Hangi Burç Makyaj Kanalı Açar? Fenomen Olmanın Yolunu Arar?

Önceden insanlar ek iş olarak taksiye çıkarlardı, temizliğe giderlerdi, garsonluk yaparlardı. Şimdi şoförler bile Youtube kanalı açıyor! İş arayan insanlar blogger olmak istiyor, Instagramer olma yolunda ilerliyor. Bakın yeni yeni kelimeler bile girmeye başladı dilimize. Youtuber, blogger, Instagramer, ıvır zıvır… Orta okula giden çocuklar bile oyun videoları çekip internet alemine dalıyor, çıkarabilmek neredeyse imkansız bir hal alıyor. Kızlar eksik kalır mı? Onlar da makyaj videoları çekip evcilik oynar gibi vloglar deneyip fenomen olma hayalleri kuruyor. Sonra dünyaları başlarına yıkılıyor.

Neden mi? Belki sadece para kazanmak için girdikleri bağımsız bir ortam, belki de eğlenmek için zamanınızı öldürdükleri bir platform. Ve herkesin önünde bir klavye. Gerisini tahmin ettiğinizi düşünüyoruz. Yorumlar, karalamalar, psikolojik baskılar, eleştiriler, küfürler ve bin bir türlü söylemler. Hazır olmadığınız bir yola çıktınız, geç de olsa anladınız, maruz kaldığınız onca lafla yerinizde saydınız. Tamam iyi örnekler de var, başarılı olup bu işi meslek olarak devam ettirenler de. Fakat kabak tadı vermedi mi artık? Cebinde her akıllı telefon olan kendini sosyal medyaya atıyor, bir gün ünlü olma hayalleriyle elinin altındaki en kolay yolu seçiyor, kendini kaybediyor. Bulabilene aşk olsun!

Artık televizyondan umudunu kesen ünlüler bile hemen bir prodüksiyon şirketi buluyor, kendini Youtube dünyasına bırakıyor. Makyaj videoları, çantamda ne var zırvaları, birbirleriyle yaptıkları challange’ları, markalardan gelenler ve haftalık vlogları! Topu topu 5 içerik ve bu tür videoları çeken binlerce insan. E hani ne oldu influencer’lık, yaratıcılık? Hayal gücünüz mü kayboldu bir anda?

Konu uzar gider orası malum. Ancak siz siz olun, kendinizi göstermeyi seven, tüm ilgiyi üzerinde toplamak isteyen narsist Aslanlar gibi her şeye en önden atlamayın; adımlarınızı sağlam atın, pişman olmayın. Ya da güzellik düşkünü, estetik kraliçesi Teraziler gibi makyaj videolarına başlayıp kendinizi boya kutusuna düşmüş bir halde bulmayın. Biraz farklı, biraz orijinal olun. Önce elinizdeki far paletini çekmeceye kaldırın, herkes gibi olmak yerine, kendi değerinizi yaratın!

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir