Hangi Burç Kiminle Ev Arkadaşı Olmalı?

Kimileri evin masraflarını tek başına karşılayamaz kimileri ise koca evde yalnız yaşayamaz. Evin temizliğiydi, yemeğiydi, alışverişiydi derken de insanın tüm şalterleri atmadan sorumlulukların üstesinden gelmek pek mümkün olmaz. Çözüm mü? Elbette bir ev arkadaşı! Gerçekten güvenebileceğin, hayatını paylaşabileceğine kanaat getirdiğin biri olması elzem, tabii. Yoksa ev sahibi küçük bir kıyametin içinde bulabilir kendini. Ev arkadaşlığının bitişi bile önemli. Darbuka çalıp, bir daha görüşmemek üzere veda mı etmeli? Hayat boyu sürecek sağlam bir dostluk mu kurulmalı? Cevap burcuna uygun seçeceğin ev arkadaşına bağlı.

Koç

Koçlar için kendi evlerinde istedikleri gibi at koşturabilmek, yeri geldiğinde ayaklarını uzatıp dinlenebilmek oldukça önemli. Hakeza kendilerine ayak uydurabilecek, kafa dengi birilerini bulabilmek de öyle. Sinirli olduğunda ağzından çıkacak kelimelerin çok da hayati olmadığını bilecek, inatlaşmak yerine orta yol bulabilecek, enerjik yapılarıyla emekli gibi değil de eğlenceli bir ev hayatı sürmene yardımcı olabilecek iki önemli seçeneğin var: Kova ve İkizler!

Boğa

Boğalar için evleri; içine gömülecekleri koltuklarında arkalarına yaslanıp gözlerini dinlendirebilecekleri, oturdukları yerden düzenlerini kurabilecekleri ve işlerini yönetebilecekleri bir karargah adeta. Bu yüzden bitmek tükenmez istekleriyle seni sık boğaz etmeyecek, kendi dediği olsun diye seninle restleşip sinirlerini hoplatmayacak, seninkine benzer bir hayat isteyen burçlarla aynı evi paylaşman huzurun için şart. Gereksiz harcamalara girmeyecek, en az ürünle mükellef sofralar hazırlayacak, bulaşıkları yıkamanı aklına bile getirmeyecek Oğlak ve Başaklar senin için en iyi iki ev arkadaşı olabilir.

İkizler

Cıvıl cıvıl bir ev, içinde kahkahaların yankılanacağı odalar ve keyifli dostluklar… İkizlerin bir evden ve ev arkadaşından beklentileri bunlar olabilir. Ciddiyetiyle ebeveynliğe soyunmayacak, her şeyine karşıma hakkını kendinde görmeyecek ve özel alanına saygı duyacak birileri senin için ideal ev arkadaşının temel meziyetleri. Özetle sana seni senden daha iyi tanıyacak ev arkadaşları gerekli. Yeri geldiğinde partileyebileceğin yeri geldiğinde entelektüel tartışmalar yürütebileceğin Terazi ve Kovalar ile bir ömür geçebilir.

Yengeç

Yengeçlerin evlerinin ne kadar kutsal olduğunu bilmeyen var mı? Ailesi gibi görmek istedikleri arkadaşlıklarının da öyle. Özlemini çektikleri sıcak aile ortamını yeniden canlandırmak istedikleri ve yeni evlerini paylaşacakları arkadaşlıklarının sorunsuz olmasını arzu ettikleri bir gerçek. Duygusal dönemlerinde üstüne varmayacak, ağlamak istediğinde omzunu paylaşacak, her gün ne yaptığına dair meraklı sorularla seni bunaltmayacak Akrepler ve Balıklar, söz konusu hayalini gerçek kılabilir.

Aslan

Boşuna dememişler Aslan yattığı yerden belli olur diye. Evleri hem ziyaret edenleri büyülemeli hem de konforundan vazgeçmeyen Aslanların rahatını garanti etmeli… Söz konusu düzeni sağlamak kolay değil tabii. Her şeyi onlar kontrol etmeli, mutlak düzeni onların istekleri belirlemeli. Gerektiğinde nabzına göre şerbet vermeyi bilecek, eğlenceli arkadaşlıklarıyla seni eğlendirebilecek ve ateşli ruhunu besleyecek Terazi ve Yaylar, mükemmel ev arkadaşlığı için sana en uygun adaylar.

Başak

Eve çıkmak başlı başına bir sorumluluk işi. Kira ev sahibi kapıya gelmeden ödenmeli, faturalar bir gün bile geciktirilmemeli, temizlik kokusu evlerinden eksilmemeli ve tüm bu işin gücün arasında kimseler sinirlerini germemeli. Başaklar için saydığımız standartları karşılayan birilerini bulabilmek kolay değil tabii ki. Onlara kalsa iş görüşmesi gibi ev arkadaşı görüşmeleri düzenlenmeli. Bu kadar zahmete gerek yok, en az senin kadar tertipli Oğlak ya da Boğa burcu bir ev arkadaşı fazlasıyla memnun edebilir seni.

Terazi

Teraziler için eve çıkmanın en önemli arifesi, doğru ev arkadaşı seçimi. Kukumav kuşu gibi evde oturup durmayacak, hoş sohbetiyle saatlerin nasıl geçip gittiğini unutturacak, geniş çevresiyle eğlenceli partiler düzenlemene yardımcı olacak birileri, hayal ettiğin ev hayatını gerçek kılabilir belki. Güzelliği ve zarafeti ile seninle boy ölçüşebilecek bir Aslan ya da keyifli arkadaşlığıyla can sıkıntısını unutturacak İkizler, belli ki senin için en iyi ev arkadaşlarını ifade eder.

Akrep

Koca bir evin sefasını tek başlarına sürmek varken yeni bir ev arkadaşıyla paylaşmak zorunda kalmak Akrepler için ideal bir senaryo değil. Onlar güçlü ve tutkulu doğalarıyla yalnız kurt misali kendi yollarını çizmek isterler. Hayatlarını paylaşacakları insanlardan ise özel hayatlarına saygı duymalarını, davranışlarında dürüst olmalarını ve sırlarını saklamalarını beklerler. Duygularını en iyi anlayacak ve sorularıyla seni boğmayacak Balıklar ve Boğalar, senin için en iyi ev arkadaşı olabilirler.

Yay

İçten ve samimi arkadaşlıklar kurma konusunda Yayların eline kim su dökebilir? Muhtemelen çok uzun vakit geçirmeyecekleri dört duvar arasında keyifli vakit geçirmenin yolu iyi bir ev arkadaşından geçebilir. Ev arkadaşı seçiminde de onlar için sadece kendileri gibi ele avuca sığmaz maceraperest ruhları tercih edilebilir. Sırt çantanı aldığın gibi hiç bilmediğin diyarlara peşinden sürükleyebileceğin Koçlar ya da uzun uzun doyurucu sohbetler edeceğin Teraziler, hayal ettiğin ev arkadaşlığı tanımını gerçeğe dönüştürebilir.

Oğlak

Ev arkadaşlığı bir heves kalkışılıp, güç bela sürdürülebilecek bir şey değil. Bunu en iyi Oğlaklar bilir. Onlarla geçinebilmekse pek kolay değil. Ne olursa olsun onların sözünden çıkılmamalı, sorumlulukların hiçbiri unutulmamalı, en önemlisi de saygı elden bırakılmamalı. Başkalarının sert olarak nitelemesi neyi değiştirir, tıkır tıkır işleyen bir sistem Oğlakların evinde ancak böyle mümkün olabilir. Tabii senin gibi düşünen ve tavsiyelerini dinlemeye hevesli Başak ve Boğaların yardımıyla.

Kova

Kovalar çevrelerinde kendilerini aydınlatabilecek kimseleri ya da ufku açık insanları tutmayı tercih eder. Yıllarını paylaşacakları ev arkadaşlarını seçerken de ilk etapta açık görüşlü olmalarını bekler, toplumsal konularda benzer görüşleri paylaşabileceği ya da teknolojik yenilikleri onun ağzından dinleyebileceği bir arkadaş edinebilirlerse hiç vakit kaybetmezler. Yüksek genel kültürü ve eşsiz bilgi birikimi ile Yaylar ve İkizlerle mutlu bir ev arkadaşlığı sürdürebilirsin.

Balık

Evlerine düşkünlükleriyle bilinen burçlardan biri de Balıklar. Mutlu bir yuva hayallerine ortak ettiği kimselerden beklentileri ise aman aman yüksek değil. Yanlarında kendisini rahat hissetmesi, en az kendisi kadar naif olabilmeleri yeterli. Yumuşak yüzünden faydalanmayacak, birkaç ufak ev işi yüzünden seni darlamayacak kişiler olması da önemli tabii. Duygusal yönlerini yadırgamayacak ya da içe kapanıklığını mesele etmeyecek Akrepler ve Yengeçler, söz konusu hayallerin tarifi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.