Hangi Burç Kaç Çocuk Yapmalı?

Bakabileceğin kadar çocuk mu, yapabileceğin kadar çocuk mu, tek çocuk mu, kardeşleriyle büyüyen bir çocuk mu… Soruların sonu yok! Doğrusunu istersen ebeveynlerinin kafasını kemiren bu tür sorular için tek bir doğru yanıt da yok. Herkesin aile yapısı en başında ebeveynlerin karakterine bağlı. Pek tabii burcuna da. Kafan net değilse bile Moyra uygulaması yanında! Özellikle de takılan bir soru varsa. Aklından çıkarmasan iyi edersin, Moyra bilir!

Koçlar Kendilerine Bir Ordu Kurabilir

Güçlü başlangıçların insanı Koçlar, dünyaya bir çocuk getirme fikrine her daim sıcak bakar. Sıfırdan başlayarak minicik bir bebeği yeni bir hayata hazırlamayı her zaman can-ı gönülden arzular. Türlü şüpheleri ya da negatif fikirleri ise zihninin en arka odasına atar. Korkusuzca ebeveyn olmaya kucak açar. “En az 3 çocuk” onlar için ideal aileyi tanımlar. Bir, iki, üç, dört derken de neredeyse kendine çocuklarından bir ordu kurar. Kalpten bağlandığı miniklere de krallar gibi bakar.

Ölçülülükten Şaşmayan Boğalar 2 Çocukta Kalmalı  

Ağır ve görgülü yanlarıyla Boğalar nerede, ne yapacağını her zaman iyi bilir. Ne zaman evleneceği, kaç çocuk yapacağı, isimlerini ne koyacağı daha çocukluklarından beri bellidir. Düsturları ise bakabilecekleri kadar çocuk yapmak olabilir. Anlık zevklerin ya da bencilliğin ne kendi hayatına ne de çocuklarının hayatına gölge düşürmesine göz yumabilir. Çocuklarına çok daha parlak bir gelecek sunma noktasında 2’nin üzerine çıkmamak, yapılabilecek en doğru harekettir.

İkizler En Az 2 Çocukla Mutluluğu Yakalayabilir

Deli dolu yanları ile tanıdığımız İkizler, söz konusu anne ya da baba olmak olduğunda en sempatik ebeveynlerden biridir. Bir anda 2 çocuğa hayat vermek, bir başka deyişle ikiz sahibi olmak ise en büyük hayalleridir. Üstelik çoğu kez 2 çocuk onların gözünde yeterli değildir. Neşeli çocuk seslerinin yankılandığı kalabalık bir ev, aile dendiğinde ilk akıllarında gelen resimdir. Böylece kendileri de çocukları da eğlencenin dozunun düşmediği bir yaşam sürebilir.

Tüm Sevgisini Bebeğine Veren Yengeçler 2 Çocuğun Üzerine Çıkmamalı

Anaçlık, şefkat, merhamet… İdeal ebeveyn olmak için hangi vasıflar gerekiyorsa misliyle Yengeçlerde var. Ancak akıllarında sanılanın aksine kalabalık bir aile değil, 2 çocuk ve ebeveynlerinden oluşan bir yapı var. Bunda ise mutlak bir sevgi ve ilgiyle büyütmek istedikleri bebeklerine yeteri alakayı gösterememe korkularının payı var. Maddi ve manevi varlığının tümünü en fazla 2 çocukta paylaştırarak, mutlu ve refah bir ömür geçirmelerini planlar.

Büyük Aile Olmaktan Korkmayan Aslanlar, Mümkünse 4 Çocukta Durulmalı

Zodyak’ın ve ormanın kralı Aslan, gücünü her zaman ailesinden alır. Henüz küçük bir çocukken bile büyük bir aileye ait olmanın verdiği hissi bilir, kendi ailesini kurmak için de gün sayabilir. Ne nasıl geçinecekleri ne de ebeveyn olarak yeterliliği konusundaki şüphe bulutları onların gözünü korkutabilir. Ailesinin arkasında o varken, karşılarında kim durabilir. Güçlü bir aile olmak içinse “4’ün üzerine çıkmamak” gibi bir kuralla kendilerine sınır çizmeleri, hayallerindeki mutlu aile tablosunu çizmelerine yardımcı olabilir.

