Hangi Burç Kime Hayran Olur?

Kişi olmak istediği zat-ı şahaneyi zirveye koyar, onun yolundan itinayla gidip yamacında kendine yer açar! Hayranlığımız; kendimizde olmasını istediğimiz ya da bizde olması mümkün olmayan ve ulaşamayacağımız özelliklerle donanmış insanlara yönelir! Henüz bilinmeyene, elde olmayana karşı engel olunamayan merakın cazibesi, imkansızın çekiciliği tam da bu yüzdendir! Bakalım burçlarda durum nasıl?

Koç       

Koç varoluşsal olarak sahip olduğu girişimci ruhuyla, kazancı kadar riski bol henüz düşünülmemiş yenilikleri bulup, genç girişimciler diyarına katılmak konusunda yeteneklidir! Ama her zaman içsel güdüm dış dünyayla örtüşmez, talih yüzüne gülmez! Gönlün istese de fikrin yetmez, ömrün yeni iş kovalamacasında geçmez! İşte o zaman hayallerini süsleyen hayatı yaşayan bir iş adamına kaçınılmaz olarak hayran olur, hedefin demirini tam da yanına atarsın!

Boğa    

Senin için fakir de doğsa zengin ölür dediklerini duymuşsundur! Paranın kokusunu alır, nasıl oluyorsa riske bulaşmadan varlığını katlarsın! Sanata yetenekli olduğun, o çok sevdiğin enerjini harcamamak için kısa yoldan çözümler bulduğun doğru! “Ne güzel çalışıyor, sırtından ter akıtıyor, parasını emeğinin hakkıyla kazanıyor, helal olsun!” dediğini duyan yoktur da “Yattığı yerden ne paralar kazanıyor, keşke benim olsa!” demişliğin çoktur! Malum senin hayranlığın da parayı yolda bulana, riski tatmadan çok para kazananadır!

İkizler  

Ne yatları katları olana, ne milli piyangodan milyon vurana, ne sadrazam torunu olana, ne şirketler zincirinin sahibi olup koltuğunda oturana, senin hayranlığın; zihnini konuşturup, zekasıyla çığır aşana! Bilgi yarışmasına katılsam da hiç olmadı harçlığımı çıkarsam diyene itibar etmez, o milyonluk son soruyu açtırıp, zehir gibi önüne geleni doğru bilene, saygıdan ön ilikler, ayakta selamlarsın!  Senin de zaafın ansiklopedik kafa, zehir gibi zeka! Bunlar yoksa neylersin sarayı, neylersin hanı hamamı!

Yengeç

Elinin lezzetinin tadına varıp da nefisss diye parmak öpmeyen, sevginin baharatı burnuna deyip o masadan mest olup kalkmayan yoktur! mutfaktaki maharetin insanlıkça onaylı, evlatlar bahçede kurabiyelerine “Anne eli değmiş gibi! derken çok haklı! Ama sen poşet poşet sebzeden, dolap dolusu malzemeden bir aileyi ancak doyururken, üç patatesle sülalesini şişirenlerde hep aklın! Senin idolün de mutfağın kraliçelerinden, damakların vazgeçilmez lezzetlerinin değişmez aşçılarından!

Aslan   

Alanında uzman, görgüsünde dillere destan, güzelliği desen o biçim, karizması doğuştan insanlara hayran olunmaz mı? Sen de ihmal etmez oluverirsin! İdolünden, övgü dolu sözcüklerinde cimrilik yapmadan bahsederken, “Aynı ben, tıpkı benim gibi…!” demeyi de ihmal etmezsin! Kendine benzemeyeni hiç beğenmez, rakibin olabilecek bir pozisyondaysa ondan da kendine idol seçmezsin!

Başak  

İnsanlığın yararına olan işlere gıpta eder, elinden gelenin fazlası için ne yapar eder zaman yaratır, uzman olduğun her alanda pozitif değer üretmek konusunda desteğini esirgemezsin! İcadın asırlar boyunca işe yarar olanına takdirini bol tutar, mucidin icadına alkış tutmadan, zekasına hayran olmadan edemezsin! Hedefin belli, yolun nettir! Bir gün profesör abiler, ablalar gibi olacağım der azmin zaferini muhakkak yaşarsın!

Terazi  

Doğuştan estetik algınla güzel olanı içgüdülerinle tayin eder, her pistte dansa kalkmazsın! Yaptığın sanat, giydiğin trend, okuduğun çok satan olur! Sanatın her dalına marifetli olsan da birkaçıyla hem hal olur, uzman olmadığın alanda sahnelerde kalabalık yapmazsın! Her şeyden anlayan, enstrümanın türlüsünü çalan, boyadığı eser, dokunduğu sanat olana gıpta eder, ruhunda estetik yatana öykünürsün! Dört yanından yetenek saçan insanlara hayran olursun!

Akrep  

Kainatın hakikati, dünyanın derin gereği peşinde bir ömür tüketsen, boşa geçti demez, öğrendiğin her bilgi kırıntısından yeni bir dünya inşa edersin! Hafiyenin beden dilinden bilgi sağlaması yapanına, gözüne bakıp roman yazanına, altından girip üstünden çıkarak yedi ceddini okuyanına gıpta eder, istihbarat teşkilatının ödüllü dedektifine hayran olursun!

Yay       

Dünyaları gezip binlerce kültür görsel, insanlığın en el değmemişine, geçmişine zeval gelmemişine, geleneğini yitirmemişine bir ömür versen doymaz, merakından zerre kaybetmezsin. Felsefi bilgileri derinlemesine kanıksamayı, dünyaya yön veren fikirlerin alameti farikasını anlamayı yaşam amacı edinirsin! Tüm bu bilgilerin sahibi olmuş, insanlığa yeni yaşam biçimleri kazandırmış, fikirleriyle çağa önderlik etmiş insanlara hayran olursun!

Oğlak   

Bayılırsın uzmanlığına baş vurup sana fikir danışanlara, karar aşamalarında bir bilen olarak yönlendirici konumda oturmaya! Yaşamını disipline etmiş, kariyerin boyunca pas tutmamak değil alanında bir numara olmak için işlemiş, başarılı olmayı aklına koyduğun yerde insanların övgüsüne nail olmuş, takdirin en çoğunu kazanmışsındır! Öykündüğün, rol model alıp yolundan gittiğin insanlar da senin hikayende saklı! Bilgece nasihatler veren, kariyerinin ilk adımında henüz yolun başında olan insanlara ışık tutan otoritelere hayran olursun!

Kova    

Yaşamın boyunca herkesin yürüdüğü yolları, baş vurduğu çözümleri, akıl yürütme tekniklerini seçmeyip, hep farklı ve yeni olanı tercih edersin! Geleneklere saplanıp kalmaz, elimde olanla idare ederim diye düşünmez daha iyisini geliştirmek için gayret edersin! Gözünü diktiğin yarınlar, sahip olduğun teknolojik yetkinlik ile birleşince keskin zekanın işi ele alıp icada soyunması da kaçınılmaz olur! NASA’da çalışan bilim adamlarına, uzaya çıkan astronota hayran olmana şaşırdık mı? Hayır!

Balık    

Somut dünyaya sıkışıp kalmayı, sorumlulukların girdabına kapılıp senelerini harcamayı, dünya yaşamında kendini de hayallerini de unutup, geriye dönüp baktığında kayıp bir ömür görmeyi istemezsin! En önemlisi kök salmak istemezsin! Evin sırtında, hayallerin zihninde keyfince yaşamayı, düşler kurmayı istersin! Sahip olduğun her ne olursa olsun bırakıp gidebilmeyi arzular, hayatta hiçbir şeyin seni olduğun yere zincirleme gücü olmasın istersin! Ferrari’sini satan bilgeye hayran olur, her durumda vazgeçmek özgürlüğün elinde olsun istersin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.