Hangi Burç “Kaynanamın Gördüğü Yerler” Diyor, Hangisi Temizliğinden Ödün Vermiyor?

Kimisi dünyayı gezmekten, çılgın partilere katılmaktan evini toplamak için vakit bulamayabiliyor, kimisi de takıyor kulaklığı kulağına sırf terapi niyetine başlıyor temizlik yapmaya. Netflix’te favori dizisini izlemek için temizliği erteleyenler, sırf dengesi bozulmasın diye ortalığı toparlayanlar… Peki sen hangisisin?

Koç

Evin temiz ve toplu olduğunda onun tadını çıkarmaya bayılıyorsun fakat bir noktadan sonra maalesef ki durumu salmaya başlıyorsun. Hareketli ve canlı yaşam tarzın sebebiyle bulaşıkları yıkmaya fırsat bulamıyor olabilirsin. Bazen sürekli bir yerlere yetişmen gerekiyor ve bu sırada bir de evi toparlamakla uğraşmayayım diyorsun. Evinde vakit geçirmek senin için fazlasıyla rahatlatıcı bir duygu, bu yüzden dağınıklığı toplamayı ikinci plana atıyorsun. Fakat gerçekten odanın ya da evinin dağınıklığı seni rahatsız etmeye başladığı noktada kolları sıvıyorsun, her yeri pırıl pırıl yapıyorsun.

Boğa

Zodyak’ın en zevkli burçlarından biri olarak güzel olan her şeyi seviyorsun. Özellikle mükemmel bir şekilde dekore edilmiş güzel bir ev, senin için hayatında her şeyin yavaşlamasını sağlıyor. Kendini stresten uzak, huzur bulmuş biri olarak hissediyorsun. Bu yüzden dağınık olan herhangi bir yere neredeyse tahammülün hiç yok! Çünkü karışıklık senin için estetiği bozuyor, bu sebeple zaman zaman her ne kadar biraz uyuşuk biri olabilsen de gücünü bir anda topluyor, dağınıklığa bir dur diyorsun.

İkizler

Sana boşuna çift karakterli demiyorlar. Senin hem dağınık hem de temiz bir tarafın var. Temiz tarafın sayesinde eşyalarını çekmecelerde, kutularda ya da dolaplarda saklıyorsun. Dağınık tarafın ise eşyalarını bazen bir yerlere tıkmanla ortaya çıkıyor 🙂 Arkadaşların ya da sevgilin o çekmeceleri, kutuları ya da dolapları açana kadar her şey süper toplu görünüyor. Ne zaman ki kapalı kapılar açılıyor, işte o anda gerçekler gün yüzüne çıkıyor. Büyüklerimiz boşuna göz görmeyince gönül katlanıyor dememişler.

Yengeç

Fazlasıyla dağınık biri olabiliyorsun. Kanepede battaniyenin altında kucağında patlamış mısırla Netflix’te en sevdiğin diziyi izlerken kim kalkacak da ortalığı toplayacak, değil mi ama? Yakın arkadaşların eve gelmiş bile olsa, onlar zaten aileden, evini dağınık ya da toplu görmüşler ne fark eder? Onlarla birlikte vakit geçirmek ortalığı toplamaktan çok daha önemli.

Aslan

Zaman zaman dağınık, zaman zaman da aşırı toplu olabiliyorsun. Sosyal hayatında ekstra yoğunluk olduğu dönemlerde ortalığı toplamayı sürekli erteleyebiliyorsun. Fakat onun haricinde genel olarak toplu birisin. Köşe bucağı temizlemek, elinde eldivenlerinde her yeri parlatmak senin işin. Temizlik yaptıkça rahatlıyorsun, evinin ne kadar toplu olduğunu gördükçe gururun okşanıyor. Senden de başka türlüsü beklenemezdi değil mi?

Başak

En büyük düşmanların kesinlikle dağınıklık ve pislik! Evin, odan, dolapların, çekmecelerin her zaman için inanılmaz düzenli, temiz ve mis kokulu. Ortalığın dağınık olduğunu göremezsin bile, ne de olsa içinde yaşattığın titiz biri var. Evi toparlamak ya da temizlik yapmak için de kimseye ihtiyacın yok, hem kimsenin senden daha iyi temizlik yapabileceğine de inanmıyorsun doğrusu. Tüm ayrıntılara dikkat ediyor, koltukların altını, aynaların arkasını bile mutlaka temizliyorsun.

Terazi

Sana göre temizlik gerektiği anlarda yapılmalı. Genel olarak pek dağınık biri değilsin, gözüne her şeyin güzel gözükmesini istiyorsun. Eşyalarını yerlerine kaldırıyorsun, arada dağılsalar bile hiçbir zaman bir karmaşıklık olmuyor. Dengenin senin için ne kadar önemli olduğunu söylemeye gerek yok, bu yüzden bir iki parça eşyanın gözüne çok batmayacak şekilde ortada durmasının bir mahsuru yok, ancak darma duman bir evi hayal bile edemiyorsun!

Akrep

Dikkatli bir şekilde etrafı gözlemlediğin için pis ve dağınık ortamlardan hoşlanmıyor, temiz, derli toplu yerlere tam anlamıyla bayılıyorsun. Aynı zamanda şüpheci bir tarafında da olduğu için bunu temizliğe de yansıtıyorsun ve her şeyin düzen içinde olmasını istiyorsun. Ortalığı toplamaya başladığın anda işinin bitirmeden asla yarıda bırakmıyorsun ve evinin sıcacık, tertemiz olduğunu hissedene kadar devam ediyorsun.

Yay

Ne yalan söyleyelim, dağınık biri olabiliyorsun. Ne de olsa evin derli toplu olmasını sağlarken iyi bir dereceyle mezun olmak, dünyayı dolaşmak, çılgın partilere katılmak ve konserlere gitmek biraz zor. Tabii ki evine ya da odana girilemeyecek kadar dağınıksın, ya da her yer her yerde demiyoruz, ama bir Başak kadar titiz, derli toplu biri olman da neredeyse imkânsız. Arkadaşlarını evine davet ettiğin zaman ortalığı bir güzel topluyor, tertemiz yapıyorsun, ama dışarıda olduğun tüm zamanlarda evin fazlasıyla dağınık olabiliyor.

Oğlak

Fazlasıyla düzenli birisin. Her şeyden önce, derli toplu biri olmazsan çalıştığın projeleri bitirmen epey zor olabilir! Ne de olsa elini attığın anda onları bulabileceğin bir yerde saklamalısın. Karmaşa içerisinde bunu koruman pek mümkün değil. Ayrıca dağınıklık konsantrasyonunu bozuyor ve çalışman fazlasıyla zorlaşabiliyor. Ne demişler, vakit nakittir, bu yüzden ortamda toplanması gereken bir şey varsa onu bir an önce çözmeli, işine devam etmelisin!

Kova

Bireysel ve bağımsız bir yapın var ve evinin senin için en özel alanlardan biri olduğunu düşünüyorsun. Titiz birisin ve evin sürekli temiz. Hiçbir zaman tam anlamıyla kirlenmiyor, sadece zaman zaman eşyalar dağılabiliyor 🙂 Dağınıklık ile pislik sana göre çok farklı kavramlar, inanılmaz temiz bir evde yaşadığını düşünüyorsun, ancak ara sıra evin dağılması sana göre pek problem değil.

Balık

Ortalığı derleyip toparlamak, temizlik yapmak tamamen senin keyfin için! Rahat bir ortamda hobilerinle ilgilenmek, sanatçı kişiliğini ortaya çıkarmak, sıcacık kahveni yudumlamak, en sevdiğin kokulardan oluşan mumlarla çevrili, toplu bir evde çok daha büyüleyici değil mi? Tabii ki senin de zaman zaman moralin bozuk, keyfin kaçık olabiliyor, böyle anlarda evin derli toplu olmasını hiç umursamayabiliyorsun, fakat genel olarak çok dağınık biri değilsin doğrusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.