Başakların Gözünde En Fazla Çocuk Sayısı 1 Olmalı

Analitik ve planlı yapılarıyla Başaklar, evvel Allah karşılarına ne çıksa üstesinden gelir. Ortaya mükemmel bir iş çıkarmak içinse tüm ilgilerini tek bir noktaya yoğunlaştırmaları gerektiğini bilir. Ebeveynlik söz konusu olduğunda da tüm dikkatini tek çocuğa yöneltmenin en doğru yol olduğunu düşünebilir. Böylece ne elini eteğini çocuğundan çekmesi ne de elindeki kaynakları paylaştırması gerekir.

Teraziler 2 ya da 4 Çocukla Dengede Kalmalı

Çocuklar, her şeyin başında aşkın meyvesi. Aşk böceği Terazilerin böylesi bir fikirden uzak kalması düşünülebilir mi? Üzerinde durulması gereken tek nokta ideal çocuk sayısının bilinmesi. Her daim denge arayışında oldukları malum olduğundan tek çocukta ya da 3’te kalmaktansa 2 ya da 4 çocukla mutlu mesut bir aile oluşturmak onların nazarında yapabileceklerinin en iyisi. Çocuklarıyla geniş bir arkadaş grubu olma fikrine nasıl hayır diyebilir ki?

Akrepler Sınırları Zorlamayı Seçebilir

Kimsenin karşısına geçmeyi göze alamadığı Akrepler, feriştahı gelse yolundan dönmez. Akıllarına bir şey koyduğunda da korkuların kendisine geri adım attırmasına fırsat vermez. Kontrollü ve iradeli yapılarıyla kalabalık bir aileye sahip olmaktan da çocuklarla başa çıkmaktan da çekinmez. “Tek çocukta kalayım” ya da “Aman 4’ün üzerine çıkmayayım” gibi bir tavır onların nezdinde kabul edilemez. Zaten sınırların ardında kalmasını kimse beklemez.

Yaylar Göre Tek Çocuk Yapmak Yeterlidir  

İçindeki çocuğu hiçbir zaman kaybetmeyen Yaylar, hayatının amacı evlenmek ya da çocuk yapmak olsan insanlara hayretle bakar. Hele ki torun tombalak dolaşan arkadaşları peyda olmaya başladıysa hayatında. Elbet yalnız bir yaşam sürecek değil, sevdiği insanla ve çocuğuyla bir yaşam sürmek ister o da. Tepkisi işi abartanlara! Henüz kendisini çocuk gördüğünden tek çocuk yeter de artar mutlu bir yuva kurmaya.

3 Çocukta Karar Kılan Oğlak

Bir aile kurmak, başlı başına bir sorumluluk işi. Ebeveynliğin altından başarıyla kalkabilmek için de ya yönetsel yeteneklerin gelişkin olması gerek ya da Almanları kıskandıracak ölçüde disiplinli. Tıpkı Oğlaklar gibi! Aile olmayı da yuva kurmayı da yürekten isteyebilir, sadece kişi kendisini ve imkanlarını bilmeli. 2 ila 3 çocuk onlara göre mevcut seçenekler arasında en iyisi. Böylece garanti altına alabilirler geleceklerini.

Tek Çocukta Karar Kılan Kova

Günümüzde nasıl bir dünyada yaşadığımızın ya da yarınların nereye gittiğinin kimler farkında? Elinde çocuklarıyla gezenlere bakılacak olursa kimsenin umurunda değil galiba. Oysa “Böyle bir dünyaya çocuk?” sorusu hep dolanır durur Kovaların kafasında. İnsanlara da dert anlatmaya çalışıyorlar ama boşuna. Bu noktada yapılabilecek en doğru seçimse tek çocuğun üzerine çıkmamak olabilir olsa olsa. Ebeveyn için de çocuk için de en iyi imkanlar belki sağlanabilir bu yolla.

Evli, Mutlu ve Çok Çocuklu Balık

Sevgi ve şefkat dolu Balıklar, bir ömür sevebilecekleri kalabalık bir aile oluşturma fikrine çocukluklarından beri fazlasıyla yakınlar. Nitekim onların sıcacık kalbinde sadece ailesine ayrılmış koca bir yer var. İlk etapta bir çocuk diye başlar, iki, üç, dört derken çevresini boy boy çocuklar sarar. Sevgi dolu bir ortamda büyümeleri için de elinden geleni yapar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.