimde aksiyonun bol olduğu heyecan verici hobiler yapmak adına sabırsızlanırlar. Kayak yapmak için takımlar ve uygun giysiler alırlar. Sonrasında bu kış sporu için uygun otelleri aratırlar. Türkiye coğrafi yapısı ve iklimiyle kayak için muazzam bir ülkedir. Koçlar özellikle arkadaşlarıyla birlikte bu sporu yapmaktan keyif alırlar.

Boğa: Yatağı Yorganı Yeniler

Sonbahar ve kışın yaklaşmasıyla birlikte Boğalar da kendince hazırlığını yapar. Onlar daha çok evle ilgili ihtiyaçlarını giderirler. Uykularına çok düşkün oldukları için yatak konforunu çok önemserler. Eğer uyku setleri ve yatakları eskimişse yenilerini alırlar. Nevresimler kirlenmişlerse onları makinaya atıp temiz ve güzel kokmasını sağlarlar. Yastıklarını ve yorganlarını zevklerine göre kuş tüyü veya elyaf malzemeden seçerler. Soğuk havalarda hiç çıkmak istemeyecekleri yataklarında, kahvaltılarını keyifle yaparlar.

İkizler: Yeni Kitaplar Alır

Kış ayları insanların özellikle belli aylarda eve çekilmek zorunda kaldığı bir mevsimdir. Dışarıda yapılabilecek aktiviteler hep sınırlanır. İkizler gibi hareketli ve uzun süre bir yerde kalamayan burçlar için eve kapanmak zordur. Zihinlerini oyalayacak hobiler edinmeye çalışırlar. Bu süreçte okumak için bol bol kitap alırlar. Kış aylarında okuyacakları kitaplar, İkizleri uzun süre oyalayabilir. Kampanyalardan faydalanmak için setler halinde kitaplar alırlar.

Yengeç: Konserveleri Yapar

Su grubunun hamarat burçları olan Yengeçler, evle ilgili uğraşlardan tarifsiz bir haz duyar. Her mevsim öncesi sıkı bir hazırlığa girişirler. Hobileri veya bireysel ihtiyaçlarını değil mutfak işlerini düşünürler. Aslında kafalarında çok sayıda plan olsa da işe konservelerden başlarlar. Yaz sezonu geçmeden mevsimlik domatesleri, patlıcanları, biberleri, fasulyeleri depolarlar. Sonrasında hünerli elleriyle çok sayıda konserve hazırlarlar. Havalar soğuyup sezonun ürünleri bittiğinde ise bu sebzeleri afiyetle tüketir Yengeçler.

Aslan: Yaza Veda Partisi Verir

Bu burçlarımız her ayı ve mevsimi dolu dolu ve eğlenerek geçirmeyi diler. Yaz aylarında alternatifleri daha çoktur Aslanların. Kış öncesi sokak aktivitelerine doymak isteyeceklerdir. Şöyle büyük bir bahçe partisi vermeden yaza veda etmezler. Eşlerini dostlarını çağırarak kalabalık bir organizasyon düzenlerler. Yiyecek, içecek ve müzik planını dört dörtlük yaparlar. Hem kendilerinin hem de konuklarının eğleneceği, hafızalarla kazınacak bir partiyle yaza veda ederler.

Başak: Büyük Temizliğe Girişir

Her mevsime geçiş, Başaklar için öncelikle büyük bir temizliğin habercisidir. Eğer ihtiyaç varsa badana yaptırıp evi yeni bir görünüme kavuştururlar. Sezon kapanmadan bütün evi parlatmak için sabırsızlanırlar. Camları silip tertemiz yaptıktan sonra perdeleri yıkayıp asarlar. Dip köşeyi süpürüp güzelce silerler. Yazlık eşyaları kaldırıp kışlıkları dolaplara yerleştirirler. Kombilerin bakımını yaptırıp, peteklerin içini arındırırlar. Yaz boyu kirlenen halıları siler veya yıkamaya verirler.

Terazi: Kıyafet Alışverişi Yapar

Zodyak’ın sosyal burçlarından olan Teraziler, kıştan ziyade yazı sever. Dış görünümlerine önem verdikleri için kalın giysilerle yeterince şık olmadıklarını düşünürler. Kış için en önemli hazırlıkları kıyafet alışverişi yapıp bireysel ihtiyaçlarını gidermektir. Modayı sıkı takip ederler. Yeni sezonun trend giysilerini tespit edip alırlar. Elbise, bot, palto, mont gibi eşyaları yenilerler. Ayrıca takı, toka, şapka, çanta tarzı aksesuarları da unutmazlar. Sevdiklerine de hediyeler almayı ihmal etmezler.

Akrep: Korku – Gizem DVD’leri Alır

Birçok burcun aksine soğuk mevsimleri daha fazla sever Akrepler. Gri, soğuk ve mistik bir atmosferin içinde kışı yaşamak onlar için son derece keyiflidir. Hasat zamanı doğan Akrepler öncelikle “Halloween” partilerine katılıp mistik geceyle sonbaharı uğurlar. El ayak çekilip kış iyiden iyiye kendini hissettirince diğer hazırlıklara yönelirler. Fırtına uğultularının içinde, soğuk kış aylarında izlemek için çok sayıda DVD alırlar. Korku, gerilim, gizem türünde filmler Akreplerin favorisidir.

Yay: Kış Öncesi Festivallere Gider

Ateş grubunun enerjik burçları olarak başta yaz olmak üzere her mevsim aktif olur Yaylar. Keyif aldıkları aktiviteleri ve sporları uygularlar. Havalar iyice soğumadan çeşitli festivallere gitmeye gayret ederler. Genelde doğayla ilişkili organizasyonları tercih ederler. Şehir içi veya şehir dışında gerçekleşen kültürel festivallere turist modunda katılırlar. Doğa sporu türünde festivaller içinse önceden hazırlanır Yay burçları. Yurt dışında gerçekleşen etnik organizasyonların da sıkı bir takipçisidirler.

Oğlak: Bütçe Planlaması Yapar

Hangi sezon olursa olsun Oğlakların yaşam biçimi pek fazla değişmez. Daha çok evle iş arasında mekik dokudukları için sosyal anlamda hazırlık içerisine girmezler. Planlı programlı yaşayıp her mevsim öncesi bütçe planlaması yaparlar. Kışın ısınma maliyeti artacağından doğalgaz faturasını ayarlarlar. Okulların açılmasıyla birlikte varsa çocukların okul masrafları için belli bir bütçe ayırırlar. Oğlaklar maddi durumları iyi olsa bile her zaman bir adım öncesi için tedbirini alır.

Kova: Gereksiz Eşyaları Atar

Oğlakların aksine planlı bir hayat Kovalara göre değildir. Hangi mevsim olursa olsun sürprizlere açık ve tekdüzelikten uzak yaşamayı tercih eder Kova burçları. Dolayısıyla kış öncesi hazırlık yapmak gibi bir dertleri yoktur. Günü geldiğinde ihtiyaçları doğrultusunda işlerini yürütürler. Yaz bitmeden en fazla eşyaları yenileyebilirler. Gereksiz yer kaplayan, kullanmadıkları eşyaları atar veya birilerine verirler. Onların maddi değerini umursamazlar.

Balık: Kış Onları Hüzünlendirir

Soğuk aylarda doğmalarına rağmen kış mevsimi Balıklara pek de iyi gelmez. Hassas ve buhranlı ruh halleri güneşli günlerde daha pozitif olur. Kış mevsimi onları hüzünlendirir ve hazırlık falan düşünmezler. Eve kapandıktan sonra kabuklarına daha fazla çekilir ve kapalı havalarda kasvetlenirler. Biraz sanatsal hobilerle kışın sıkıcı atmosferinden sıyrılmaya çalışırlar. Resim yapmak veya müzik dinlemek onları oyalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir