Hangi Burç Karşı Cinsi Kendinden Nasıl Uzaklaştırır?

İlişki doğru insanla kurulduğu zaman samanlıklar seyran, yanlış bir birleşimse hayatlar zindan olur. Kim istemez sonsuza dek süren harika bir birliktelik? Peki neden anlaşamaz çiftler? Neden zamanla kimisi sarılırken dört elle kimisi adım adım uzaklaşır sevdiğinden? Cevabı her burcun kendi kişiliğinde saklı.

Koç

Sevgili adayınla sohbet etmek yerine aba altından sopa göstererek iddialaşman, hayatının iddialar üzerine kurulacağı bilgisini peşinen verdiğin müstakbel sevgilini ürkütebilir. Esasen ne kadar dürüst ve iyi yürekli bir insan olduğunu anlatamadan kavgaya kalkıştığın buluşmandan yalnız ayrılmayı sanırız istemezsin. Hele ki sakinlikten hoşlanan, doğanın sesine hayran biriyle birlikte olacaksan. Özellikle yapmasan da sadece kendini düşünüyor olman, ihtiyaçlarını hep birinci listede ve arzuladığın anda önünde hazır istemen, sevgilini yorabilir, kendini değersiz hissetmesine yol açabilir. Çoğu zaman farkında olmadığını düşünsek de ilişki iki kişiyle yaşanıyor, beraber olduğun kişinin isteklerine önem vermezsen, mutlu son istemen nafile olacaktır.

Boğa

Vazgeçemediğin rahatlığınla deli ettiğin müstakbel sevgilin, bir de onu dinlemediğini gördüğünde uzaklaşır kayıplara karışır. Her yerde, her koşulda rahat etmek zorunda değilsin, malum hayat senin rahat etmen için dizayn edilmiş bir keyif alanı da değil. Bazen sırf sevgilin istiyor diye keyfini rafa kaldırmalısın. Şikayet ettiğin sana göre rahatsız her ortamda insanları sıkabilirsin. Biraz da ne olduk demeden fazla mı sahipleniyorsun ne! Daha üçüncü günde bu kadar hakimim olmak isteyen, ikinci ayda kimbilir neler yapar diyen sevgilimsi de vakit kaybetmeden uzaklaşır. Kimse sana tutumlu ol demiyor. Birikim yapman kendini güvenceye alman harika. Ama sevgilin beğendiği her şeye bir kulp takar, pahalılıktan sürekli dert yanarsan o iş yürümez.

İkizler

Bir öyle bir böylesin, kara mısın ak mı diye sorarlar sonra, tabi hala yanındalarsa. Kötü niyetli olmadığını anlaması için bu yeni tanışığının biraz zamana ihtiyacı var. Bu süre zarfında senin de biraz daha tutarlı olmanda fayda var. Fazla derinlikli ilişkiler yaşamadığın için kimi zaman ilişkide olduğun insanları üzebiliyorsun. Sevgi, aşk bunlar birazda gösterilebilir duygular, bazen ilişkine özen göstersen, yarinin ruhunu okşasan fena mı olur? Tamam zamane ilişkilerinin tutsaklıklarının yanında senin özgürlükçü dans pistlerin harika, ama arada beraber dans etmek de aşka dahil.  İletişim kurmuyor değilsin yanlış anlaşılmasın, ama ilgin sevgili olmak için yoka yakın, ilişkin arkadaştan hallice.

Yengeç

Sevme demiyoruz da ilk günden bu kadar da sevilmez ki. Hemen çocukları yapıp okullara yollama bir dur, önce biraz flört, biraz cilve, daha çok tanışma. Çok mu sevdin sonra aile sonra çocuk sonra torun. Kök salma, evlenip çoluk çocuğa karışma arzun ilk günden bu kadar çağlayıp, sevgiliyi ürkütmesin. Zamanla gönüllerde taht kuracağına hiç şüphemiz yok, başlarda hız kesmen yeter. Bir de ilk günden dayında çay, halanda yemek, yeğeninle sinema, babanla tavla derken ailenin tüm ferleriyle tanıştırıp kafaları karıştırma. Konu ailen değil yani sensin! Kalabalık ilişkinin ilk günlerindeki kuşları ürkütebilir. Aslında o kadar da alıngan olmasan harika olacak. Hepimizin hataları var.

Aslan

Tribünlere oynayan yüksek sevgi gösterilerin, bazen sadece gösteriye dönüşüp sevgilinin kendisini bu ilişkide var edememesine sebep olabilir. Hele ki yeni sevgilin ilişkiye katılım göstermek yerini ilişkinin taraflarından biri olmak istiyorsa. Anlayacağın küçük dağları sen yaratmadın. Tamam seviyorsun ama sen galiba biraz da sevgini şova çevirmeyi seviyorsun beni değil eleştirilerine maruz kalabilirsin. Bazen insanların görmediği yerde, kimsenin duymadığı seslerde sevsen, gerçek sevgini ifade edebilirsin. Biraz da eleştiriye açsan kapılarını aslında, sence hiç hata yapmadığın, hep en haklı olduğun bir ilişki kulağa nasıl geliyor? Bizimkini biraz tırmalıyor da…

Başak

Rica etsem eleştiri oklarını üzerimden çeker misin! Deseler de yılmıyorsun Başak. Saçından, ayakkabısına, kurduğu cümleden bakışına, insan bu kadar sorgulanmaz, didiklenmez, çekiştirilmez. Bana bu ilişkide rahat huzur yok anlaşılan deyip senden uzaklaşırsa ilk günden sevgilin, ben ne yaptım ki de me bir de! Bir de yakın arkadaşın mı sevgilin mi belli değil. Bu kadar mesafe devlet kapısında olmaz. Tamam çekingen olduğunun farkındayız. Kibirden değil senin mesafeler koyman utangaçlıktan. Ama hem istediğim gibi olsun diye orasını burasını değiştir, hem şöyle bir ağız tadıyla sevme, olacak iş değil.

Terazi

Evde beraber, işte beraber, yolda beraber, alışverişte beraber, tatilde beraber… Biraz ayrı ayrı takılmasanız mı? Hayır sevgilin olmadan ne yapıyordun halk merakta. Bazen biraz rahat vermen gerekebilir. Kararsızlığın, uzun uzun düşünmelerin, altı üstü bir öğün yemek yiyeceksin, nedir devlet meselesi gibi saatlerdir düşünüyorsun, derse sevgilin hiç bozulma! Hele ki aceleci, tez canlı bir sevgilin varsa üç gün sabretmez, zamanım kıymetli benim der döner gider. Çok tatlısın, güzelsin, zaman ayırman, ilişki odaklı olman bulunmaz nimet ama bazen terazinin şakülü kayabilir, aman dikkat!

Akrep

İlk günden o kadar çok sevip insanları korkutuyor olabilir misin acaba? Esasen kim sevilmek istemez ki! Ama baştan bu kadar sahiplenmek, ruhunun derinliklerini ele geçirmek istemek, hastalıklı bir ilişkiye sebep olabilir. Yani sevgilin böyle düşünüp senden uzaklaşıyor olabilir. Bakınca tüm çekmecelerini karıştırdığın, halı altlarına kadar didik didik araştırdığın ilişkinde hangi sağlıklı aşık durabilir ki? Sen yapıyorsun diye demiyorum ama ilk günden sohbetini yatak odasına taşımak isteyenlerde müstakbel sevgililerini iyi uzaklaştırırlar.

Yay

Çok tatlısın, mutlusun, neşelisin, ama bu vurdumduymazlığın da insanı çatlatıyor. Heveslerin, heyecanların, macera tutkun aniden cereyan edince gözün de hiç kimseyi görmüyor. Hatırlatırız kapıda kalan aşkın senden uzun adımlarla uzaklaşıyor! Ardımda bir sevgilim mi var, peki ya hayallerimiz, hiç mi kıymetim yok senin için sitemleri eşliğinde uzaklaşan sevgili ufukta yok olur gider. Özgürlükçü olman, fazla üstüne düşüp bunaltmaman ne hoş! Bazen merak iyidir ama. En azından bir sor başına bir şey mi geldi, öldü mü, kaldı mı, beş gün sesi çıkmasa umurunda değil!

Oğlak

Lütfen biraz romantik olunuz! Sonuçta bu aşk, beş yıllık kalkınma planı değil! Bazen spontane yaşamak da hayatın parçası. Bırak bir gün de saatler dursun, keyfinizce gezin, eğlenin, ama yok, yapılacaklar listen dakika dakika ilişkinizin tam ortasında, alarm veriyor! Organizasyon kabiliyetin çok iyiyse şirket aç tatlım derse sevgilin, haksız mı bir sor kendine! Yalnız hatırlatmakta fayda var, sevgilin senin şirketinde çalışan, ekibinde olan bir personel değil. Biraz daha duygulu, biraz daha sevecen davranmanda fayda var.

Kova

Ol da bu kadar da marjinal olunur mu! Bu kadar tuhaflık bana fazla derse müstakbel sevgilin garipseme tuhaflık sende. Azıcık da normalmiş gibi davransan aslında, zamanla sana alışabilirler ama ilk günden bu kadar cinslik korkutur, dolayısıyla uzaklaştırır. Arkadaşların olmasın demiyorum ama ben seninle birlikteyim 20 kişilik bir ilişki yaşamak zorunda değilim gibi çıkışlara da maruz kalabilirsin. Bazen başbaşa bir akşam yemeği, yalnız sizin olduğunuz bir etkinlik kendini özel hissetmesini sağlar. Bir de azıcık esnek olsan, kararlarının bu kadar kat-i ve değişmez olması ilişkinizi yorar.

Balık

Senin duvarlarını hayallerinle ördüğün hayatının içinde bana yer yok deyip hiç yaklaşmadan uzaklaşıverir müstakbel sevgilin. Neye sevindin, neye üzüldün, şimdi ne oldu da böyle davrandın, bir duygunu bir daha görene aşk olsun, kafaları bu kadar karıştırıp, insanları çaresiz bırakma! Sen arafta kal ben dünyaya iniyorum der uzaklarına yerleşirler, bu sefer de üzülürsün. Dünyada mı kalsam, galakside mi sallansam, bir karar versen yine uyum sağlamaya çalışacak belki ama bu bilinmezliklerle çok zor.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın
  1. Koç burcuyum sevdiğim kişiye sadık olduğum zaman aldatıldım boşverin kafanıza buyruk yaşayın o zaman değerli oluyorsunuz koçlar.💪

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir