Hangi Burç Kendini Gösterme, Fenomen Olma Derdinde?

70 milyonluk ülkede herkes kendini gösterme derdinde, bir yerlere gelme hevesinde. Ve bu yıllardır da böyle. Önceleri dergilerin düzenlediği güzellik yarışmaları, assolist olma umutları. Kendini piyasaya atıp ufak ufak artist olma çalışmaları. Sonra ver elini Hollywood! Pardon, Yeşilcam olacaktı o, biraz fazla uçmuşuz. Neyse eskiyi eskide bırakalım, zamanı biraz ileriye saralım. Geldik mi 2018 yılına!

Malum elinde akıllı telefon olanın önüne altından bir kapı açılıyor, neredeyse internet kullanmayı bilen herkes bu kapıyı çalıyor, ancak genelde açan kimse çıkmıyor. Misal verelim: Televizyonlarda yayınlanan birçok yarışma artık online hatta direkt videolu başvuru kabul ediyor. İnsanlar da bir umut, borçla harçla akıllı telefon taksitine giriyor ve ucu bucağı olmayan hayallere dalıveriyor. Ve hikayenin devamı tam da şöyle geliyor: Videoyu çek, başvur bir yarışmaya. Sonra at kendini İstanbul’a. Söyle şarkını, çık programa. Sonra su akar yolunu bulur nasıl olsa. 10 kişiden 8’inin ünlü olduğu bir ülkede belki de şans topu size vurur! Hiç belli mi olur? Olur o iş, olur.

Ha Instagram’ı, Youtube’i unutmayalım. Twitter’da fenomen olmak demode oldu artık. Herkes blogger, herkes traveller! Çek telefonunla en güzel resimleri, ekle altına hashtag’leri, Yetmedi mi? At bir video Youtube’a, salla üç beş şarkıcıya, herkes aynı şekilde başlamadı mı bu yola? Ülkenin ünlüler kervanı doldu taşıyor, kavanozun kapağı bir türlü kapanmıyor. Gerçi eskiler de 80 yaşında hala gündem olmak için uğraşıyor, kanal kanal koşturuyor. Orası ayrı konu. Bir yer açsalar gençlere sorun belki biraz olsun çözülecek. Neyse o konuya hiç girmeyelim.

Dönelim asıl meseleye. Neden herkes ünlü olma derdinde? Hiç sordunuz mu kendinize? Para kazanmak, seslerini duyurmak için mi? Yoksa daha büyük kitlelere kitap etmek mi niyetleri? Ya da dikkat çekmek, insanları etkilemek, kendilerini gösterme isteyen Aslanlar gibi pohpohlanma gereksinimlerinden mi? Üstüne bir düşünmek,  büyük adımlar atmadan önce her şeyi göze almak, fenomen olacağım diye kendini bozuk para gibi harcatmamak lazım. Öyle değil mi?

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir