Hangi Burç Issız Adaya Düşse Üç Dilek Hakkına Gerek Duymaz?

Issız adaya düşseniz yanınıza alacağınız 3 şey ne olurdu?  Ya da batan bir geminin içinde olsanız hayatta kalmak için nelere ihtiyaç duyardınız? Büyük bir klişe oldu artık değil mi bu sorular. Fakat hala mülakatlarda bile karşımıza çıkabiliyorlar. Görüşme yaptığınız kişiler aslında kötü bir durumda veya çıkmaza girdiğiniz bir anda nasıl karar verebileceğini ölçmek istiyor. Bu yüzden olayları dallandırıp budaklandırmadan en basit yöntemlerle direkt ağzınızdan çıkacak yanıtlara bakıyor. Zihninizi nasıl kullandığınızı görmek, kaos halinde nasıl ayakta kalabileceğinizi anlamak istiyorlar.

İlk sorudan yola çıkalım. Neye ihtiyacınız olurdu ıssız bir adada? Sorduğumuz soru zaten yeterince klişe olduğu için barınma, yiyecek gibi ihtiyaçları transit geçiyor, biraz daha farklı cevaplar arama yoluna giriyoruz. Mesela yıllar içinde nasıl göründüğünüzü unutmamak için bir ayna ister miydiniz yanınızda? Ya da yalnızlıktan kafayı yememek için iki lafın belini kıracak, ıssız adada Hindistan cevizleriyle bowling oynayacak bir arkadaş. Belki de kafanızı meşgul edebileceğiniz birkaç kitap.

Seçenekler herkesin ihtiyaçları dahilinde uzar gider. Bazıları ıssız adada iki günde aklını peynir ekmekle yer, bazıları da Başak burcu insanı gibi 20 yıl kalsa bana mısın demez. Neden mi? Bir kere insana ihtiyacı olmaz. Kendisiyle baş başa kalmayı bilir, her konuda pragmatik düşünür. Ne üşenir ne yorulur. Çalışa çalışa balta girmemiş yerlerde kendi yaşam alanını oluşturur. Hem de en mükemmelinden! Dikkatli olduğu için kendisini börtü böceğe karşı korur, e tabii bazen detaylarda boğulur. Bir gün kurtarılma umuduyla yaşamaz, gerçekçi duruşu sayesinde 10 senelik planını hazırlamaya koyulur. Hemen başını sokacak bir yer bulur, olmadı zanaatını konuşturur. Ve iki güne kalmaz bir bakmışsınız yoktan var etmiş, üretkenliği sayesinde ıssız adada seri üretime geçmiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir