Hangi Burç İntikamını Nasıl Alır?

Sıra geldi rüzgârın uğultusu, akbabaların keskin bakışları eşliğinde, zehirli intikam yemeğini servis edenlere! Tez canlıların mide yakan alevi içinde yemeklerinden mi istersiniz, dondurucu lokmaları lezzet soslarına bulayıp, bekledikçe zevkten dört köşe olan sabrın menülerinden mi? Zodyak’ın intikamcı on ikilisinde ne ararsanız var! Burçların ellerin lezzetini kattığı, nefretiyle harmanladığı intikam masalarında yemeğe davetliyiz! Önden buyurun!

Koç

Doğrudan alınacak bir intikamım var der, taktik maktik yapmaz! Çıkışta hesabını derhal görmek için düelloya davet eder. Allah ne verdiyse yardırır gider! Karşılıklılık ilkesine tabi olan Koç, bire bin katar, körüklenen ateşini rakibiyle harlar, hal böyle olunca intikam er meydanını sallayan mücadelesi bol bir dövüşe dönüşür! Biraz daha stratejik düşüncenin yanında öfke geciktirici ilaçlar önerilir.

Boğa

Sabırla intikam planını kurar! Riske girip çuvalla inciri berbat etmez, en doğru zamanda, özenle tasarlanmış öldürücü vuruşunu yapar! Yavaş yavaş alacağı intikam dövüşünün keyfine varır! Hakkından fazlasına göz dikmez, suyunu çıkarmaz! Aslında affedicidir, intikam şerbetini yudumluyorsa belli ki bardak dolmuş dolmuş taşmıştır.

İkizler

Vah haline İkizlerin diline düşenin! İntikam soğuk yenen bir yemek değil, yedi düvelin kulaklarında gezen doğru kurulmuş bir dedikodu içeriği olarak, tüm sosyal ortamlardaki imajını zedeler, rezil rüsva eder! İkizlerin mümkünse eline düş, aman diline düşme! Kurnazlıkla ördüğü bu bilgi yayma ağından, son düğüm çözücü olsan çıkamazsın, imdat desen kurtulamazsın.

Yengeç

Yengecin ahı, çıkar aheste aheste! Kırık kalbin bedduası, kırk hoca muskası, elli alim nefesiyle çıkmaz. Onlarca ekmek de kırsan başında, tövbelere de boğulsan, nazar boncuklarından kalkan yapıp tüm vücuduna da sarsan, olana çare bulamazsın, başın yanar! Böyle ahla baş olmaz, sen iyisimi bük boynunu pişmanım de! Gönlünü al, bitsin bu çile!

Aslan

Yokluğum en büyük ceza der, mahrum eder! Karanlıkta ışıksız kalır, uzaktan sevip yanına varamazsın! Her gün erir, medet ya Aslan dersin, duyanın olmaz! Milyonların önünde diz çöküp aman dileneceğin Aslan, kulunu bağışlar bağışlamasına da! Öyküde senin adın geçmez, yedi düvel Aslan’ın tebaasını konuşur! Piyon olma, efsane ol!

Başak

Sen köşende dövüş tekniği çalışıp, öldürücü vuruşunu ararken, Başak intikamını çoktan almıştır! Başak bu, samanların altlarından, duvarların kıyılarından yürüttüğü intikam planlarını çoktan faaliyete geçirmiş, sonuçlarını izlemeye koyulmuştur! Ah felek bana bunu mu reva gördün der gezersin de feleğin suçu yok, Başak’ın eline düşmüşsün! Başak detay detay işlediği intikamını öyle dolaylı alır ki, sen kader oyunda dansöz oldum sanar, herkesi suçlar kendinden şüphe edersin!

Terazi

Barış çubuklarını yüzüne yeller, öfkesinden kudurur belli etmez Terazi! Kendini zorlar yüzüne güler, ama tabi ki adaletin bekçisi Terazi de boş değildir, bir şeyler kurar! Öncelikle kendini vazgeçilmez yapar! İmdat çubuğun, en yakın dostun, canın, ciğerin olur! En çok sırtını dayadığın günde çekiliverir, desteksiz kalırsın! Elini intikama bulayıp kirletmez, yokluğunda sen düşersin!

Akrep

Master plan! İntikam planlarının esas insanı Akrep, karlarda iz belli etmez, ensende nefes! Öyle bir labirentin içine sokar ki seni, bırak çıkış yolunu, kendini bulamazsın! Sırtında hançeri hissedene kadar, gölgenden korkar, paranoyalar evreninde biçare kalırsın. Elin ayağın bağlanır, dimağın tutulur karşı koyamazsın! Kaçınılmaz sonu beklerken, her detayı ince ince dokunmuş intikam ağında debelenirken yavaş yavaş ölür son vuruşla tarih olursun!

Yay

Öfkesinin sıcağından kaç, intikam alacağım diye yemekleri soğutmaz! Yay, kontrol nedir bilmez, stratejiyi yolda görse tanımaz! Apansız vurur, intikamını çat kapı alır! Konuyu iyice abartır, duyanlar “Biraz fazla olmamış mı?” diye düşünmeden edemez! Beklenmedik anda gelen şiddetli vuruşları, yakıcı hamleleriyle acıdan çok şaşkına çevirir. İntikam duygusuna yedi kat yabancı Yay, görüldüğü üzere intikam alamaz!

Oğlak

Stratejik, sabırlı, planlı, programlı, Oğlak dediğin kanını eksi yirmi derecede soğutmuş, kırk yıllık raporunu geceden hazırlamıştır. Saatini çarşamba akşamı 17:22’ye kurar, gözünü kırpmaz! İntikam için gerekli tüm donanım ve potansiyele sahiptir! Beş yıl sonraya atadığı intikam vuruşu için, yıllarca süründürür, minik minik öldürür! Asla risk almadan, hiç belli etmeden alır intikamını. Kendine yüksek fayda sağlayacağından emin olduğu düşmanının muhakkak üstüne basarak basamak atlar! Portakallı Kaz gelecek intikam sofrasında, tavukları telef eder Oğlak!

Kova

Cezalandırıcı tüm sistemlere karşı olan Kova, kötücül ve toplumda yeri olmayan bu kişiyi, grup dışı bırakır! İntikam almak yerine mahrum bırakan Kova için, sistemden ihraç etmek en büyük cezadır! Elbette bu bilgiyi kendine saklamaz! Tüm aktivist grupları örgütler, konudan herkesi haberdar eder ve toplumsal bir intikam hareketine neden olur!

Balık

Allah’a havale eder! Uzun süreli plan yapamaz, detaylarda boğulmayı göze alamaz Balık. Kader çarkına sokar, beddualara boğar, tabi başına gelenleri henüz unutmadıysa. Zihninde kötülük tutma huyu yoktur Balık’ın, yaşanan yaşanır geçer, balık ilahi adalete postalar, bir daha da hatırlamaz! Küçük bir öfke yaşasa da saniyeler sonra uğraşası gelmez, çok da kafa yormaz!